Gates, WEF, Římský klub a touha snížit počet obyvatel světa

Gates, WEF, Římský klub a touha snížit počet obyvatel světa

Tématu plánovaného snížení a s ním související výměny obyvatelstva jsem se zde věnovala již v několika článcích, kde byla především zmíněna zásadní úloha Římského klubu, ale i WEF, jejichž cíle jsou prakticky totožné. Ovšem podobné cíle nemají výhradně globalisté z WEF pod vedením Klause Schwaba a jejich úplatné loutky ve vládách či Římský klub, jehož cíle  – včetně zeleného údělu a uhlíkové neutrality – jsou průběžně naplňovány….

V novodobé historii to však byl skutečně Římský klub, kdo přišel s tématem přelidnění jako první.

Zpráva Římského klubu z roku 1972 o udržitelném růstu nakonec přispěla k vytvoření „Zelených“.  Římský klub formoval agendu Organizace spojených národů až do dnešní Agendy 2030 a ovlivnil Světové ekonomické fórum, včetně „Velkého resetu“. Cíle tehdy a nyní se v podstatě neliší. Jen údajné přelidnění bylo v té době pojmenováno zcela napřímo.

Zpráva „Limity růstu“ byla právem kritizována: „Samotná lidská bytost – stejně jako v mnoha jiných zobrazeních ekologické krize – není o mnoho víc než „rakovina nespoutaného populačního růstu“. Stejně jako dnes se ti, kdo způsobili problémy, jako je ničení životního prostředí a vykořisťování chudých zemí bohatých na zdroje, prohlásí za „zachránce na bílém koni“. Římský klub ovšem jako první nevynalezl údajný problém přelidnění.

Zajímavý přístup v době, jako je tato. Odkud se ten postoj vymykal? „Limity růstu“ z roku 1972 učinily Římský klub známým a změnily svět. Zpráva nakonec přispěla k vytvoření „Zelených“. Formovala agendu Organizace spojených národů až do dnešní Agendy 2030 a ovlivnila Světové ekonomické fórum, včetně „Velkého resetu“. Cíle tehdy a nyní se v podstatě neliší. Jen údajné přelidnění bylo v té době pojmenováno ještě napřímo.

Thomas Robert Malthus.jpg

Otcem myšlenky přelidnění byl britský politický ekonom Thomas Malthus (1766 – 1834). Prohlásil: „Člověk, který se narodil v již okupovaném světě, pokud jeho rodina nemá prostředky, aby ho nakrmila nebo pokud společnost nepotřebuje jeho práci, nemá nejmenší právo požadovat jakoukoli část jídla. Na velkém banketu přírody pro něj není místo.“

Myšlenky na  zbytečné lidi později vedly k organizacím, jako je „Plánované rodičovství“, kde byl otec Billa Gatese dočasně v radě. Sám Bill Gates byl Malthusovým následovníkem. Později řekl, že se Malthus mýlil. Tím však neměl na mysli základní tvrzení, že přelidnění je problém.

Iniciátor „Římského klubu“, průmyslník Aurelio Peccei ( Fiat, Olivetti, Alitalia), popsal, jak si představuje řešení. Je zapotřebí plánu pro celosvětovou organizaci lidské sféry života, rozděleného podle velkých regionů nebo skupin zemí. To, co popsal jako řešení, není nic jiného než to, co už prezentoval David Rockefeller, který viděl jako řešení světovládu globální hierarchickou strukturu. Světové společenství podle myšlenek globální elity jako „mise“, jak to nazval. Píše také o generálním štábu lidstva. Žádná maličkost. A především: žádná konspirační teorie. Rozdělení světa by mohlo vypadat asi takhle: 80% příroda, 10% zemědělství a zbytek jako oblast pro lidstvo (viz tyto již průběžně realizované plány).

Jak to může vypadat konkrétně? Možná tak, jak je popsáno v článku Světového ekonomického fóra: Vítejte v roce 2030. Program OSN pro rok 2030 posílá pozdravy. Už nic nevlastníš. Také nemáš žádné soukromí. Ale všechno je skvělé.  Ale jaký to má smysl? Ti, kterým se to nelíbí a nechtějí být nacpaní do měst (jako možná neočkovaní?), tam někde žijí. Vyloučeni. Vítejte v novém světě podle agendy 2030.

