Důsledek řádění muslimských gangů ve Švédsku v letošním roce: 320 přestřelek a 44 mrtvých

Důsledek řádění muslimských gangů ve Švédsku v letošním roce: 320 přestřelek a 44 mrtvých

Jedná se samozřejmě jen o 11 měsíců roku, neboť za prosinec ještě nemohou být žádné relevantní údaje k dispozici. K přestřelkám dochází nejčastěji na územích, která už ani reálně Švédsku nepatří, osazenstvo těchto lokalit je považuje za vlastní území, nezávislé na státu (i když například sociální dávky od švédských daňových poplatníků se zde většina pobírat rozhodně neostýchá).

Do konce roku zbývá jeden měsíc a rok 2021 směřuje k tomu, aby se stal novým rekordním rokem v novém a méně lichotivém významu tohoto termínu. Střelba gangů pokračuje, navzdory opakovaným slibům vlády „rozbít gangy“, v nezmenšené síle s průměrným smrtelným výsledkem jednou týdně. Totéž platí pro bombové útoky a výbuchy.

Červeno-zelená, nyní pouze červená vláda, měla vysoký mandát na to, aby se vypořádala s nekontrolovatelnou závažnou a ozbrojenou zločinnou skupinou gangů, což se ovšem reálně nedělo. Vláda  je naopak kritizována za to, že je nápomocná při vytváření podobných ghett a gangů tím, že prosazuje expanzivnější imigrační politiku.

„Crack the gangs“ bylo slyšet jako opakující se mantra z úst několika odpovědných socanských  ministrů. Policejní vedení jako recept na úspěch zdůraznilo pizzové večery se zločinci pod heslem „Přestaňte střílet“. Statistiky téhož policejního orgánu však hovoří jiným jazykem.

Loni byl vytvořen nový rekord s více střelbami než kolik dnů je v kalendáři. Ale do roku 2021 zbývá jeden měsíc a zatím mají za sebou gangy 319 střeleb, vypadá to, že se letos nejspíš dosáhne obdobného čísla jako vloni. Vánoční měsíc prosinec se v předchozích letech vyznačoval relativně větším počtem střeleb.

Počet úmrtí také zůstává na nezmenšené úrovni; 44 lidí – téměř jeden týdně – zatím muselo nasadit život. Novým trendem je také to, že se střelám muslimských gangů začaly ve větší míře než dříve stavět do cesty třetí strany.

Loni byla v Botkyrce na jihu Velkého Stockholmu zastřelena 12letá Adriana, když byla venku a procházela se se svým psem, zatímco se  gang rozhodl vyrazit se zbraní v ruce na otevřenou ulici. Letos byla 60letá žena vážně zraněna v souvislosti s hromadnou střelbou gangu v Kristianstadu.

Počet bombových útoků a výbuchů také nadále zůstává na nejen švédské, ale i mezinárodně vysoké úrovni. V průměru 1,5krát týdně dochází k odstřelování a bombardování při různých typech kriminálních činů. Letos je to zatím až 75.

I zde jsou stále častější oběti mezi třetími stranami. Minulý rok zemřel na farmě Vårby v jižním Velkém Stockholmu 60letý muž, když sebral ze země předmět, který se ukázal být ručním granátem, a ten mu explodoval v rukou.

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 5 Průměrně: 5]

2 thoughts on “Důsledek řádění muslimských gangů ve Švédsku v letošním roce: 320 přestřelek a 44 mrtvých

  1. Určite nikoho neprekvapí,že vo švédskej socanskej hrôzovláde sedí aj chlap preoperovaný na ženu – ako minister/ka/ školstva. /Ten muž či tá žena určite nebude trvať na dokonalom ovládaní úradného jazyka u prisťahovalcov a nemožno od neho, resp. nej, čakať ani riešenie problému s terorom proti bielym žiakom./ Čo na to hovoria tie hordy moslimov v parlamente, vedení miest, obcí, mimovládok, zločineckých gangov, som sa nikde nedočítal, V každom prípade sa to indivíduum len ťažko dožije vysokého veku…

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout