Včera to bylo pět let, co došlo k útoku v Berlíně, který si vyžádal životy 13 lidí

Včera to bylo pět let, co došlo k útoku v Berlíně, který si vyžádal životy 13 lidí

Za útokem, k němuž došlo 19. prosince 2016, podle mnoha indicií nestál jen ten jediný pachatel, který byl později zastřelen v Itálii. Džihádista měl i své komplice, kteří však celé roky zůstávají na svobodě. Příbuzní třinácti obětí, ale i mnoho dalších lidí, kteří vyvázli se zraněnými, tak možná nikdy nedojdou spravedlnosti.

I po pěti letech a 13 obětech (z nichž jedna oběť zemřela poměrně nedávno na následky zranění), tak zřejmě nemá systém zájem do případu příliš „šťourat“. Ostatně, nová německá vláda tvrdí, že největším a snad i jediným problémem Německa je pravice. S islámem vláda žádný problém nemá.

Před pěti lety, 19. prosince 2016 večer, najel fanatický muslim  nákladním autem do davu na vánočním trhu na náměstí Breitscheidplatz. Dvanáct lidí bylo zabito a nejméně 67 návštěvníků bylo zraněno, někteří vážně. Jeden z těchto vážně zraněných lidí zemřel na následky  útoku před dvěma měsíci: Sascha Hüsges po útoku přispěchal obětem na pomoc a sám byl vážně zraněn padající traverzou.

Útok na vánoční trh na náměstí Breitscheidplatz v Berlíně nyní slavil páté výročí a mnoho otázek je stále nezodpovězeno. Od tohoto teroristického činu dochází k opakovaným útokům muslimů na obyvatelstvo. V červnu tohoto roku zabil muslim ve Würzburgu několik žen. V bleskovém procesu byl pachatel prohlášen za duševně nemocného, stejně jako pachatel pobodání ve vlaku ICE, který zranil čtyři lidi.
Naštěstí ne všechny plány jsou realizovány. Mimo nedávno odhaleného případu v Hamburku se od roku 2000 podařilo zabránit 24 plánovaným větším útokům muslimů v Německu.

Úřady počítají s tím, že v Německu žije přibližně 2000 (!) islámských radikálů, kteří jsou považováni za natolik nebezpečné, že se počítá s tím, že jednou zaútočí. Existují také četné mešity, ve kterých se káže nenávist vůči Evropanům.

Spolková ministryně vnitra Nancy Faeserová přesto oznámila, že největší hrozbu pro vnitřní bezpečnost v Německu představuje pravicový extremismus. Dostalo se jí za to hodně chvály a málo odporu. Přestože koaliční smlouva  uvádí, že chtějí zakročit proti jakékoli formě extremismu, ve skutečnosti jsou levicový extremismus a islámský terorismus buď bagatelizovány, nebo se o nich vůbec nehovoří.

Abychom pochopili, proč lze pravicový extremismus označit za největší nebezpečí, musíme se podívat na způsob sběru dat, který opakovaně vyvolává kritiku.
Například zatímco každý antisemitsky motivovaný čin, u kterého nelze jednoznačně identifikovat pachatele a motivaci, je automaticky zařazen do pravicově extremistického spektra, islámské motivy jsou u mnoha pachatelů uváděny jako „duševní choroby“, a proto nejsou zahrnuty ve statistikách.

Čísla jsou tedy vypovídající pouze částečně. Na rozdíl od levicového extremismu navíc pod počítané činy spadají pravicově extremistické symboly, i když není vůbec jasné, kdo graffiti způsobil. V této souvislosti je třeba zmínit zelené místní politiky z Durynska, kteří byli před lety přistiženi, jak malují hákové kříže. když je chytili, tak tvrdili, že chtěli upozornit na reálné nebezpečí. Jejich graffiti však bylo nejspíš uvedeno jako „pravicový extremismus“,  i když jde o zelené politiky.

Samozřejmě stále existují závažné důvody, proč sledovat pravicový extremismus v Německu a aktivně proti němu bojovat. Každý, kdo to chce udělat věrohodně, nesmí ignorovat nenávist a netoleranci, která se každý den káže v mešitách uprostřed Německa. A nesmí ani přehlížet to, že v Německu existuje 2000 islamistických hrozeb.

Je fakt, že útoky nožem provádějí převážně muslimové. A existují muslimové, kteří unesli náklaďáky a proháněli se davy, vyhodili se do povětří, usekali lidem hlavy na ulici nebo – jako v Bataclanu – způsobili masakr. Počet obětí po celém světě a  v Evropě, které s sebou islámský terorismus v 21. století přinesl, je jedinečný.
To je ovšem fakt, který nová německá vláda záměrně ignoruje…

Tento týden příbuzní obětí zaslali otevřený dopis novému kancléři Olafu Scholzovi s žádostí o další vyšetřování, které by objasnilo útok a možné spolupachatele Anise Amriho, 24letého Tunisana, který byl zodpovědný za masakr a po 4 dnech útěku  byl zabit policií v Itálii. Lze ovšem očekávat, že ani nová vláda nebude mít o další vyšetřování zájem.

Podobně, jako mnoho jiných, také Amri přistál  na Lampeduse a měsíce žil v Itálii na náklady daňových poplatníků. V Itálii se také účastnil nepokojů a devastace přijímacího střediska. Právník neziskovky s ním jednal a zabránil jeho vyhoštění, opět na náklady daňových poplatníků.

Posléze se terorista vydal do Německa, kde později útočil. Tedy opět jsou na samém prvopočátku všeho zla vítači, kteří Tunisana nejen přivítali po příjezdu na Lampedusu, ale dokonce ho udrželi v Itálii i přesto, že měl být deportován. Jen díky tomu mohl o něco později vraždit v Berlíně. Podobně, jako jiný Tunisan, který vloni řezal hlavy ve francouzském Nice.

V normálním světě by měli být všichni vítači, díky nimž se podobná zvěrstva dějí, odsouzeni za jejich podíl na islámském terorismu. V Evropě, kde se ovšem islamizace podporuje, se ničeho podobného nedočkáme…

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 2 Průměrně: 5]

One thought on “Včera to bylo pět let, co došlo k útoku v Berlíně, který si vyžádal životy 13 lidí

  1. Bez nadsádzky – v Nemecku už žijú milióny moslimov a až na malé výnimky /zväčša ide o nesunnitov/ prakticky všetci inklinujú k vahhábistickej verzii islamu. Čiže sú schopní páchať terorizmus a iné zločiny. Udávaný počet 2 000 radikálov znie viac než smiešne. A to spomínam iba Nemecko, vo zvyšku „vyspelej“ Európy a na Balkáne žijú /často ilegálne/ ďalšie milióny a dennodenne pribúdajú ďalší…

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.