Slepý Švéd je souzen za rasismus, neboť napsal, že by měli být muslimští zločinci deportováni

Slepý Švéd je souzen za rasismus, neboť napsal, že by měli být muslimští zločinci deportováni

Případ Švéda, jehož syn se stal obětí násilí muslimského gangu, jasně ukazuje, že spravedlnost již v tomto světě neexistuje. Soud, před kterým v těchto dnech stane, ho má soudit za to, že chtěl, aby byli ti, kdo jeho syna dlouhodobě týrali, deportováni. Jde o další případ zvůle evropské justice, zvůle, která je podpořena v EU (kladivo na tyto lidi poskytla nedávno sama Jourová, jak jste si mohli přečíst už zde).

Tento případ snad lépe osvětlí důvody, proč se nejen Švédové bojí invazistům jakkoli bránit. Můžete-li být odsouzeni za to, že pouze slovně bráníte vlastní dítě, pak není divu, že většina Švédů raději mlčí a nechávají se dobrovolně vyměnit za muslimy. Hodně lidí je v zemi také indoktrinováno propagandou a myslí si, že vítat tyto zločince je správné…

Poté, co byl jeho syn vystaven vážnému bití muslimským gangem, Jonas Serneholt, který je slepý, na to reagoval na Facebooku. Řekl, že pachatelé jsou „spodina“ a měli by být deportováni. Jonas sám je nyní obviněn ze zločinu názorových nenávistných projevů – poté, co byl nahlášen rodinou jednoho z pachatelů.

„Byl to neskutečný zážitek od začátku do konce,“ řekl Jonas Serneholt, 46 let, když se minulý týden objevil u soudu u okresního soudu v Attundě.

Pokračoval:

„Je šílené, že se mě justice rozhodla postavit před právní spor. Tímto způsobem soudnictví vůbec nechrání zranitelné oběti. Zdá se, že chtějí uspokojit zájmy pachatelů a jejich příbuzných.“

Všechno to začalo 19. října 2019, kdy byl tehdy 15letý syn Jonase Serneholta brutálně napaden přistěhovaleckým gangem poblíž Viksjöskolanu v Järfälle. Byl zbit velkým množstvím kopů a úderů do těla a hlavy. V souvislosti s útokem také hodili jeho mobilní telefon  proti zdi a rozbili ho.

Syn poté uvedl, že se na zločinech podílelo celkem šest lidí, z nichž jeden se účastnil pouze telefonicky tím, že dával pokyny, jak ho mají bít –  jako například pěstí do nosu a podobně.

Poté gang vyhrožoval, že 15letého chlapce zabije, pokud půjde na policii. „Pokud to vyjde najevo, zabijeme tebe, tvou matku, tátu, sestru, všechny ve tvé rodině. Nevíš, čeho jsme schopni,“ bylo mu řečeno.

„Od této chvíle jsi náš otrok. Pokud řekneme, že ukradneš motorku, dáš nám peníze nebo prodáš drogy, musíš to udělat, jinak zabijeme tvoji rodinu,“ řekl gang.

O pár týdnů později se jeden z pachatelů objevil u florbalového tréninku, který 15letý chlapec navštěvoval, posadil se a hrozivě zíral na jeho matku, což ona považovala za velmi nepříjemné.

V lednu 2020 byli čtyři přistěhovalci odsouzeni za účast na útoku. Tři byli odsouzeni mimo jiné za těžké ublížení na zdraví a čtvrtý, který ostatní po telefonu nabádal, byl souzen za napomáhání útoku s přitěžujícími okolnostmi. Ze tří odsouzených za útok s přitěžujícími okolnostmi dostal pouze 20 letý mladík jeden rok a tři měsíce vězení. Další dva trestu unikli s odůvodněním, že v době spáchání trestného činu byli mladší 18 let.

Jonas Serneholt byl těžce otřesen tím, co jeho syn vytrpěl. I když je zcela slepý, má různé pomůcky, které mu umožňují používat sociální média, jako je Facebook.

Poté, co byl vynesen rozsudek nad členy gangu, z nichž dva zůstali bez trestu, Jonas komentoval incident ve facebookové skupině „Varna Järfälla“, občanské skupině, která mapuje kriminalitu v této oblasti.

Poté, co napsal sérii rozzlobených komentářů, ve kterých kritizoval kriminální a imigrační politiku švédské vlády a vyzval k vyhoštění kriminálních přistěhovalců, byl nahlášen policii za nenávistné projevy. Za stížností byla rodina jednoho z odsouzených za účast na útoku s přitěžujícími okolnostmi.

„Posílilo to neskutečný pocit, že se justice rozhodla řešit tuto stížnost rodiny pachatele, aniž by zjistila, jaký je důvod toho, co jsem napsal. Co bylo základem pro psaní komentářů, kdo mě nahlásil a jaký zájem měla osoba, která mě nahlásila, o moje odsouzení a tak dále,“ říká Jonas Serneholt.

Prokurátor Kevin Öksuz se začátkem tohoto roku rozhodl vznést obvinění proti Jonasi Sernholtovi za „podněcování k rasové nenávisti“. Při vyšetřování mu pomohl krajně levicový Online Hate Reviewer.

Podle Öksuze se slepý 46letý muž provinil zločinem „podněcování k nenávisti“. Mimo jiné tím, že identifikuje přistěhovalce jako zločince a vyzývá k tomu, aby strážci zákona drželi jejich  násilné potomky pod kontrolou.

Prokurátor mimo jiné tvrdí, že Jonas Serneholt napsal, že „pouze mladí přistěhovalci ze Středního východu a severní Afriky páchají zločiny“ a že „byste měli zavřít kriminální přistěhovalce a poslat je domů.“

Rozsudek se očekává koncem tohoto týdne. Prokurátor požádal, aby byl Jonas Serneholt odsouzen k podmínečnému trestu a pokutě.

Otec oběti tak za zcela oprávněné poznámky na Facebooku dostane horší trest, než dva ze tří násilníků, kteří týrali jeho syna. To je ovšem přesně ta „spravedlnost“, jakou prezentuje EU a jakou již praktikuje většina zemí EU. Ovšem podle posledních požadavků Jourové by měl být otec týraného syna odsouzen k mnohem přísnějšímu trestu, než jaký mu aktuálně hrozí. Příští rok by tak již mohl za svoje výroky skončit ve vězení „natvrdo“…

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 5 Průměrně: 5]

One thought on “Slepý Švéd je souzen za rasismus, neboť napsal, že by měli být muslimští zločinci deportováni

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout