Německo: Íránec pokládal kameny na koleje, k témuž nabádal dvě děti

Německo: Íránec pokládal kameny na koleje, k témuž nabádal dvě děti

Zdá se, že tentokrát chtěl Íránec nalákat děti k páchání trestného činu proto, aby se v případě nehody vše svedlo právě na děti, které nejsou trestně zodpovědné. Děti měly však naštěstí dost rozumu a zlákat se k činu, který mohl mít v nejzazším případě na svědomí i mrtvé, nenechaly…

V úterý ( 12. října) informoval cestující na stanici Malsch policii o muži, který několikrát chodil po trati a zdálo se, že se vystavuje nebezpečí. Svědci odhalili, že se muž také snažil povzbudit dvě děti, aby na koleje umístily kameny.

Na základě popisu muže se policistům podařilo pětatřicetiletého podezřelého rychle identifikovat. Svědecká výpověď potvrdila, že muž byl v oblasti trati již dříve a že několik vlaků již muselo vydat výstražnou signalizaci.

Výslech dalšího svědka odhalil, že 35letý íránský státní příslušník umísťoval kameny na koleje ve stanici. Naváděl dvě děti, které byly také na nádraží, aby udělaly totéž.

Umístění kamenů na koleje není triviální přestupek. Pokud by vlak přejel kameny, kusy by mohly zasáhnout kolemjdoucí a vážně je zranit. V nejhorším případě to může dokonce způsobit vykolejení vlaku.

Pětatřicetiletý muž byl o svém přestupku na místě informován. Nyní bude obviněn z nebezpečného zasahování do železniční dopravy.

Děti se chovaly správně, udržovaly si odstup od kolejí a nezapojovaly se do těchto nebezpečných akcí.

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 6 Průměrně: 5]

2 thoughts on “Německo: Íránec pokládal kameny na koleje, k témuž nabádal dvě děti

  1. Vzhľadom na sekulárne zmýšľanie väčšiny šíitských Iráncov – inými slovami, len malá menšina z nich inklinuje k terorizmu a berie islam vážne – je možné,že nešlo o pokus o terorizmus a nudiaci sa Iránec /tipujem, že v Európe nikdy nepracoval/ sa iba chcel trochu pobaviť. Samozrejme ho nijako neobhajujem.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.