Švýcarsko: Hoteliér ubytoval ve svém hotelu na žádost obce dva Araby, ti pokoje zdevastovali, škodu mu nikdo neuhradí

Švýcarsko: Hoteliér ubytoval ve svém hotelu na žádost obce dva Araby, ti pokoje zdevastovali, škodu mu nikdo neuhradí

I přes bezpočet špatných zkušeností se v obohacovaných zemích stále najde dost lidí, která invazistům pronajímají nemovitosti k bydlení. Důvodem je většinou fakt, že podobně, jako v tomto případě, mají u tzv. „hledačů ochrany“ jistotu, že za ně nájem zaplatí obec.  Nicméně jen málokdo si uvědomí, že případné škody na zařízení jim nezaplatí nikdo….

Hoteliér Heinz Reichenbach (55) nechal začátkem roku bydlet dva Araby ve svém hotelu v Baaru. Se špatnými následky: Zdevastovali pokoje. Škoda: 10 000 franků. Obec se vyhýbá odpovědnosti. Majitel hotelu si musí vše platit sám.

V lednu letošního roku hoteliér souhlasil s podnájmem dvou příjemců podpory. Obec platila nájem 1200 franků za dvoulůžkový pokoj.

Když se oba žadatelé o azyl nastěhovali, Reichenbach jim písemně předložil domovní řád, který obsahoval například zákaz kouření. Dva Arabové ze severu Afriky – Maročan a Tunisan – pokyny po krátké době ignorovali:

Na chodbě byl smrad, v noci  byli extrémně hlasití, „návštěvníci“ k nim přicházeli a odcházeli. Všude byly vypálené dírky po cigaretách a dřevo nábytku bylo částečně ohořelé, pokoje šedé od toho, jak se tam kouřilo, ložní prádlo špinavé. Arabové na jakékoli výtky reagovali „rozzlobeně“.

Kvůli stížnostem Reichenbacha nakonec oba příjemci podpory opustili pronajaté pokoje. Teprve poté se projevil plný rozsah destrukce: Hotelové pokoje musely být renovovány, ošetřeny speciálními prostředky a nově vymalovány. 

Reichenbach také musel kompletně vyměnit lůžkoviny. Cena: 10 000 franků. Peníze, které musí Reichenbach zaplatit z vlastní kapsy, protože obec absolutně odmítá hradit náklady. Obchodní riziko spočívá na hoteliérovi. Jednoduše řečeno: smůla!

 

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 5 Průměrně: 5]

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout