Lucemburský pár konvertoval k islámu a šířil propagandu ISIS

Lucemburský pár konvertoval k islámu a šířil propagandu ISIS

Konverze nemuslmů je velmi důležitou součástí islamizace neislámských území. Mezi konvertity je nejčastější případ, kdy se nemuslimka provdá za muslima – ať už dobrovolně (stav, který je zatím běžný v Evropě) nebo násilně, tedy únosem nemuslimky, jejím znásilněním a násilnou konverzí. V tomto případě jde o běžnou praxi například v Pákistánu, Bangladéši nebo afrických islamizovaných zemích. Evropu čeká podobná praxe nejpozději za 15-20 let (zejména ve Švédsku, Německu, Belgii, Francii, Velké Británii..).

Mnoho konvertitů však přestoupí zcela dobrovolně, většinou proto, že je islám něčím zaujme – často se jedná o násilné typy, jimž imponuje chalífát Islámského státu a život v něm. Islám je navíc ve většině evropských zemí nebývale propagován a protěžován. Někdo tak možná chce být jen součástí protěžované skupiny, která se velmi rychle rozrůstá.

Dva stoupenci Islámského státu z Lucemburska byli ve čtvrtek odsouzeni k celkem více než pěti letům vězení za šíření propagandy teroristické organizace v prvním takovém procesu ve velkovévodství.

Státní zastupitelství obvinilo 29letého muže a 25letou ženu ze čtvrti Kirchberg v hlavním městě v souvislosti se stahováním, překládáním a distribucí několika tisíc online zpráv na podporu teroristické skupiny Islámský stát.

Obžalovaný muž, označovaný jako Kevin M, byl odsouzen k trestu odnětí svobody na tři a půl roku, z toho 18 měsíců s podmíněným odkladem a celkem pěti let podmíněně.

Jeho partnerka Alysson A. byla odsouzena na dva roky, z nichž polovina je podmíněně. Oběma bylo nařízeno, aby se v rámci zkušební doby účastnili deradikalizačního programu.

Kevin M. byl údajně v kontaktu s členem IS z Lucemburska, který zemřel v Sýrii v roce 2013, a dalším obyvatelem Lucemburska, Stevem Duartem, který je údajně stále vězněn v Sýrii, kde byl zajat.

Duarte, portugalský státní příslušník vychovaný v Lucembursku, vstoupil do Islámského státu v roce 2014 poté, co o čtyři roky dřív konvertoval k islámu.

Řekl, že se chce vrátit do velkovévodství se svou ženou a dvěma dětmi, přestože byl identifikován ve videu zobrazujícím zabití několika rukojmích.

Výšeuvedené deradikalizační programy, které páru konvertitů „naordinovali“, ve skutečnosti vůbec nefungují. Mnozí z těch, kdo jimi prošli, se stali ještě radikálnějšími, někteří dokonce útočili. Deradikalizačním programem prošel například muslim, který útočil vloni ve Vídni, přičemž zavraždil 4 lidi a mnoho dalších zranil nebo útočník, který před dvěma lety vraždil v Londýně na mostě narvalím klem…

 

 

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 4 Průměrně: 5]

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.