Norsko: Zásadní zvrat v případu muslimského útočníka – muž nevraždil lukem a šípy

Norsko: Zásadní zvrat v případu muslimského útočníka – muž nevraždil lukem a šípy

Zdá se, že tato „indiánská“ zbraň tak byla pouze rekvizitou, kterou možná používal muslimský konvertita jen na zastrašení nebo pro lepší efekt. Podle všeho ani jeden z mrtvých nebyl zavražděn šípem, ten byl jen příčinou zranění tří postřelených obětí, ale skutečnou vražednou zbraní byl nůž.

Pět lidí zabitých minulý týden v malém norském městě bylo ubodáno k smrti, nebyli zastřeleni lukem a šípy, jak se původně předpokládalo, uvedla v pondělí policie.

Čtyři ženy a jeden muž ve věku od 52 do 78 let byli zabiti při útocích 13. října v Kongsbergu, městě asi 70 km západně od hlavního města Oslo. Tři lidé byli také zraněni, včetně policisty mimo službu, který byl postřelen lukem a šípem v počáteční fázi 35minutového řádění.

Ale útočník pak  zbraň zahodil, uvedli vyšetřovatelé. „Pět lidí bylo zabito bodnými zbraněmi,“ řekl na tiskové konferenci policejní inspektor Per Thomas Omholt.

Odmítl říci, zda se jedná o nože nebo větší zbraně. „Někteří byli zabiti ve svých domovech, jiní na veřejnosti,“ řekl Omholt.

Minulou středu policie uvedla, že vraždy spáchal muž „vyzbrojený“ lukem a šípem. Později dodali, že se jedná i o další zbraně. Omholt neřekl, proč trvalo šest dní, než objasnil, jaká zbraň byla použita.

Jediný podezřelý v případu je sedmatřicetiletý konvertita k islámu Espen Andersen Braathen, který je podle vyšetřovatelů duševně nemocný a v současné době je držen v uzavřeném psychiatrickém zařízení.

Zdá se tedy, že pachatel nebude seznán zodpovědným za své činy a podobně, jako mnoho dalších muslimů v Evropě, zůstane v péči psychiatrů na uzavřeném oddělení. Co se týká použité zbraně, tak v případě, že útočník mířil na krk oběti, je jasný islámský motiv, který se nyní snaží vyšetřovatelé z celé verze případu vytěsnit. Možná i proto odmítají odpovědět na to, jakou pachatel použil konkrétně zbraň…

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 6 Průměrně: 4.8]

One thought on “Norsko: Zásadní zvrat v případu muslimského útočníka – muž nevraždil lukem a šípy

  1. Ta fanatická ochrana is lamu, i vraždění v jeho jménu je opravdu nebezpečná. Demokratické země původně proti totalitním ideologiím bojovaly, a něco se stalo zlého, že nyní totalitní ideologie chráněna a prosazována. Tím zlem je neomarxismus, jež is lam využívá k cestě ke své absolutní moci, aniž by si uvědomoval, že i na to jednou sám doplatí.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout