New York: Zmírnění trestů za krádeže v obchodech vyprázdnilo regály, krade se ve velkém (video)

New York: Zmírnění trestů za krádeže v obchodech vyprázdnilo regály, krade se ve velkém (video)

Možná jste se už doslechli o tom, že v USA byly značně zmírněny tresty za krádeže v obchodech. Je samozřejmě celkem jasné, že i tento zákon má vycházet vstříc černochům, kteří jsou nejčastějšími pachateli krádeží.  Krást tak nyní můžete v New Yorku prakticky neomezeně a opakovaně, do vězení se nedostanete, ani když vás chytí mnohokrát za sebou….

Vlna krádeží v New Yorku zanechala regály lékáren prázdné a zákazníci si nemohli koupit základní potřeby.

Každodenní předměty, jako je zubní pasta, čisticí prostředky, krémy na obličej a dezinfekční prostředky na ruce, jsou buď vyprodány nebo nejsou k dispozici v dostatečném množství v mnoha obchodech poté, co je zloději vyprázdnili.

„Vypadá to jako třetí svět,“ řekl New York Post obyvatel Manhattanu poté, co viděl uličky lékárny CVS, kde už téměř nic nezbylo.

„Všichni utrpěli vlnu krádeží,“ vysvětlil zaměstnanec CVS.

Newyorský policejní komisař Dermot Shea přičítal trend krádeží v obchodech  loňským zákonům, které zrušily kauci a vazbu za mnoho nenásilných trestných činů.

„Zuřivé šílenství,“ napsal pan Shea minulý týden na Twitteru v reakci na zprávu New York Post, že sériový zloděj byl letos 46krát zatčen za krádež v maloobchodě. „Zločin vyplývající z katastrofálního reformního zákona nelze popsat jinak.“ Zloděj je na základě nového zákona propuštěn záhy poté, co je přistižen. A to se může stát opakovaně.

Podle zdrojů NYD je v New Yorku na svobodě dalších 77 zlodějů, jejichž záznam v trestním rejstříku obsahuje 20 nebo více obvinění z krádeže v obchodě.

K 12. září mělo město 26 385 stížností na krádeže v obchodech, což je nejvyšší počet od roku 1995 a nárůst o 32 procent oproti loňskému roku.

The Wall Street Journal minulý měsíc uvedl, že maloobchodníci jsou terčem krádeží z organizovaného zločinu v hodnotě 45 miliard dolarů, přičemž ukradené zboží se často prodává na Amazonu.

„Nahlášené krádeže (v CVS) se od začátku pandemie zvýšily o 30%,“ píše se v článku.

A níže se můžete podívat, kdo a jak beztrestně krade:

 

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 8 Průměrně: 5]

One thought on “New York: Zmírnění trestů za krádeže v obchodech vyprázdnilo regály, krade se ve velkém (video)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout