Německá policie zatkla na vánočním trhu Santa Clause za to, že neměl roušku (video)

Německá policie zatkla na vánočním trhu Santa Clause za to, že neměl roušku (video)

Pomineme-li nyní komerční otázku Santa Clause, který patří spíš do USA nebo Velké Británie, než doprostřed Evropy, jde přece jen i u mnoha německých dětí o jakýsi symbol Vánoc. Pak je jen velmi těžké si představit, jak takové zatčení Santa Clause před očima mnoha lidí, zapůsobí třeba na pětileté dítě. Ovšem – jak známo – v Německu, zemi, která zrodila gestapo a kde většina lidí svého času adorovala v Rakousku narozeného Hitlera, je možné cokoli.

Z jiného pohledu bychom mohli říct, že Německo dlouhodobě svým jednáním reprezentuje výrok dalšího svého světoznámého rodáka – Karla Marxe, že historické jevy se objevují dvakrát: „nejprve jako tragédie, pak jako fraška“.

A němečtí policisté jsou jen odrazem celého systému. Po internetu koluje množství ukázek zvůle novodobého německého gestapa, ať už se jednalo o mnohdy brutální zatýkání „neposlušných“ důchodců, kteří neměli platný covid pas nebo si dovolili sundat na ulici respirátor nebo záběry, ukazující přeměřování vzdálenosti lidí, demonstrujících proti totalitnímu systému.

Video níže ukazuje, jak policie zatýká Santa Clause na vánočním trhu ve Stralsundu, hanzovním městě na pobřeží Baltského moře. Důvod? Neměl roušku….

V sobotu se celosvětová pozornost zaměřila na policii ve Frankfurtu, která vytáhla měřicí tyče, aby prosadila sociální odstup:

 

 

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 3 Průměrně: 5]

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.