Současným zástupcem Římského klubu, který položil základní kámen pro „odvážný nový svět“, je Dr. Eckart von Hirschhausen. V současné době se zavázal pracovat ve prospěch těch, kdo z pandemie profitují, jako je Bill Gates. Nadace Billa & Melindy Gatesových je zase jedním z podporovatelů jeho nadace. Eckart von Hirschhausen je označován jako „komik“. V roce 2018 produkoval „satirický článek“: „Každý, kdo se neočkuje, je asociálním osamělým jezdcem.“ Billu Gatesovi by se to mělo líbit…

Zajímavé je i to, co se píše v článku o „Malthusových dětech“. Touží po něčem, co sníží světovou populaci. Článek uvádí: „Noví Malthusiané jsou stále drzejší. Na letošním summitu OSN o Zemi Rio+20 vyzvalo 105 respektovaných institucí, včetně  Malthusijské Britské královské společnosti, mezinárodní lídry, aby překonali „etickou citlivost“ v otázce obyvatelstva a „čelili rostoucí světové populaci“. Všechny tyto plačící děti znamenají, že nyní „žijeme mimo možnosti planety“, vysvětlili. Nadace Billa a Melindy Gatesových pumpuje miliony dolarů do distribuce antikoncepce.

Bohatí západní občané dnes mohou dokonce kompenzovat své uhlíkové emise tím, že pomohou zabránit narození dětí v méně šťastných oblastech. Na webových stránkách Pop Offsets  můžete vypočítat, kolik oxidu uhličitého vypouštíte ve svém každodenním životě, a pak určit, kolika porodům musíte zabránit, abyste toto množství kompenzovali. Finančně přispívají na charitu pro reprodukční účely – tato charita povzbuzuje ženy, aby už žádné další děti neměly. Vaše osobní emise jsou kompenzovány vaším příspěvkem k nevytváření dětí náročných na zdroje. Zpráva Guardianu o této iniciativě byla ilustrována fotografií 12 dětí, které představovaly problematický odpad v přírodě.

Malthusianismus je tak hluboce zakořeněn ve světovém pohledu zelených a dalších trendů, že si lze bez mrknutí oka představit, kolik lidí vymře. Populační panikáři často tvrdí, že „nosnost“ planety jsou dvě miliardy lidí, nejméně o pět miliard méně než dnes (to odpovídá posledním plánům Římského klubu z roku 2008). Psycholožka a spisovatelka Sue Blackmoreová před několika lety v diskusi v mimořádně renomované rozhlasové show Nightwaves na Rádiu 3 vysvětlila: „Doufám, že na planetě budeme mít ptačí chřipku nebo něco jiného, co sníží populaci, protože jinak jsme odsouzeni k záhubě.“

Jaké nesmysly jsou řeči o přelidnění, ukazuje  film Wernera Botea: „Populační boom. „Hororový scénář přelidnění: 7 miliard lidí na zemi. Ubývající zdroje, toxické hory odpadu, hladu a změny klimatu – důsledek přelidnění? Kdo vlastně tvrdí, že svět je přelidněný? A kdo z nás je přebytečný?“ Autor mimo jiné popisuje, že by bylo 11 metrů čtverečních prostoru na osobu pro světovou populaci – pokud by například žili jen v Rakousku. Zbytek světa by byl neobydlený…

Nakonec, všichni víme, že u depopulace jde především o to, zajistit, aby většina bohatství i nadále byla jen u hrstky nejbohatších. Čím méně lidí, tím více zůstane pro ty nahoře. A i ta hrstka lidí – dejme tomu 2 miliardy – by měla být lehce manipulovatelná a poslušná. I proto plán depopulace souvisí i s plány výměny obyvatel…

 

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 3 Průměrně: 5]

2 thoughts on “Gates, WEF, Římský klub a touha snížit počet obyvatel světa

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout