V Maroku útočil džihádista na Evropany – Francouzku ubodal k smrti, Belgičana zranil

V Maroku útočil džihádista na Evropany – Francouzku ubodal k smrti, Belgičana zranil

Případy psychicky nemocných útočníků, křičících Allahu Akbar, zatímco obohacují evropské káfiry,  již nejsou jen doménou Evropy. Tento zvyk se přenesl i do Maroka, kde v sobotu útočil údajně psychicky nemocný muž, který si cíleně volil coby oběti evropské turisty….

Bezpečnostní síly prefektury Agadir v sobotu zatkly 31letého muže bez záznamu v trestním rejstříku za jeho údajné zapojení do úmyslného zabití a pokusu o úmyslné zabití. Útoky se zaměřily na dva cizí státní příslušníky v Tiznitu a Agadiru.

Podezřelý byl natočen bezpečnostní kamerou podniku na městském trhu v Tiznitu, kde smrtelně napadl 79letou francouzskou turistku nožem. Francouzská oběť bydlela v kempu nedaleko města Tiznit. Než byl muž po útěku z místa činu zatčen v Agadiru, tak se také pokusil fyzicky napadnout zahraniční zákazníky kavárny v pobřežním pásmu, kde těžce zranil belgického státního příslušníka, který byl převezen do nemocnice.

Ze záznamů provedených v databázích Národní bezpečnosti a v lékařských rejstřících vyplynulo, že obžalovaný byl již přijat na psychiatrické oddělení nemocnice Hassana I v Tiznitu na dobu jednoho měsíce, od 25. září do 25. října 2021, na základě příkazu k rekvizici vydaného místním orgánem.

Zdroj blízký vyšetřování potvrdil, že v případě tohoto útoku je podezření, že se jednalo o teroristický čin.

 

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 6 Průměrně: 4.3]

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout