Švédsko: Džihádistka je stíhána za to, že rekrutovala svého 12letého syna jako bojovníka ISIS

Švédsko: Džihádistka je stíhána za to, že rekrutovala svého 12letého syna jako bojovníka ISIS

Pro fanatickou muslimku byla čest, že její syn zemřel jako voják chalífátu. Jistě ani na minutu vlastního dítěte nelitovala tak, jak muslimové nelitují svých dcer, které pro pochybnou čest vlastnoručně zavraždí tehdy, kdy se nechovají jak mají.

A chlapci? Ti jsou už od nejútlejšího věku vedeni nejen k nenávisti k bezvěrcům, ale také k boji v řadách svých souvěrců. A  to až tak, aby byli schopni za chalífát položit i vlastní život…

Dnes byla do západního Švédska přivezena 49letá muslimská žena kvůli podezření, že její syn byl použit jako dětský voják k boji po boku ISIS. Žena ho přivedla do chalífátu ISIS v době, kdy bylo chlapci 12 let. Ten zůstal v řadách bojovníků dokud nezemřel v bitvě, když mu bylo 16 let.

Žena, která má irácký přistěhovalecký původ, cestovala do Sýrie se svým manželem a pěti dětmi do oblasti kontrolované IS v roce 2013.

Nyní je obviněna z válečných zločinů s přitěžujícími okolnostmi a trestných činů podle mezinárodního práva s přitěžujícími okolnostmi, které byly údajně spáchány mezi srpnem 2013 a květnem 2016.

49letá žena je podezřelá z  využívání dětí jako vojáků v ozbrojeném boji.

Mezi důkazy jsou videa a fotografie ukazující jednoho ze synů ženy, narozeného v roce 2001, ve válečné zóně, kde pózuje vyzbrojen spolu s bojovníky ISIS a mrtvolami zabitých mužů. Chlapec později zemřel v bitvě ve věku 16 let.

Žena byla zatčena i za další trestné činy, když v polovině prosince 2020 přistála ve Švédsku. Byla doživotně deportována kurdskou samosprávou v severovýchodní Sýrii. Poté byla dva týdny zadržována ve Švédsku, ale později byla propuštěna na svobodu. Znovu byla zatčena až v září 2021.

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 2 Průměrně: 5]

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout