Francouzská vláda organizuje islámské výstavy, aby naučila Francouze přijímat islám

Francouzská vláda organizuje islámské výstavy, aby naučila Francouze přijímat islám

Šílené, že právě ve Francii, kde došlo v posledních letech k mnoha útokům – včetně takových, jako byl teror v Bataclanu nebo masakr více než 70 lidí v Nice – by chtěli učit původní obyvatelstvo milovat muslimy.  V tomto případě jde samozřejmě o předvolební kampaň Macrona, který potřebuje pro dubnové volby hlasy muslimů. I to je důvod, proč jim nyní tak podlézá.

Tím, kdo absolutně není ochoten akceptovat jinou kulturu, jsou právě muslimové, ovšem ty se nikdo měnit nesnaží.

Po vzestupu islamofobie po útocích na Charlie Hebdo zaznamenala Francie nárůst separatismu a politiky identity. Francouzská vláda se obrátila na sjednocující sílu umění, aby se vypořádala s vlnou separatismu (separatismus v muslimských ghettech zřejmě vláda vidět nechce). Francouzská vláda pořádá v průběhu čtyř měsíců řadu výstav, aby předvedla kulturní a tradiční rozmanitost v islámském světě a prolomila stereotypy spojené s islámskou kulturou a tradicí.

Je to obzvláště důležité v této době, kdy Francie neměla v posledních letech nejlepší výsledky, pokud jde o boj proti islamofobii. Šlo o případy, když byly nedávno alžírské muslimské ženy pobodány poblíž Eiffelovy věže za to, že jsou muslimky a dva jordánští státní příslušníci byli napadeni za to, že mluvili arabsky ve městě Angers. Jak je vidět, tak mají co dělat, aby nějaké ty zlé islamofoby našli. Zato počet obětí oněch hodných muslimů jde v posledních 10 letech jen ve Francii do mnoha set. Pokud bychom připočítali i jednotlivé útoky, tak dojdeme možná k tisícovce. To je ale zřejmě ono obohacení, na nějž si prostě musí Francouzi podle Macrona zvyknout.

Minulost pro současnost organizuje Réunion des Musées Nationaux-Grand Palais a vede ji vedoucí islámského uměleckého oddělení Louvru Yannick Lintz. Myšlenka výstav byla poprvé navržena francouzským prezidentem Emmanuelem Macronem, aby ukázala pravou tvář islámské tradice spíše než její převládající dogmatickou stránku, udržovanou hlavně militantními organizacemi pracujícími pod praporem islámu.

Výstavy představí díla 19 umělců z různých částí islámského světa. Umělci předvedou svou kulturní spřízněnost s minulostí a dědictvím, které čerpají z kultur a také předvedou, jak to ovlivňuje jejich životy dodnes.

Výstava zahrnuje kolem 210 uměleckých děl zapůjčených z národních muzeí, z nichž 60 bylo zapůjčeno z Louvru. Pro Francii je obzvláště důležité podporovat rozmanitost, protože hostí jednu z největších muslimských a židovských populací v Evropě, kde stoupá vlna odporu proti muslimské komunitě.

Tato výstava je podle Macrona pokusem omezit rostoucí islamofobii a separatismus ve Francii. S tak různorodou populací je důležité, aby se Francouzi naučili, jak oslavovat kulturní rozdíly, aby koexistovali v míru.

Francouzi si jsou velmi dobře vědomi, že je muslimové přečíslí, pokud nedojde k nějakému zásadnímu zvratu. Podvolit se islámu by znamenalo, že muslimům odevzdávají vlastní zemi.

Volby názorně předvedou, zda si jsou Francouzi dostatečně vědomi toho, v jak tristní situaci se nachází. Pokud Macron vyhraje, Francie je definitivně ztracena…

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 4 Průměrně: 5]

One thought on “Francouzská vláda organizuje islámské výstavy, aby naučila Francouze přijímat islám

  1. Je dosť možné, že toto „zvrátené umenie“ /dovolil som si použiť nacistický výraz,pretože je viac ako výstižný/ iniciovala a financovala Saudská Arábia – blízky a nedotknuteľný spojenec západného sveta, teda aj Francúzska. Tamojší incesťácki šejkovia sú na pobreží Francúzska už roky vítaní so všetkým pohodlím.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout