Kolín nad Rýnem: Policie zakázala pietní shromáždění s promítáním karikatur Mohameda

Kolín nad Rýnem: Policie zakázala pietní shromáždění s promítáním karikatur Mohameda

Když se mne někdo zeptá, jak poznat muslima, který se integroval (tzn. je odpadlíkem od islámu), zda tak, že se mu dá ochutnat alkohol nebo vepřové či se pobídne ke konverzi ke křesťanství, pak odpovídám, že nic z toho neukáže, zda jde o muslima, který prochází džihádem (tzv. fází takíja) nebo o skutečného odpadlíka. V islámu je totiž povoleno při cestě džihádu i to, co je běžně muslimům v jejich zemích přísně zakázáno.

V rámci přetvářky je tak možno v zemi káfirů nejen jíst vepřové maso a pít alkohol, ale dokonce může muslim předstírat, že se rozhodl přestoupit na křesťanství a může i nosit na krku křížek. Příkladem takového džihádisty byl i Libyjec, který vloni v létě ubodal v Readingu tři homosexuály. Asi rok předstíral, že se chystá přejít na křesťanství a dokonce nosil řetízek s křížkem. U útoku už ovšem křičel ono obligátní „Allahu akbar!“…

Jak lze tedy odhalit džihádistu? Jsou dvě věci, které nikdy žádný džihádista, dokonce ani ten v přetvářce, neudělá. Nezničí Korán a nebude karikovat Mohameda. To je něco, co nesmí dělat žádný pravověrný muslim, byť by byl na území války (tedy mezi nemuslimy) a procházel tzv. takíjou (přetvářka). I proto můžete tak často vidět až hysterické reakce tehdy, kdy se někdo uvolí karikatury Mohameda předvádět, případně pálit Korán. Proto věřím, že níže uvedení Maročané džihádisty nejsou, naopak, muslimy jsou považováni za odpadlíky a sami jsou tak v ohrožení života…

Marocký umělecký kolektiv zaregistroval setkání na pátek 13. srpna na památku francouzského učitele Samuela Patyho a dánského karikaturisty Kurta Westergaarda. Policie akci zakázala, protože se obávala „provokace“ islámského světa.

Událost zaregistrovala soukromá osoba. Měli v úmyslu uspořádat setkání na památku nedávno zesnulého Kurta Westergaarda a Samuela Patyho paralelně s pátečními modlitbami naproti mešitě DITIB v Kolíně nad Rýnem-Ehrenfeldu.

Karikaturista Westergaard je ilustrátorem karikatur Mohameda s bombou na turbanu, jehož vzhled v té době vedl k násilným nepokojům po celém světě. Westergaard byl pod neustálou muslimskou hrozbou a 2. ledna 2010 těsně unikl útoku sekerou somálského muslima. Učitel Samuel Paty byl sťat čečenským muslimem, protože ve třídě ukazoval karikatury Mohameda.

Policie v Kolíně nad Rýnem se obávala, že by mohly být zobrazeny karikatury Mohameda a mohly by v reakci na jejich zobrazení nastat násilné akce. Žadatel nebyl schopen rozptýlit obavy policie. Kölner Stadt-Anzeiger hlásí:

Účastníci plánovali během páteční modlitby předložit mohamedánské karikatury – ty představovaly podle názoru bezpečnostních orgánů „masivní provokaci směrem k islámskému světu“, jak v pátek oznámila policie. Kromě toho je třeba se obávat „dopadů na účastníky shromáždění i na regionální, národní a mezinárodní bezpečnostní situaci. Nechceme za to zodpovídat,“ řekl policejní mluvčí.

Vystavování karikatur Mohameda je povoleno a nesmí být zakázáno policií nebo jinými orgány. Strana Pro-NRW vzbudila pozornost v roce 2012, kdy chtěla ukázat karikatury. Tehdejší ministr vnitra NRW (Severního Porýní-Vestfálska) Ralf Jäger (SPD)  prezentaci karikatur opakovaně zakázal. Pro-NRW se opakovaně musela obrátit na soud, aby prosadila základní právo na svobodu projevu a uměleckou svobodu.

Důvody pro verdikt byly v té době vždy stejné. Stručně řečeno, pokud se obávají nepokojů nebo útoků muslimů, musí být zajištěna dostatečná policejní přítomnost.

Ve skutečnosti byly karikatury zobrazeny pouze jednou, v Bonnu v květnu 2012. V té době došlo k vážným nepokojům salafistů, které měly za důsledek více než 100 zatčení a 2 vážně zraněné policisty. Dokonce i po těchto útocích muslimů soudy povolily vystavení karikatur Mohameda.

Tento současný zákaz kolínské policie představuje žalostné ohýbání hřbetu před násilím muslimů a zároveň ukazuje, jak velké nebezpečí představuje islámská ideologie v Německu a ve světě. Podrobit se tomuto tlaku přesně odpovídá doslovným překladům termínu islám (= podvolení). Islamizace Německa tak postupuje.

Tento článek se poprvé objevil na webových stránkách Občanského hnutí Pax Europa (BPE) dne 16. srpna. Mezitím aktivistická skupina PixelHELPER, která vede kampaň za svobodu umění v islámu, provedla odvážnou akci: na mešitu DITIB Sehitlik v Berlíně promítla karikaturu Mohameda (viz titulek).

Už před měsícem aktivisté postavili virtuální pomník učiteli Patymu. Komentář aktivistů:

„Umělecká svoboda Evropy je nesmrtelná. Popupové muzeum PixelHELPER náboženské satiry bude zřízeno na veřejných místech bez povolení po dobu jednoho dne. Učitel Samuel Paty zemřel, protože svým studentům ukázal náboženské karikatury. Každý člověk v Evropě, který chce kvůli umění zabít jiné lidi, musí okamžitě opustit Evropu.“

Podle všeho jde o exmuslimy, kteří se snaží upozornit na nebezpečí islámu, striktně kopírujícího život Mohameda. Tito bývalí muslimové už ukázali, že se umí integrovat a nejsou pro Evropu nebezpečím. Naopak, coby odpadlíci se sami vystavují fatvě, která může v islamizovaném Německu znamenat trest smrti.

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 4 Průměrně: 5]

One thought on “Kolín nad Rýnem: Policie zakázala pietní shromáždění s promítáním karikatur Mohameda

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout