Salvador – země, kde místo nátlaku, apartheidu a vnucování vakcín propagují posilování imunity a zdravý životní styl

Salvador – země, kde místo nátlaku, apartheidu a vnucování vakcín propagují posilování imunity a zdravý životní styl

Zastánci zcela nefunkčních – tedy spíše kontraproduktivních – restrikcí a pravidel, zaváděných bez nejmenší logiky, by se zřejmě v Salvadoru necítili nejlépe. Mnoho z nás však může občanům této země přístup vlády ke COVIDU závidět. Tím mám na mysli ty, kdo absorbují informace i jinde než v ČT, na Nově, Seznamu a u dalších Bruselem financovaných propagandistů či od politiků a rádoby odborníků, velmi dobře placených za „ty správné“ názory.

Velmi dobře totiž vidíme, že různé restrikce, covid pasy a vnucování preparátu, který většině lidí spíš škodí než pomáhá, není žádným řešením. Jde jen o snahu o kontrolu populace a o zavedení totality, která neskončí ani po covidu, jen se přesune k jiné oblasti života.

Existují však země, kde mají k lidem zcela odlišný přístup. Většinou jde samozřejmě o země mimo EU či země třetího světa. Lidé tam mají úplně jiné starosti, tam by s podobnými nesmysly jaké se požadují v Evropě, některých státech USA či Austrálii, nepochodili. Jednou z těch zemí je i Salvador.

Namísto masové očkovací kampaně a tvrdých represí vůči vlastním občanům nyní  vláda Salvadoru naléhá na veřejnost, aby se starala o své zdraví tím, že bude jíst správně, cvičit a bude venku na slunci. Také jsou lidem distribuovány bezplatné lékařské soupravy s vitamíny a nepatentovaným lékem ivermektin.

Salvadorský prezident Nayib Bukele získal rostoucí mezinárodní pozornost, včetně průlomu v měnové politice schválením kryptoměny Bitcoin jako zákonného platidla.

Dokonce, i když jde o koronavirovou strategii země, se tento středoamerický stát svojí strategií od té neúčinné evropské či australské velmi výrazně odlišuje.

V listopadu se vláda Salvadoru rozhodla zrušit požadavky na očkování proti COVID-19 nebo negativní testy na koronavirus při vstupu do země. K tomu došlo poté, co se Kostarika stala druhou zemí ve Střední Americe, která zrušila požadavky na očkování. Občanům se sice stále doporučují vakcíny a nošení roušek v přeplněných uzavřených prostorách, ale to jsou pouze dobrovolná doporučení, nejde tedy o restriktivní příkazy.

Zahraniční návštěvníci jsou také vítáni, aby vstoupili do země, aniž by museli mít covid pas, očkování nebo test, ale místo toho musí mít speciální zdravotní pojištění, z něhož by byla uhrazena lékařská péče v případě, že během svého pobytu onemocní. To je ovšem praxe, která byla běžná pro mnoho zemí dlouho před covidovou érou.

Koronavirová politika Salvadoru se také liší od toho, jak se většina ostatních zemí rozhodla jednat. Namísto covidových průkazů a přísných omezení jsou těm, kteří byli pozitivně testováni na virus, bezplatně distribuovány speciální lékařské soupravy, aby se mohli léčit doma už v rané fázi a zotavit se. Balíčky jsou také distribuovány v oblastech, kde je šíření infekce považováno za obzvláště vysoké.

Balení obsahuje léky proti bolesti, vitamín C, vitamín D3, zinkové tablety, aspirin a nepatentovaný lék ivermectin, který je v poslední době stále více uznáván jako potenciálně velmi účinná metoda léčby COVID-19. Balíček obsahuje také pokyny, jak by se o sebe měla infikovaná osoba během své nemoci postarat.

Vláda Salvadoru také vytvořila reklamu zaměřenou na boj proti COVID-19, ve které namísto pobuřování nebo strašení obyvatelstva různými formami represivních opatření a uzamčení vyzývá k posílení přirozeného imunitního systému tím, že budou žít zdravě, cvičit, pobývat venku na slunci a pít dostatek vody.

„Zdravý životní styl také pomáhá snižovat komplikace COVID-19. Starší dospělí a lidé s obezitou, vysokým krevním tlakem, cukrovkou nebo chronickými nemocemi jsou skupiny, které jsou nejvíce ohroženy smrtí,“ můžete slyšet hlas z videa, který pak občany vyzývá, aby jedli zdravě, cvičili a byli venku, aby vstřebávali vitamín D.

Dále se ve videu říká:

„Snižte stres tím, že budete trávit čas sami se sebou a cvičit jógu nebo číst knihu. Snažte se spát alespoň šest hodin každou noc, zahrňte do své stravy citrusové plody, jako jsou citrony, pomeranče nebo mandarinky, omezte alkohol a potraviny s velkým množstvím cukru nebo nasycených tuků – nyní se více než kdy jindy musíme o sebe starat, žít zdravě.“

Slyšeli jste někdy něco podobného od našich propagandistů? Já tedy ne….

Strategie a reklamní kampaň Salvadoru nepřekvapivě čelí averzi k systému loajálnějších komentátorů, kteří od počátku koronavirové krize vedou kampaň za iniciativy na posílení veřejného zdraví v reakci na COVID-19 a zkoušejí další možné léky vedle experimentálních vakcín farmaceutických gigantů. Zároveň je však tato strategie na mnoha místech chválena za to, že je inovativní a s tipy, které se de facto osvědčily jako účinné k tomu, aby udržely populaci zdravou a odolnou.

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 5 Průměrně: 4.2]

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout