USA: Černoch namaloval na zdi univerzity hákové kříže a napsal rasistická hesla, předstíral zločin z nenávisti

USA: Černoch namaloval na zdi univerzity hákové kříže a napsal rasistická hesla, předstíral zločin z nenávisti

Je asi úplně jasné, oč tomuto vandalovi, který si zřejmě myslel, že zůstane neodhalen, šlo. Chtěl vyvolat dojem, že je univerzita plná bílých rasistů, kteří píší rasistická protičernošská hesla a čmárají na zeď hákové kříže. A univerzita, potažmo policie, samozřejmě v první moment skutečně začala pořádat hon na autora nenávistných nápisů v domnění, že hledá bělocha. Velmi brzy však zjistili, že je vše jinak…

V srpnu někdo načmáral několik rasistických nadávek a hákových křížů na budovu patřící Emory university v Atlantě v Georgii. Policie nyní za tento zločin zatkla černocha.

Podle policie byl hákový kříž načmárán poblíž kanceláře židovského muže a rasové nadávky byly načmárané na zdech poblíž pracovišť dvou černošek.

Zaměstnanci dorazili a objevili graffiti, jako jsou rasové nadávky a hákové kříže, stejně jako poškození fyzického majetku. „Úzce spolupracujeme s policejním oddělením Emory University, které bude tento incident vyšetřovat,“ napsal tehdy mluvčí univerzity v e-mailu.

Mnoho rodičů, učitelů a správců vyjádřilo své rozhořčení nad útokem a požadovalo, aby byl viník postaven před soud podle nového zákona o zločinech z nenávisti.

„Tyto projevy rasismu a antisemitismu jsou bolestivé pro nás všechny na univerzitě. Nebudou tolerovány a bude vynaloženo veškeré úsilí, aby byli pachatelé postaveni před soud,“ napsala univerzitní rada ve zprávě zaměstnancům.

Bývalý okresní prokurátor Robert James řekl, že zločin spadá pod nový zákon o zločinech z nenávisti

Minulý týden byl  Roy Lee Gordon Jr. (viz titulek) zatčen pro podezření z vloupání na univerzitě. Tisková zpráva také odhaluje, že Gordon stojí za vysoce sledovanými čmáranicemi. Gordon byl dříve zaměstnán na univerzitě.

Místní policie si byla vědoma totožnosti podezřelého již v polovině srpna, ale neinformovala veřejnost, že se jedná o černocha, a proto případ zločinu z nenávisti pokračoval. Univerzita také zatajila mužovu rasovou příslušnost.

Teprve když byla v místních novinách v Atlantě zveřejněna fotografie podezřelého útočníka, bylo známo, že jde o černého útočníka. Právě proto, že jde o černocha, není obviněn ze zločinu z nenávisti.

K tomu podotýkám, že tento zákon o předsudečné nenávisti, který jako první zavedlo Německo, následované některými dalšími zeměmi EU, včetně ČR, nesměřuje proti menšinám, takže například v EU jsou na jeho základě souzeni téměř výhradně „islamofobové“ (u nás existují již desítky odsouzených) a v USA , které si zákon nedávno „vypůjčily“ od EU, je využíván také jen vůči bílým, ostatní rasy mohou projevovat nenávist jak libo a nijak se jich to nedotkne.

I to je důvod, proč černoch, který chtěl tímto štvát proti bílým na univerzitě, nebude za zločiny z nenávisti souzen. Pokud dostane trest, tak půjde čistě o náhradu hmotných škod.

Jussie Smollett: Actor maintains his innocence - BBC News
také herec Jussie Smollett si vymyslel rasistický útok

Není to zdaleka poprvé, co byl černoch dopaden za podobné zločiny. Jistě jste již slyšeli o herci Jussie Smollettovi, který zorganizoval „útok z nenávisti“, a hodně se psalo také o 12leté školačce, která obvinila tři bílé spolužáky, že ji strčili na zem, urazili ji a uřízli jí dredy. I v těchto případech se jednalo o lži, jejichž cílem byl hon na bělochy….

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 5 Průměrně: 5]

One thought on “USA: Černoch namaloval na zdi univerzity hákové kříže a napsal rasistická hesla, předstíral zločin z nenávisti

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout