VB: Za nelegální překročení Lamanšského průlivu budou hrozit až 4 roky vězení

VB: Za nelegální překročení Lamanšského průlivu budou hrozit až 4 roky vězení

Pamatujete si ještě doby, kdy bylo nelegální překročení hranic trestným činem? To už samozřejmě v EU není dávno pravda a je stále jasnější, proč Brusel požadoval od všech členských států ponížit tento původně trestný čin na pouhý přestupek. Ovšem Velká Británie už není v EU, takže si může upravit pravidla podle svého. Zatímco hranice zemí EU si mohou džihádisté překračovat jak libo, protože ví, že nebudou za nelegální překročení hranic  potrestáni, ale naopak odměněni, cesta do Velké Británie bude rizikem, na jehož konci může hrozit i vězení.

Maximální trest za nelegální překročení hranic byl dříve ve Velké Británii pouze šest měsíců. Velmi jasné zpřísnění, které tento víkend oznámila ministryně vnitra a které souvisí s reformou azylového systému, reaguje na rekordní počty nelegálních vstupů do země v posledních měsících.

Spojené království se chystá zvýšit trest odnětí svobody pro ilegály na čtyři roky ze současných šesti měsíců, a to uprostřed rekordního počtu překročení Lamanšského průlivu. Nové ustanovení, které tento víkend oznámilo ministerstvo vnitra, je součástí návrhu zákona o reformě azylu, který v úterý dorazí do britského parlamentu. Plánuje také zvýšit maximální trestní sazbu pro pašeráky ze současných 14 let vězení až na doživotí.

Loni v březnu konzervativní vláda představila svůj plán na zpřísnění azylového systému a vysvětlila, že ten současný byl překonán. Ministryně vnitra Priti Patelová prezentovala tento plán jako spravedlivý, ale pevný, jehož cílem je odradit od nelegálního přistěhovalectví. Také plánuje zacházet s žadateli o azyl odlišně v závislosti na tom, zda do země přišli legálně nebo nelegálně.

 

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 1 Průměrně: 5]

One thought on “VB: Za nelegální překročení Lamanšského průlivu budou hrozit až 4 roky vězení

  1. To má UK výhodu, že si může dělat své právo. Jestli to Británii zachrání od islamizace je otázka, ale jistě nový zákon přispěje ke zpomalení imigrace. Udělat to členská země EU, takž je na pranýři za protivení se EU pseudo hodnot.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout