Podle průzkumů chce více Australanů deportovat jejich premiéra než Novaka Djokoviče

Podle průzkumů chce více Australanů deportovat jejich premiéra než Novaka Djokoviče

Každý kdo sleduje směr, kterým se nedávno vydala Austrálie, si již jistě nemyslí, že má tamní systém cokoli společného s demokracií. Mnoho dalších zemí – včetně většiny evropských – je na tom velmi podobně, ovšem „kvalit“ Austrálie co se totalitních praktik týká snad dosahuje jen Rakousko, následované Německem. U těchto dvou zemí se zřejmě nikdo nediví, totalitní praktiky vládců a na druhou stranu oddanost poslušných „ovčanů“ je něco, čím jsou tyto země tak nějak typické.

Austrálie byla pro většinu lidí svobodnou zemí, mnohdy snad až jakýmsi symbolem svobody. Ovšem to, co se tam děje poslední dva roky, je až nevídané. A dnes už světoznámé koncentráky nejsou jedinou šíleností, aplikovanou tamní vládou.

Právě případ Djokoviče, kterému bylo zabráněno (podobně jako jiným neočkovaným hráčům) v účasti na Australian open, je další z mnoha ukázek šílené australské politiky. Jak se ovšem zjistilo, tak mírně nadpoloviční většina Australanů je spíš na straně tenisty, než jejich fašistického premiéra…

Více Australanů by si přálo deportovat svého premiéra, fanatika do očkování, spíš, než nejlepšího tenistu světa. To není jen pár měsíců před federálními volbami pro Scotta Morrisona dobrá zpráva .

Průzkum společnosti Newspoll oslovil náhodný vzorek 5 600 australských voličů a ptal se, koho by chtěli deportovat více. „Byl to těsný souboj, ale 52 procent respondentů si vybralo Scotta Morrisona,“ řekl mluvčí průzkumu Lyle Sims. „Získal o 4 procentní body více než Novak Djokovič.“

Dokonce i ti, kteří Djokoviče nepodporují, byli zděšeni zacházením, kterého se mu dostalo od australských úředníků. „Nejsem fanouškem Djokoviče,“ řekl jeden volič DBT. „Ale způsob, jakým s ním zacházela federální vláda, je trapný pro všechny Australany.“

DBT požádala australského vůdce, aby se k průzkumu vyjádřil, ale on odmítl. „Nekomentuji průzkumy veřejného mínění,“ řekl.

Austrálie nařídila povinné očkování, uzamčení neočkovaných a internační izolaci v táborech pro odpírače. Australská vláda původně uvedla, že jsou zapotřebí dva týdny, aby se křivka „zploštila“ asi před 90 a více týdny. „Křivka“ od té doby explodovala. A nucené očkování pokračuje, a to i pro ty, kteří trpěli těžkými  následky po svém prvním očkování.

Zdá se, že bývalá trestanecká kolonie je imunní vůči rozumu. Právníci australské vlády trvali na tom, že tenista „představuje riziko“.

Obrázek
porovnání Austrálie s nejtvrdšími restrikcemi se Švédskem bez restrikcí ukazuje, že v Austrálii o zdraví lidí nikomu  nejde

Djokovič bude deportován poté, co mu soudní rozhodnutí zakázalo účastnit se Australian Open v Melbourne. Vládní právníci tvrdili, že tenisová hvězda se stala „ikonou“ pro odmítače, i když nikdy nezveřejnil svůj status očkování.

„Vláda neví, jaké jsou současné názory pana Djokoviče,“ poukázal jeho právník.

Je jasné, že hráč nepředstavuje riziko, že jako negativně testovaný nikoho nemůže nakazit Covidem, ale představuje riziko pro směšný příběh australské vlády bez faktů, protože jejich rozhodnutí zrušit Djokovičovo vízum nebylo přijato z obavy, že nakazí ostatní Covidem.

Navíc, pokud byl Djokovič skutečně pozitivně testován 16. prosince, jeho hladiny protilátek by byly stejné jako u někoho, kdo byl očkován.

Soud, který souhlasil s tím, že Djokovič nikoho nemůže nakazit, proto prohlásil:

„Spíše jeho postoj k očkování může povzbudit ostatní, aby ho napodobovali z důvodu jeho postavení. Pokud by ostatní byli povzbuzováni, aby odmítali očkování nebo Covidové restrikce, pak by to představovalo problém pro zdraví jednotlivců a fungování australského nemocničního systému.“

Hráč čelí nejen okamžité deportaci, ale také tříletému zákazu vstupu do Austrálie, což dramaticky snižuje jeho šance stát se nejlepším tenistou všech dob. 10. titul na Australian Open by zpečetil jeho odkaz jako GOAT (nejlepší tenista všech dob).

V Srbsku prezident Aleksandar Vučić řekl, že slyšení bylo „fraškou se spoustou lží“.

„Myslí si, že ponížili Djokoviče tímto 10denním obtěžováním, ale ve skutečnosti ponížili sami sebe. Kdybyste řekli, že ten, kdo nebyl očkován, nemá právo vstoupit, Novak by nepřiletěl nebo by byl očkován,“ řekl Vučić novinářům.

Vučić ostře kritizoval přístup australských úřadů k Djokovičovi. Řekl, že byl zahájen hon na čarodějnice a média vytvořila „lynčující náladu“ proti hráči. „Novak byl použit jako příklad toho, jak světový řád funguje nyní.“

Djokovič byl eskortován z letiště v Melbourne dvěma vládními úředníky oděnými v černých uniformách.

 

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 4 Průměrně: 5]

One thought on “Podle průzkumů chce více Australanů deportovat jejich premiéra než Novaka Djokoviče

  1. Voči občanovi Saudskej Arábie, Turecka, Kosova, Pakistanu, afrických na kovy bohatých štátov by si tieto zverstvá austrálske úrady určite nedovolili. Voči slovanskému vlastencovi mohli… A mimochodom, špinavý zradca a liberálno-fašistický diktátor oddaný Orbánovi /chce mu v dohľadnej dobe odovzdať kompletnú Vojvodinu/ Vučič – posadnutý myšlienkou dohody s Kosovom a vstupu do EÚ – ho za porušenie nejakých pochybných predpisov chce rovno posadiť do basy. A teplá premiérka Brnabičová tiež. Bohužiaľ žiaden novodobý Gavrilo Princip nie je na obzore…

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout