Islámský duchovní říká, že plivat na jídlo je muslimská tradice, kdo ji neakceptuje, je islamofob (videa)

Islámský duchovní říká, že plivat na jídlo je muslimská tradice, kdo ji neakceptuje, je islamofob (videa)

Už mnohokrát jsem zde upozornila na odhalené případy nejen plivání do jídla, ale i kontaminace potravin výkaly, močí či jedem ze strany muslimů. Předpokládám, že odhalené případy jsou jen špičkou ledovce, neboť většinou není možnost nahlížet pod ruce muslimských kuchařů.

Zejména v Indii bylo již mnoho skandálů ohledně muslimského plivání do jídla, které bylo určeno pro hinduisty – o případech jste si mohli přečíst třeba zde, zde nebo zde. také v Evropě se podařilo takové případy odhalit, například ve Velké Británii.

Protože se zejména v Indii na muslimské kuchaře více zaměřili, což vedlo k dalším odhalením, kolem tohoto problému se v zemi strhla poměrně vášnivá diskuze. Asi žádný hinduista by již nejedl jídlo, které vaří muslim a muslimové sami to samozřejmě nazývají islamofobií. Vždyť plivat do jídla káfirům je muslimská tradice, kterou je nutno akceptovat…

15. listopadu se na platformách sociálních sítí v Indii stalo virální video kuchaře, který v restauraci plival do těsta při vaření tandoori roti, tenkého ručně vyráběného chleba běžného na indickém subkontinentu. Brzy se zjistilo, že kuchař byl muslim a pracoval v restauraci s názvem „Muslim Hotel“ v Loni – Ghaziabad, v indickém hlavním městě. Hinduista Raksha Dal podal stížnost na ohavný čin na policejní stanici v Loni a kuchař byl zadržen k výslechu.

Policie z Gaziabadu později zveřejnila video důstojníka z Loni, kde se uvádí: „Na sociálních sítích se stalo virální video, na kterém bylo vidět muže, jak plival na roti, než je dal do tandooru. Během vyšetřování bylo zjištěno, že na videu byl Muslim Hotel nacházející se poblíž nadjezdu Bathlana v oblasti policejní stanice Loni. Dotyčný muž byl zatčen k dalšímu výslechu. Policie podnikne příslušná opatření v souladu se zákonem.“

Toto není ojedinělý jev. Jen před pár měsíci se stalo virálním jiné video ukazující jiného kuchaře, který plival do jídla v Dhabě, a znovu, poté, co hinduistická sdružení podala stížnost na policii, muslim jménem Tamizuddin, který pracoval jako kuchař v Chicken Point v Panchvati. Muslim byl zatčen.

V únoru 2021 byl v Meerutu zatčen další muslim jménem Naushad za to, že na svatbě plivl do tandoori rotis. Po výslechu vyšlo najevo, že  plive na tandoori rotis deset až patnáct let. V březnu 2021 byli dva muslimové, Mohammad Ibrahim a Anwar, kteří pracovali v restauraci v západním Dillí, zatčeni policií v Dillí poté, co je zákazník přistihl, jak plivají na jídlo. V březnu 2021 byl muslim jménem Mohammad Mohsin, který byl najat, aby připravoval rotis na hinduistickém zásnubním obřadu, zatčen poté, co byl přistižen při činu při plivání na těsto. 

Video Mohammada Khalika, který plival v hotelu Madeeena v severovýchodním Dillí se tentýž měsíc stalo virálním; dillíjská policie se o věci dozvěděla a kuchaře zatkla. Této činnosti se dopustilo více lidí než jen kuchaři, kteří připravovali rotis: prodavač ovoce Mohammad Farman byl přistižen při plivání na nakrájené vodní melouny a byl zadržen policií Muzaffarnagar. Takových případů byly v tomto regionu hlášeny desítky; bylo jich mnoho, že už Indy nešokují.

Co je však pobuřující, je nekajícnost, se kterou se levičáci, liberálové a muslimové v zábavním průmyslu a médiích vrhají na obranu těch, kteří plivají na jídlo. Když byl Naushad přistižen při plivání do těsta a byl zatčen, renomovaní islámští obhájci ho bránili, obvinili pravicové organizace v Indii, že se zaměřují na tyto lidi pouze proto, že jsou muslimové, a tvrdili, že vše, co dělali, bylo to že vášnivě vařili. Poté naříkají nad tím, jak jsou muslimové v Indii za Módího údajně vězněni za nic.

To je to, k čemu jsme dospěli. Muslimové by měli mít dovoleno plivat do jídla připravovaného pro spotřebu nemuslimů, protože jsou v zemi náboženskou menšinou. Pokud proti tomu vznesete námitky a pokud odmítnete jíst poplivané jídlo, jste islamofob. Jak se opovažuješ nejíst roti, na kterou muslimský kuchař tak vášnivě plival?

Nedávno, v televizní debatě, když byly prezentovány klipy muslimů, kteří olizovali talíře a lžíce v restauraci, islámský duchovní tvrdil, že tito lidé nekontaminovali nádobí slinami. Tvrdil, že to, co dělali, bylo součástí jejich víry. Tvrdil také, že prodejce ovoce Mohammad Farman na ovoce neplival, ale čistil ho. Po masivním rozhořčení musel zpravodajský kanál zastavit debatu, ale část z ní je stále dostupná na sociálních sítích.

Před pár týdny se objevilo další video, které ukazuje muslimské duchovní, jak vaří jídlo ve velkém na večírek. Jeden z nich vzal talíř plný jídla, foukl na něj a obsah talíře smíchal s jídlem, které bylo ve větší nádobě. V Indii se diskutovalo o tom, zda plival na talíř. Islámští obhájci jeho čin hájili tvrzením, že nad jídlem četl modlitbu a foukal na něj podle islámské tradice. I kdyby to byla pravda, jaká je pravděpodobnost, že drobné kapičky slin pronikly do jídla? Pokud by se toto „foukané“ jídlo podávalo pouze muslimům, nebylo by o čem diskutovat. Ale  toto „foukání“ se praktikuje výhradně při přípravě jídla pro ty, kteří nenásledují islám. Jde o praxi, která je obvyklá u muslimů v nemuslimských zemích.

K uvedenému ještě dodávám, že plivání je i u muslimů známkou toho, že něco „zapuzují“ či k tomu mají odpor. Například pokud muslim „zapudí“ manželku, poplive ji. Tedy plivání do jídla káfirům znamená, že na ně muslimové pohlížejí jako na „podřadný póvl“. Nakonec, pokud bychom měli možnost potají nahlédnout do kuchyní některých evropských kebabáren, možná bychom se hodně divili….

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 6 Průměrně: 5]

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.