Londýnská nemocnice: Zatímco muslimky mohou v práci nosit hidžáb, křesťanská zdravotní sestra byla vyhozena za to, že nosila křížek

Londýnská nemocnice: Zatímco muslimky mohou v práci nosit hidžáb, křesťanská zdravotní sestra byla vyhozena za to, že nosila křížek

Ano, čtete dobře. Nejde o rijádskou, kábulskou nebo islámábádskou nemocnici, ale o nemocnici v Khanově Londonistánu. Tedy v hlavním městě země, která je považována za sekulární. Pak by samozřejmě mohl být křížek na krku problém, jenže stejně tak by musel být problémem i hidžáb nebo modlitby 4x denně, které muslimům nemocnice také povoluje.

Hidžáb tedy nevadí, zatímco malý křížek (viz titulek) vadí. V tom případě však nemůže být o nějaké sekulární společnosti ani řeči.

Mezi nejcennější majetek Mary Onuohy patří malý zlatý křížek, který nosí kolem krku každý den svého života od dětství, symbol oddané víry této 61leté zdravotní sestry. Možná si myslíte, že tento malý a diskrétní symbol její víry by neměl nikoho urazit.

Bohužel, Mariini zaměstnavatelé v nemocnici v jižním Londýně, kde pracovala 19 let, zaujali jiný názor a v posledních letech byla opakovaně žádána, aby odstranila křížek, dárek, který dostala při svém křtu.

Malý zlatý kříž Mary Onuohy je symbolem víry 61leté zdravotní sestry. "Pokaždé, když se na to podívám, myslím na Ježíše, na Jeho lásku, na to, jak moc mě miloval a na to, že potřebuji, abych Ho milovala zpět," říká.

Mary bylo řečeno, že náhrdelník obsahuje bakterie, ale ona věří, že jim vadilo zobrazení symbolu její křesťanské víry, i když mnoho kolegů nosilo jiné předměty vyjadřující jejich náboženské přesvědčení, ať už jsou turbany, muslimské hidžáby nebo hinduistické náramky.

Při jedné příležitosti ji manažer dokonce odvolal od jejích ošetřovatelských povinností na operačním sále uprostřed operace, aby ji potrestal za to, že nosí křížek, což by prý mohlo ohrozit bezpečnost pacientů.

Když jej odmítla sundat, byla přesunuta na horší práci a stala se předmětem trvalé šikany, která jí ztěžovala práci.

Poté, co byla pod neustálým stresem, loni v říjnu podala žalobu proti Croydon Health Services NHS Trust na základě obtěžování, viktimizace, přímé a nepřímé diskriminace a konstruktivního a nespravedlivého propuštění.

Minulý týden její případ skončil vítězstvím, když soudce Daniel Dyal zjistil, že Mary byla propuštěna způsobem, který byl nespravedlivý a diskriminační.

Řekl, že prostředí bylo ponižující, nepřátelské a ohrožující a  když si Mary stěžovala, reakce byla urážlivá a zastrašující.

Pro Marii je to ospravedlnění, i když hořkosladké, protože věří, že tento případ odhaluje nepřátelství a diskriminaci, kterou ve Velké Británii zažívá mnoho křesťanů na pracovišti, což je názor, který sdílí bývalý arcibiskup z Canterbury, lord Carey.

„V této nemocnici jsou zaměstnanci, kteří si odskakují z práce do mešity čtyřikrát denně a nikdo jim nic neříká. Hinduisté nosí na zápěstí červené náramky a muslimky nosí hidžáb. Přesto byl můj malý křížek na krku považován za tak nebezpečný, že mi už nebylo dovoleno dělat svou práci,“ upozornila na jasnou diskriminaci Mary.

Toto jednání ohromilo ženu, která věřila, že přichází do svobodné země, když přijela do Británie z Nigérie v roce 1988, aby si splnila svůj sen stát se zdravotní sestrou.

V listopadu 2001 začala pracovat v Croydonské univerzitní nemocnici, kde pracovala jako zdravotní sestra. Svoji práci vykonávala především na operačním sále a na odděleních poskytujících předoperační a pooperační péči. Její křížek byl někdy zakryt, ale jindy byl viditelný.

Až do roku 2014 to nikomu nevadilo. V té době ji tehdejší nadřízená požádala, aby jej ze zdravotních a bezpečnostních důvodů odstranila. „Odmítla jsem a řekla něco ve smyslu: ‚A co hidžáby, turbany a náramky kalava?‘,“ vzpomíná Mary.

Uplynul rok bez dalších incidentů, dokud na konci roku 2015 opět nadřízená nepožádala Marii, aby nosila delší řetízek, aby skryla křížek pod uniformou. „Znovu jsem se zeptala, proč bych měla skrývat svou víru, když ostatním bylo dovoleno ukázat svou vlastní,“ říká Mary.

Byl to první z mnoha podobných incidentů, kdy ji postupně řada manažerů požádala, aby ukryla nebo odstranila svůj křížek, protože to je údajně zdravotní a bezpečnostní riziko. Marie neustále odmítala. „Připadalo mi to jako šikana,“ říká.

Pak, v listopadu 2016, Mary navštívila pacienta na chirurgii, když její manažer přišel na operační sál a nařídil jí aby šla vedlejší místnosti s tím, že potřebuje diskutovat o jejím řetízku.

„Řekla jsem, že nemohu opustit pacienta, ale manažer trval na svém,“ říká Mary. „Byla jsem tak v rozpacích. Byla jsem ohromena, že vedoucí pracovníci byli připraveni potenciálně ohrozit život pacienta, aby mě zastrašili, abych křížek odstranila.“

V listopadu 2018 byla suspendována a místo práce zdravotní sestry jí byla přidělena úřednická práce a bylo jí řečeno, že bude zavolána ochranka, pokud se pokusí vstoupit do lůžkového prostoru, zatímco stále nosí svůj křížek.

Nicméně v červnu 2020 se stres stal příliš velkým a Mary byla propuštěna. O dva měsíce později byla nucena opustit práci, kterou milovala. Několik měsíců poté nemohla pracovat, i když si nyní našla novou práci. „Nikdy jsem si nemyslela, že se někdy dostanu do takové situace, ale byla jsem odhodlaná to překonat,“ říká.

Stejně tak byla odhodlána pohnat své zaměstnavatele k odpovědnosti. A minulý týden její odvahu potvrdil soudce Dyal, který v usvědčujícím rozsudku uvedl, že politika oblékání byla uplatňována svévolným způsobem a bez přesvědčivého vysvětlení, proč byly povoleny prsteny, kravaty, hidžáby a turbany, ale řetízek s křížkem nikoliv.

Její finanční náhrada bude stanovena na pozdějším jednání.

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 9 Průměrně: 5]

2 thoughts on “Londýnská nemocnice: Zatímco muslimky mohou v práci nosit hidžáb, křesťanská zdravotní sestra byla vyhozena za to, že nosila křížek

  1. Už sa teším na dobu, kedy zakážu nosiť na prstoch obrúčky, lebo sú symbolom manželstva medzi mužom a ženou. Hajzli špinaví – mala ich zažalovať aj za rasizmus !

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout