Pandemický zákon a korespondenční volby – nástroje k utužení nové totality?

Pandemický zákon a korespondenční volby – nástroje k utužení nové totality?

Je zajímavé, že v situaci, kdy se – až na výjimky – v celé Evropě věnují vlády zásadním problémům souvisejícím s energetickou a ekonomickou krizí, naše pětikolková vláda se nezajímá o nic jiného, než o zákony, které by utužily totalitní systém. Jde o pandemický zákon, který dává třem ministrům nevídanou moc a o snahu protlačit korespondenční volbu, která dává značný prostor k falšování voleb, jak jsme viděli v Rakousku a USA. A pokud kdokoli tvrdí, že zde není totalita, tak buď byl poslední dva roky na Marsu nebo v kómatu. Nebo je prostě lehce manipulovatelný idiot.

Totalitu nám zde zavedla už minulá vláda, podobně, jako ji zavádějí vlády po celé Evropě, ale i v Austrálii, Kanadě, některých státech USA… A samozřejmě v tom pokračuje i ta stávající. I přes momentální rozvolnění zcela nepodložených a nesmyslných pravidel bude mít k ruce alespoň totalitní pandemický zákon. Právě tento zákon zcela nepochopitelně doslova silou a bez jakýchkoli diskuzí protlačila vláda Sněmovnou a nyní míří do Senátu. Ať už ji tam ve čtvrtek schválí nebo ne, tak bude přijat.

Systém je totiž takový, že když jej Senát vrátí do Sněmovny, tak ta si jej může znovu prohlasovat a pak už půjde rovnou k prezidentovi, který  již předem deklaroval, že zákon podepíše. Covidfašismus podporuje od samého začátku, takže od něho, navíc coby dlouholetého člena Římského klubu, to bylo celkem očekávané.

Senát je tak skutečně jen trafikou pro odložené politiky, ničím jiným. Prakticky zabránit sněmovní většině a prezidentovi v přijetí jakéhokoli zákona nemůže. I to je důvod, proč nikdy jako jakási „pojistka demokracie“ nefungoval.

Senát by měl podle názoru některých Senátorů zároveň s prohlasováním pandemického zákona přijmout usnesení, v němž by vládu vyzval, aby pandemický zákon použila skutečně jen v krajním případě. To už ale skutečně stále víc připomíná 3. říši. Také Hitler tvrdil před schválením zmocňovacího zákona, že dá záruky, že nebude zneužit. Po jeho schválení však žádné záruky vydány nebyly. Jak byl zneužit známe z historie všichni.

Zmocňovací zákon umožňoval vládě přijímat zákony, včetně zákonů odchylujících se od ústavy nebo měnících ústavu, bez souhlasu říšského sněmu. Protože umožňoval odchýlení od ústavy, byl považován za změnu ústavy a jeho přijetí vyžadovalo dvoutřetinovou většinu poslanců, se dvěma třetinami poslanců přítomných na schůzi. Tak to měli dokonce v tehdejším Bundestagu s tím přijetím komplikovanější. Našim milovníkům totality na jeho zavedení stačí pouhá většina.

Mnozí Senátoři již předem deklarovali svoji poslušnost straně a vládě až za hrob. I když tedy pokládají zákon za paskvil, zvednou pro něj ruku. To je flagrantní ukázka stranické poslušnosti, která však nemá nic společného se službou těm, kdo je ze svých daní platí. A podobná stranická poslušnost panovala i uvnitř NSDAP.

Je jisté, že po pandemickém zákonu začne pětikolka protlačovat korespondenční volby, od nichž jinde coby od lehce manipulovatelného a zastaralého způsobu voleb odstupují či o jejich zrušení uvažují. Končí s nimi třeba Francie. A naši milovníci totalitních systémů s nimi přichází. Není to spíš cesta zpět? A copak to má společného s proklamovanou digitalizací?

Potřebujeme velmi naléhavě řešit skutečné problémy občanů. Bude zde stále víc lidí, kteří upadají do spárů exekutorů, protože nebudou mít na to, aby zaplatili jen základní životní potřeby, jako energie a potraviny. Ovšem tato vláda si myslí, že důležitější je podporovat Banderovce a protlačovat totalitní pandemický zákon a lehce manipulovatelnou korespondenční volbu. Oni totiž ví, že příště už by bez možnosti volit korespondenčně – a tedy i mohutně manipulovat s hlasy – volby nevyhráli.

Když se tak ovšem dívám na dění v celé Evropě, především ve fašistickém Rakousku, jejichž nejslavnější rodák dal světu nacismus, nemohu než zkonstatovat, že historie se opakuje. A nezapomeňte, že stejný zmocňovací (pardon, pandemický) zákon si už odhlasovalo i Německo. My jej pouze coby poslušný protektorát následujeme…

 

 

 

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 2 Průměrně: 5]

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout