Švýcarsko: Imám byl obviněn z kázání rasové nenávisti a podvodu

Švýcarsko: Imám byl obviněn z kázání rasové nenávisti a podvodu

To by se samozřejmě v žádné zemi EU stát nemohlo. Kázat nenávist totiž ve většině zemí EU je možné, na muslimy se žádná předsudečná nenávist nevztahuje. Podobná kázání jsou zcela běžná v mešitách na celém světě, neboť vlastně jen citují nenávistný Korán. Jsou navíc zpravidla přednášena v arabštině, takže nemuslim jim nerozumí. V tomto případě si však nechali jedno takové nenávistné kázání přeložit do němčiny…

Kontroverzní libyjský kazatel Abú Ramadán se bude muset zodpovídat před krajským soudem v Bielu. Státní zastupitelství osmašedesátiletého muže obvinilo z rasové diskriminace a podvodu, jak ve středu oznámilo.

Muž údajně 7. července 2017 v mešitě Ar’Rahman v Bielu podněcoval nenávist vůči lidem na základě jejich náboženství nebo etnického původu. Soudní řízení bylo zahájeno trestním oznámením.

Vyšetřování trvalo dlouho. Nejprve musel odborník přeložit kázání z arabštiny do němčiny. Poté státní zastupitelství získalo znalecký posudek k výkladu toho, co bylo řečeno.

Podle zjištění státního zastupitelství Abú Ramadán opakovaně vyjádřil přání, aby určité osoby nebo skupiny osob určitých etnik nebo náboženství byly zničeny. Podněcoval tak nenávist a byl vinen rasovou diskriminací.

Případ se stal známým díky zprávám v médiích. Kazatel se zaměřil na Židy, křesťany, hinduisty, Rusy a šíity. Od té doby na žádost podpůrného sdružení zastavil své aktivity v mešitě.

Abú Ramadán je také obviněn z nezákonného přijímání sociální pomoci. Tato vyšetřování byla podle státního zastupitelství také extrémně časově náročná. Obviněný při vyšetřování nespolupracoval a zejména neodpověděl na otázky týkající se jeho příjmů.

Obec Nidau poblíž Bielu, kde Abú Ramadán žije, podala stížnost pro údajný podvod se sociálním zabezpečením. Libyjec oznámil obci, že nemá žádný příjem ani majetek.

Podle zjištění státního zastupitelství však muž organizoval poutě a měl tak i nějaký konkrétní příjem. Částečně se však také zřekl přijetí peněz. Z pohledu obžaloby bylo doloženo i neoprávněné pobíraní dávek sociálního zabezpečení (dávky považují muslimové v Evropě za povinnou džizju).

Abú Ramadán obvinění vždy popíral. Mezitím již přišel o svůj bývalý status uprchlíka a azylanta a nyní žije ve Švýcarsku díky povolení C. V případě odsouzení mu hrozí deportace.

Je otázka, zda vůbec bude  deportován. Švýcarsko už je přece jen islamizováno podobně, jako zbytek Evropy. Na druhou stranu se nemusí obávat EU a může ukládat i přísnější tresty, než je běžné v Německu, Švédsku nebo Francii. V těchto zemích by se ovšem nenávistným kázáním nikdo nezabýval….

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 6 Průměrně: 4.8]

2 thoughts on “Švýcarsko: Imám byl obviněn z kázání rasové nenávisti a podvodu

  1. Nikto nech si nerobí ilúzie o švajčiarskej „priamej demokracii“. Tento štát to už má zrátané podobne ako väčšina EÚ, islamizácia a genocída belochov a kresťanov tam prebieha bez obmedzení už dlhé roky, samozrejme aj neomarxistický a globalistický teror každého druhu. Prakticky všetci reprezentanti vo futbale či atletike sú moslimovia a pribúdajú aj v hokeji… Nie je ďaleko doba ,kedy sa aj tamojšie „preslávené“ bankovníctvo prispôsobí šaríi.

  2. Jednodušší by právě bylo přijetí zákazu politického is lamu. Pan by nebylo třeba složitě dokazovat případ od případu, ale bylo by možné jakoukoliv propagaci této totalitní ideologie považovat za trestnou. A dle koránu, tam, kde není vhodné prostředí k růstu is lámu, kde je velmi ztíženo jeho praktikování, tam se mají mlslimové dočasně stáhnout, ovšem s tím, že až v okolí mlslimové zesílí, tak území mají dobýt silou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout