Během dneška přivezou do Itálie lodě pašeráckých neziskovek jednu menší africkou vesnici

Vesnic, kde žije kolem 800 obyvatel, jistě najdete nejen v Africe, ale i v Itálii nebo kdekoli jinde v Evropě spoustu, takže zde rozhodně nejde o nadsázku. V minulém týdnu bylo ve Středozemním moři velmi příhodné počasí, bylo klidné moře a lodě neziskovek tak mohly lovit další zákazníky pro cestu do Evropy.

Jakmile se pašerácké lodě vrátily do oblasti „sběru trosečníků“, vyrazily od libyjských břehů dřevěné a nafukovací čluny. Při několika sběrných operacích nabrali pašeráci u libyjského pobřeží, v oblasti SAR na Maltě a v tuniských vodách, stovky lidí. V současné době je na palubě Ocean Viking 555 hostů, z toho 28 žen a 33 údajně nezletilých, z toho 22  bez doprovodu včetně nejméně dvou těhotných žen. Ti se chystají přistát u italských břehů během dneška.   Dnes by mělo na italské půdě stanout i 263 hostů, kteří plují na lodi německé neziskovky  – „Sea-Watch 3„.

Opět se jedná o menší vesnici, v současné době 818 lidí, kteří netrpělivě čekají na vylodění v „bezpečném přístavu“ a poté na přidělení tučných sociálních dávek, u těhotných je radost o to větší, neboť jejich dětičky již budou Italové. Mezi 818 Afričany je ovšem jako vždy drtivá převaha mladých mužů, kteří budou Evropu různými způsoby obohacovat podobně, jako jejich soukmenovci, kteří dorazili už před časem.

Dobrou zprávou je, že další stovky „trosečníků“ byly ve stejnou dobu „zachráněny“ libyjskou pobřežní stráží a bezpečně vráceny zpět do Afriky….

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 3 Průměrně: 5]

One thought on “Během dneška přivezou do Itálie lodě pašeráckých neziskovek jednu menší africkou vesnici

  1. Je to zátěž pro země Evropy, finanční, sociální, bezpečnostní, a i nezanedbatelná zátěž ekologická, kdy si tak EU vedení odporuje, když chce dělat ekologii, i když dělá jen ekologismus.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout