Německá Antifa opět řádila, tentokrát v Lipsku (videa)

Německá Antifa opět řádila, tentokrát v Lipsku (videa)

Řádění Antify se v Německu stalo již běžným koloritem větších měst. Stačí skutečně sebemenší záminka  a Antifa vyrazí do ulic. Nikdy však nejde o poklidné demonstrace, běžně se používají nejen světlice, zápalné láhve a pyrotechnika, ale zapalují se barikády a „Antifáci“ fyzicky napadají své názorové oponenty.

Vždy jsou však v tomto směru na straně systému, neboť fyzicky napadali jak demonstranty Pegidy, tak účastníky volebních mítinků AfD či demonstranty, kteří protestovali proti nesmyslným covidovým restrikcím, tzv. Querdenker. Ti všichni už mají s Antifou své osobní zkušenosti, mnozí v důsledku střetu s touto násilnou organizací skončili i v nemocnici.

Antifa je navíc neodmyslitelně spojena s promigračními stranami, jako jsou němečtí Zelení, u nás všichni známe obrázky Bartoše, zabaleného do vlajky této extremistické organizace. Ve Středozemním moři se pak jedna z pašeráckých lodí pyšní vlajkou s pašeráky spřátelené Antify…

Aktivisté z Antify postavili barikády v německém Lipsku a v sobotu se před policejním ředitelstvím střetli s policisty. Požadují propuštění mladé radikální aktivistky, obviněné z útoku na členy „krajní pravice“.

Aktivisté ze Schwarzer Blocku (Černý blok) a dalších levicových skupin nesli při pochodu na policejní velitelství zapálené světlice.

Budova byla poté poseta petardami, které zanechaly červené skvrny na stěnách, stejně jako s jinými předměty. Podle reportéra Deutsche Presse-Agentur bylo poškozeno nejméně jedno okno na velitelství. Policejní mluvčí Therese Leverenzová řekla MDR Sachsen, že na policisty byly také házeny zápalné lahve.

Antifa pálí barikády a střetává se s policií na protest proti procesu s levicovým aktivistou v Německu (VIDEA, FOTOGRAFIE)

Proti výtržníkům byla použita vodní děla a nejméně jeden podezřelý byl zadržen, uvedla policie.

Nad městem létal policejní vrtulník, zatímco demonstranti postavili několik barikád a zapálili je. Barikády byly později rozebrány policií.

Deník Bild uvedl, že demonstranti házeli kameny na kanceláře Commerzbank a Deutsche Bundesbank, stejně jako na bytový komplex a restauraci rychlého občerstvení.

Média uvedla, že pochodu se zúčastnilo 5 000 lidí, zatímco policie uvedla, že do průvodu bylo zapojeno 3 000 lidí (nadsazování počtu účastníků u demonstrací Antify, s níž média souzní, je běžné podobně, jako podsazování antisystémových demonstrací – Pegidy či Querdenker).

Levicoví aktivisté požadují propuštění 26leté lipské studentky známé jako Lina E., která spolu s dalšími třemi obžalovanými stojí před soudem v Drážďanech. Skupina je obviněna z útoku na několik lidí s vazbami na pravicovou scénu v letech 2018 až 2020.

Image

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 6 Průměrně: 5]

One thought on “Německá Antifa opět řádila, tentokrát v Lipsku (videa)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout