Švýcarsko: Severoafričané ve vlaku okradli a znásilnili ženu

Jak jste z mnoha zde již zveřejněných případů mohli sami zjistit, tak i Švýcarsko patří ke značně multikulturně obohacovaným zemím a to i přesto, že není v EU. Vždy je to totiž především o tom, kdo vládne, než o tom, do jakého spolku daná země přísluší. I když už samo členství v EU je pro občany, kteří nejsou nijak napojeni na bruselské penězovody, ve svých důsledcích škodlivé.

Švýcarsko je tak obohacováno podobně, jako mnohé okolní země, tedy i zde dochází ke stále častějším případům znásilnění, které jsou důsledkem letitého vítání muslimů.

Tři severoafričtí žadatelé o azyl okradli 50letou Švýcarku na cestě vlakem v jídelním voze Švýcarských federálních drah (SBB). Jeden z pachatelů také oběť znásilnil.

Když se ukradený mobilní telefon později objevil v domě žadatele o azyl, podezřelí byli konečně nalezeni. Jeden z hlavních podezřelých byl zatčen osm měsíců po zločinu. Nepřiznal se a u soudu se k věci nevyjádřil.

K incidentu došlo 20. března 2020, asi ve 22.15. Dáma ve věku asi 50 let, která zastává vedoucí pracovní pozici, pracovala na svém notebooku v jídelním voze jedoucího vlaku. Bylo to na začátku prvního lockdownu počínající pandemie. Jídelní vůz byl bez dozoru a jinak prázdný.

Asi 10 minut předtím, než vlak vjel na hlavní nádraží v Curychu, se mladý muž náhle posadil k ženě a zeptal se jí, proč si zde nemůže objednat nic k pití. Zároveň byla žena zezadu překvapena druhým mužem, který ji údajně náhle políbil na ústa.

Žena se vyděsila a reflexivně vstala. Podle obžaloby jí v tu chvíli třetí muž stiskl hlavu a ukradl jí zlatý řetízek v hodnotě 2 000 švýcarských franků, který měla na krku. Jeden z mužů pak údajně stáhl ženě kalhoty a znásilnil ji zezadu bez použití kondomu.

Kromě náhrdelníku pachatelé vzali oběti také mobilní telefon, notebook a peněženku. Ve vagónu nebyly žádné bezpečnostní kamery. Tři muži však byli natočeni poté, co vystoupili z vlaku na nástupišti na hlavním nádraží v Curychu.

Maročan, kterému je nyní 23 let, byl zatčen v listopadu 2020. Probíhá řízení u soudu pro mladistvé i proti jeho dvěma údajným komplicům – oběma alžírským žadatelům o azyl, kterým bylo v době činu údajně pouhých 16 a 17 let. Jeden nemohl být nalezen a je na útěku, druhý bude souzen u neveřejného soudu pro mladistvé. Před okresním soudem v Curychu hlavní obviněný hovořil pouze v arabštině, přeložené tlumočníkem: „To jsem neudělal.“ Nic nevěděl a nic neviděl. Odmítá odpovídat na jakékoli otázky.

Prokurátor požaduje trest odnětí svobody na 66 měsíců za znásilnění a loupež a zákaz pobytu v zemi na 13 let. Muž má několik předchozích odsouzení. Curyšský soud měl vynést  dodatečný trest k trestu vynesenému v kantonu Neuchâtel v listopadu 2020 v délce 18 měsíců odnětí svobody za krádeže v obchodě a další trestné činy. Zvláštní význam má předchozí odsouzení z Francie, kde byl Maročan odsouzen za znásilnění.

Během prvního výslechu se muž přiznal, že měl ve vlaku pohlavní styk se starší dámou. To však bylo konsensuální. Žena, která mu byla cizí, ho požádala o sex. Poté obviněný během dalšího vyšetřování mlčel.

Oběť nebyla schopna identifikovat pachatele a podle státního zástupce původně jmenovala jako pachatele nezúčastněnou třetí osobu, proti níž však muselo být trestní řízení zastaveno. To však nebylo relevantní vzhledem k dřívějším prohlášením obviněného. Žena byla zmatená a nebyla schopna připsat jednotlivé trestné činy jednotlivým pachatelům.

Oběť měla také velké potíže mluvit o incidentu během vyšetřování, byla vážně traumatizována a musela podstoupit psychiatrickou léčbu. Žena, která chtěla případ co nejrychleji ukončit, se také vzdala svého práva být soukromou žalobkyní.

Obhájce požadoval zproštění obžaloby a tvrdil, že jeho klient byl obětí mylné identifikace. Výpovědi učiněné během vazebního výslechu neodpovídají pravdě. Jaký měl být motiv nepravdivých tvrzení, mu však stále není jasné. Oběť identifikovala oba komplice, ale Maročana nepoznala. Zločin pravděpodobně spáchali pouze dva muži a jeho klient v jídelním voze vůbec nebyl. O pachateli nic nevěděl a mnoho jeho výpovědí neodpovídalo výpovědím oběti. Pravděpodobně jen zopakoval něco, co mu bylo řečeno při prvním výslechu.

Soud nicméně odsoudil obviněného podle obžaloby a uložil mu dodatečný trest 68 měsíců. Nařizuje se také 13letý zákaz vstupu do země. Porota věří naprosto přesvědčivým a pravdivým prohlášením oběti. Na otázku, zda obviněný při výslechu lhal, soud jednoznačně odpověděl záporně. Muž poskytl velmi podrobné informace o průběhu událostí v mnoha otázkách. A kdyby v té době skutečně lhal, bylo by to třeba nějak rozumně vysvětlit.

Skutečnost, že oběť nebyla schopna připsat znásilnění konkrétní osobě, byla pochopitelná a dokonce samozřejmá. Paní pracovala na svém notebooku ve vlaku a byla naprosto překvapena a šokována. Pachatelé také využili toho, že byla lehce opilá. Bylo pravděpodobné, že nebyla schopna říci, kdo co udělal v hektickém spěchu. Protože byla naprosto překvapená a pachatelé měli početní převahu, nedalo se od ní očekávat, že se bude bránit. Jednání obviněného ve veřejné dopravě bylo zcela bezohledné, nestoudné a skutečně zavrženíhodné…

 

 

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 5 Průměrně: 5]

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout