Podřezaná a pobodaná matka malých dětí a dva zavraždění Francouzi, identita pachatelů se tají

Podřezaná a pobodaná matka malých dětí a dva zavraždění Francouzi, identita pachatelů se tají

V posledních dnech došlo k více případům fyzického napadení, pobodání nebo podřezání francouzských občanů, ovšem i když byli dopadeni pachatelé, nikde se nedočtete cokoli, co by nějak objasnilo jejich identitu. Níže přináším tři případy z poslední doby, ovšem zdaleka nejsou ojedinělé. Oběťmi jsou etničtí Francouzi, bez jakékoli kriminální minulosti…

První případ z titulku je velmi čerstvý. Matka malých dětí byla zcela náhodnou obětí a pachatel je údajně – jak jinak – psychicky nemocný. Obrázek z titulku ukazuje místo, kde k činu za bílého dne došlo..

40letá žena  byla ve středu 28. července kolem 17.00 bodnuta nožem do krku a hrudníku na pláži La Brunem ve Veyrier-du-Lac. Byla údajně bodnuta celkem pětkrát.

Byla na pláži se svým partnerem a dětmi, když se stala tragédie. K napadení údajně došlo na toaletách v zadní části plážové restaurace. Velmi vážně zraněná byla na místě ošetřena a v kritickém stavu převezena do nemocnice Annecy Genevois (Change).

Pachatele při jeho útěku na parkoviště přemohlo několik lidí (včetně divizní komisařky na dovolené). Pachatel tohoto útoku, který je obzvláště násilný, může trpět psychiatrickými problémy.

Další obětí je francouzský milovník motorek Maxime (25 let), který byl zavražděn minulý týden 17letým útočníkem, který ho napadl na ulici.

Maxime, oběť 17letého recidivisty

Pohřeb Maxima, který byl smrtelně napaden v Châteauroux v noci z pátku 16. na sobotu 17. července, se konal tuto středu odpoledne. Více než 400 lidí, včetně mnoha motorkářů, přišlo vzdát hold jednomu z nich. 25letý muž byl  motocyklovým nadšencem a členem Klubu des Casseurs de Bielles v Issoudunu.

„Jezdili jsme spolu každý víkend. Šok je obrovský, bolest obrovská, „řekl Jérôme Mançois. „Byl to diskrétní, milý kluk,“ dodává motorkář.

Okolnosti tohoto útoku, ke kterému došlo v noci z pátku na sobotu kolem třetí ráno na Place de la République v Châteaurouxu, by mohly být zpřesněny svědectvími, ale také záběry pouličních kamer. „Záběry ukazují rychlý útok s obzvláště násilným bitím navzdory klidnému a pokojnému postoji oběti,“ zdůraznila prokurátorka republiky Châteauroux Agnès Auboin. Ale byla to především poslední rána do hlavy, když byla oběť na zemi, která způsobila nejzávažnější zranění, když hlava udeřila do země.

Agresor, 17letý teenager známý soudnímu systému, ale jen kvůli několika drobným činům, tvrdil, že nechtěl dospět k tak extrémně vážným následkům, přičemž tvrdil, že byl vyprovokován obětí. Tato verze je však v současném stavu případu považována za nepřesvědčivou, i když vyšetřování stále probíhá. Jeho oběť slavila svou první letní dovolenou s přáteli.

Shodou okolností i další obětí je 25letý Maxime, k jehož vraždě došlo tento týden v pondělí. I zde figuroval při vraždě nůž.

Před pár dny podřezaný Maxime

Na těle bylo hodně krve a stop po modřinách. Hrdlo oběti bylo podříznuto. „, uvedl v pondělí (26. července) soudní zdroj. Krev byla nalezena až do prvního patra budovy ve značném množství a v bytě na tomto patře byly pozorovány stopy bojů.

Přátelé 25letého prodejce také spustili sbírku na internetu, aby pomohli rodině a financovali pohřeb: „Setkali jsme se s přáteli a některými členy rodiny, obdrželi jsme spoustu zpráv a hovorů. Mysleli jsme si, že nejlepší způsob, jak pomoci jeho mámě a jeho malému bratrovi, je postarat se o tuto finanční část, která může být zátěží, a dát jim trochu více času na truchlení.“

V úterý 27. července 2021 se prokurátor Pascal Prache vyslovil k soudním důsledkům vraždy, která byla spáchána den předtím v budově v centru města a řekl: „Pachatel je v policejní vazbě.“ Jedna osoba je vyslýchána justiční policií. Tato policejní vazba byla prodloužena ve středu 28. července.

 

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 4 Průměrně: 5]

One thought on “Podřezaná a pobodaná matka malých dětí a dva zavraždění Francouzi, identita pachatelů se tají

  1. Hrůza. A mezitím Marconova vláda přijala nový zákon o republikánství a sekularizmu, ale hned do něj zamontovala tresty za „nenávistné“ projevy, samozřejmě jen pro Francouze, o nenávisti mlslimů se tam nepíše.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.