V německém průzkumu se ptali, koho by chtěli lidé za kancléře – 13% by si zvolilo vůdce Talibánu

V německém průzkumu se ptali, koho by chtěli lidé za kancléře – 13% by si zvolilo vůdce Talibánu

Sice není uvedeno, jaká jména byla ve výběru či zda si mohli respondenti zvolit kohokoli, kdo je napadl, ale třetí místo pro vůdce Talibánu ukazuje, jak by zřejmě dopadly volby, kdyby v Německu existovala silná islámská strana. Zatím tam žádná není, neboť muslimové infiltrují tradiční strany, zejména Zelené a socany. Právě tyto dvě strany ovšem v průzkumech vedly.

Jak sami vidíte na titulku, kde je vidět první čtyři místa, tak šéf SPD Scholz (sociální demokracie) dostal 30%, šéfka zelených Baerbocková 15% a jen o 2% méně – tedy 13% – dostala hlava Talibánu – Haibatullah Achundsada. To je ovšem víc, než kolik dostal potenciální nástupce Merkelové Armin Laschet z CDU, který skončil na 11%.

Sám Laschet se k novému průzkumu zatím nevyjádřil. Z kruhů vedení Unie se říká, že se obává, že jakékoli prohlášení šéfa CDU by mohlo situaci ještě zhoršit – zejména možným mezinárodním titulkům, jako je „německý kandidát kancléřky podporuje Tálibán“, je třeba se za každou cenu v současné situaci vyhnout.

Nejlepší na celém průzkumu je ovšem to, že si jej zadala sama CDU nyní, před volbami, kdy chtěli zřejmě  zjistit, jak populární je jejich lídr. Na otázku, koho by občané volili v případě, že by měli možnost přímé volby kancléře, nakonec právě jejich zástupce porazil i vůdce Talibánu. Tak jen doufám, že se tato zpráva donese až do Afghánistánu, aby se šéf Talibánu dozvěděl, jak moc je u „Němců“ populární.

I když je pravděpodobné, že část Němců volila v průzkumu Talibánce z recese, lze předpokládat, že číslo do značné míry vyjadřuje i to, jak velký počet skutečně pravověrných muslimů již je v německé populaci infiltrováno…

 

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 8 Průměrně: 5]

2 thoughts on “V německém průzkumu se ptali, koho by chtěli lidé za kancléře – 13% by si zvolilo vůdce Talibánu

  1. Před Němci varoval již můj praděda, děda, i otec. Je třeba na ně dávat velký pozor. A nejnebezpečnější jsou když zchudnou, to se pak neznají a volí ty opravdové vůdce.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout