Švédsko: „V každé mešitě se káže nenávist ke křesťanům a Židům,“ přiznává islámský kazatel

Švédsko: „V každé mešitě se káže nenávist ke křesťanům a Židům,“ přiznává islámský kazatel

Většinou jde právě o imámy, kteří byli vycvičeni v Saúdské Arábii, Kataru nebo Turecku. Nenávist k bezvěrcům je nedílnou součástí Koránu, pak je samozřejmě logické, že je také kázána ve všech mešitách. Nenávist k původním obyvatelům je tak muslimům vštěpována odmala. Pak je celkem jedno, zda je muslim přivandrovalec nebo se v zemi již narodil..

Anas Khalifa byl 20 let jedním z nejvlivnějších salafistických kazatelů ve Švédsku. Dnes nazývá salafismus, fundamentalistickou formu islámu, rakovinou – světonázorem, který se mezi mladými lidmi rychle šíří.

„Šíří nenávist vůči křesťanům a Židům, silné předsudky vůči jiným skupinám. Základním poselstvím je nenávist,“ říká. Podle Anase Khalifa je salafismus životaschopným hnutím s několika populárními kazateli, kteří přímo či nepřímo mají vliv na mnoho muslimů ve Švédsku.

„Řekl bych, že se to týká většiny. Nemám o tom žádné statistiky, ale v této oblasti žiju velmi dlouho. Nejcharismatičtější, nejkouzelnější, nejtalentovanější, jsou právě tito salafisté,“ říká. „Jsou všude online, mají statisíce sledujících. Jsem pravděpodobně jediný „nesalafista“, který má 60-70 tisíc sledujících.“

Přitahuje mladé lidi a Anas Khalifa říká, že jeho mladí švédští stoupenci ho upozornili na radikální kazatele na sociálních médiích. „Jsou to obyčejní mladí lidé, kteří se narodili a vyrostli ve Švédsku,“ říká. Podle Anase Khalifa existují salafisté a jejich myšlenky ve všech mešitách ve Švédsku.

„Několik let jsem cestoval z Bodenu do Ystadu, přednášel jsem ve sdruženích a mešitách a vždy jsem tam našel někoho, kdo je salafista.“ Podle něj tito lidé negativně ovlivňují ostatní návštěvníky.

Nejen v mešitě však salafisté připomínají ostatním muslimům jejich přítomnost. „Chodí i v oblastech v okolí mešity a jsou jakousi haramovou policií, ukazující prstem,“ říká Anas Khalifa. (Haram policie dohlíží na to, aby muslimové nedělali něco, co je „haram“ – tedy zakázané. Například aby ženy nebyly odhalené nebo aby muslimové nepili alkohol).

Velké množství lidí cestovalo ze Švédska na Blízký východ, aby se připojili mimo jiné k teroristické skupině IS. Anas Khalifa tvrdí, že byl v kontaktu s každým z nich jako kazatel.

Dlouho byl pro mladé lidi, kteří chtěli odjet bojovat, rádcem.  Chtěl, aby obětovali své životy jako mučedníci…

K uvedenému jen dodávám, že tento údajně  „polepšený“ muslim se možná ve skutečnosti nijak nezměnil, jak tvrdí. Jeho chování může být také čistě účelové, neboť coby údajně „napravený salafista“ může mnohem lépe infiltrovat například politiku, či nějakou promigrační neziskovku. Takový džihád je v Evropě mnohem účinnější…

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 8 Průměrně: 5]

3 thoughts on “Švédsko: „V každé mešitě se káže nenávist ke křesťanům a Židům,“ přiznává islámský kazatel

  1. Ako som už niekoľkokrát spomínal, saláfizmus a vahhábizmus sú synonymá pre jednu a tú istú verziu sunnitského islamu – najradikálnejšiu a najnekompromisnejšiu, aká existuje. Že je v Saudskej Arábii štátnou ideológiou a náboženstvom súčasne, netreba ani pripomínať.

  2. Jenom hňup nevidí, ( spíš si ale nechce přiznat) , že se šíří vlna panislámismu, všemi směry.
    Prakticky kopírují přesně to, co se povedlo vyznavačům Jehovy. Infiltrovat evropskou a americkou společnost, dosadit svoje lidi na vedoucí pozice. Nebezpečí nejsou ani tak pomatenci typu IS, ale naopak ti “ umírnění”.
    Je to tragické, na prahu 21. století mají ruce na volantu potrhlí bigoti, jakoby se kolo dějin začalo točit zpátky. Zásadní otázka zní : Svěŕil Bůh zeměkouli do opatrování muslimům, anebo židům?
    Obojí lid prohlásil za svůj nejmilejší, jednou prostřednictvím Mojžíše, potom prostřednictvím Mohameda, ten dědek musel mít alhzeimera jako řemen. ?
    Ách jo.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *