Francie: Maročan stihl během dvou let spáchat 63 trestných činů a vystřídat 18 identit

Francie: Maročan stihl během dvou let spáchat 63 trestných činů a vystřídat 18 identit

Nejde ostatně o nic neobvyklého, mnoho džihádistů žije podobným stylem života dlouhé roky, přičemž mnozí stíhají vystřídat několik evropských zemí. A ti nejchytřejší z toho dovedou “vytřískat” i poměrně slušné sumy na sociálních dávkách, které často berou i pod několika identitami. V tomto případě se zdá, že jde jen o jednoho z mnoha set tisíc (ne-li několika milionů) ilegálů, kteří se potulují po Evropě a nejsou nikde registrovaní, přičemž průběžně kradou různé identity. Živí se zpravidla prodejem drog a jinou trestnou činností.

Po dva roky byl jedinec, který obvykle pobývá v Bobigny, v Seine-Saint-Denis, sledován policií. Informace předané státním zastupitelstvím v Poitiers umožnily ho najít ve Vienne, konkrétně v Châtelleraultu, kde nahlásil přechodnou adresu. Poté byl podvodník v Chauray zatčen: podle svého zvyku nedávno podal žádost o občanský průkaz předložením falešných nebo odcizených dokumentů.
Tajemník úřadu zalarmoval policii; byl požádán, aby nechal podezřelého přijít a vyzvednout si jeho nové falešné dokumenty. Tam už na něho čekala policie, která Maročana při přebírání falešných dokladů překvapila..

Žalovaný se bude muset zodpovídat nejméně za 63 trestných činů (zatajování padělků, podvody, užívání padělků, přebírání totožnosti třetí strany…) spáchaných za pouhé dva roky. Celková škoda se odhaduje na 25 000 EUR.

V době jeho zatčení bylo známo jeho šestnáct různých předchozích identit. Takzvanému Kamelu Kamirovi, jak si říkal v době zatčení, pak byla přidána i tato sedmnáctá identita, kterou začal používat poté, co v roce 2020 získal falešný průkaz totožnosti v La Rochelle v Charente-Maritime, přičemž osmnáctý falešný průkaz pak objevili při domovní prohlídce.

Žalobce Wojtas požadoval šest a půl roku vězení a trvalý zákaz vstupu na území po propuštění z vězení.

“Vina není zpochybňována, nyní musíme najít vhodný trest… To není tenhle,” řekl jeho právník. Ten žádal o smíšený trest s následným propuštěním z vězení.

Nakonec byl vynesen rozsudek: mladý Maročan byl odsouzen k 27 měsícům vězení, přičemž po propuštění z vazby bude na pět let vyhoštěn z francouzského území. Je rovněž povinen splatit přibližně 32 000 EUR.

Zdá se, že tento marocký podvodník měl spáchat i nějakou tu vraždu, pak by byl zřejmě tak, jak je v poslední době ve Francii v případě jeho vraždících souvěrců zvykem, seznán psychicky nemocným, byl by osvobozen a na krátkou dobu umístěn do komfortního sanatoria…

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 2 Průměrně: 5]

One thought on “Francie: Maročan stihl během dvou let spáchat 63 trestných činů a vystřídat 18 identit

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.