Kanada: Otevřený protibělošský rasismus donutil univerzitního profesora rezignovat

Kanada: Otevřený protibělošský rasismus donutil univerzitního profesora rezignovat

Nejen v Kanadě, ale také v USA  již na většině progresivistických univerzit zavedli rasové či menšinové kvóty. Tedy mnohem větší šanci na přijetí má černoch (zejména pak černoška) s IQ 70 než nadprůměrně inteligentní běloch. V posledních letech jsou tak bílí studenti z univerzit takřka vyloučeni, bez ohledu na to, jak jsou pro daný obor studia talentovaní. Lze si tak představit, jak bude vypadat společnost, až ji jednou povedou současní absolventi těchto univerzit, kteří mnohdy umí sotva číst a psát.

Ovšem i ti bílí studenti, kterým se podařilo na univerzity dostat a absolvovat je z perfektními výsledky, nemají příliš slibnou budoucnost, jsou-li heterosexuální běloši. I pro posty, nabízené absolventům, jsou stanoveny takové požadavky, které nereflektují na znalosti, ale v prvé řadě na rasovou příslušnost. Výhodou je i to, když absolvent školy patří k LGBTQI komunitě, pak je mu odpuštěna i případná „bělost“.

Kanadský profesor psychologie Jordan Peterson opustil svou pozici na univerzitě v Torontu. Učinil tak proto, že už nevidí budoucnost pro své bílé studenty – bez ohledu na to, jak talentovaní jsou.

V článku v The National Post tento vysoce postavený profesor nyní oznámil rozhodnutí opustit svůj univerzitní post.

Vysvětluje, že dominantní „ideologie rozmanitosti“ ničí vzdělávací systém a potažmo celou společnost.

„Moji kvalifikovaní a špičkově vzdělaní heterosexuální bílí postgraduální studenti mají téměř nulovou šanci na to, že jim budou nabídnuty výzkumné pozice, a to navzdory vynikajícím vědeckým pověřením,“ napsal Peterson.

Místo toho tyto služby směřují k „menšinám“ v souladu se současným programem rozmanitosti.

Jordan Peterson také poznamenává, že není dostatek kvalifikovaných nebílých lidí, kteří by naplnili potřebu „rozmanitosti“, kterou univerzity požadují. Výsledkem je, že velká část nových výzkumných pracovníků je ve skutečnosti nekvalifikovaná, což tvrdě zasahuje do kvality vědecké práce.

„To v kombinaci se zrušením objektivních testů zkompromitovalo univerzity natolik, že to lze jen stěží přeceňovat. A to, co se děje na univerzitách, nakonec přinese své důsledky,“ napsal Peterson.

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 10 Průměrně: 5]

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout