Petice žádá, aby dnes Conchita Wurst zazpíval(a) na stadionu německou hymnu

Petice žádá, aby dnes Conchita Wurst zazpíval(a) na stadionu německou hymnu

Nejen poklekávání a návrhy na nasvícení stadionu do duhových barev jsou počiny, které pletou politiku do sportu. Objevují se stále další návrhy a zdá se, že dokonce padají na úrodnou půdu. Tím posledním, který by měl být realizován právě dnes, je návrh na to, aby dnes zazpíval(a) na stadionu německou hymnu Conchita Wurst.

Transvestitka Olivia Jonesová požaduje, aby zpěvačka a travesty Conchita Wurst zazpívala německou hymnu na středečním zápase Mistrovství Evropy, až bude hrát Německo proti Maďarsku. Pozadím je zákaz UEFA nasvítit mnichovský stadion v duhových barvách.

„Nevzdáváme se a žádáme: Ať Conchita Wurst nebo jiný homosexuál zítra na stadionu zazpívá německou hymnu.  Jednota, spravedlnost a svoboda pro všechny,“ stojí v příslušné petici.

Jonesová se zároveň obrátila na FC Bayern Mnichov, který hraje své domácí zápasy na stadionu, a na Německou fotbalovou asociaci (DFB). „Ukažte velikost a občanskou neposlušnost, nerespektujte rozhodnutí UEFA. Tohle je historický okamžik. Mějte odvahu psát historii.“

Mnichovský primátor Dieter Reiter (SPD) se obrátil na sdružení s žádostí, aby bylo možné odpovídajícím způsobem osvětlit sportovní arénu. UEFA to však odmítla.

Hamburská drag queen chválila brankáře národního týmu Manuela Neuera, který od června nosí duhovou pásku na všech mezinárodních zápasech. „Jsme na vás hrdí a rádi bychom viděli mnohem více takových znamení!“

UEFA původně zahájila vyšetřování proti fotbalovému klubu, protože kapitánova páska v barvách homosexuálního hnutí mohla být považována za možné politické znamení. V neděli však DFB oznámila, že UEFA již vyšetřování zastavila. Duhová páska je hodnocena jako znamení týmu pro rozmanitost a tím i pro „dobrou věc“.

Tak jakpak asi dopadne požadavek LGBTQI komunity? Bude dnes jejich vousatý idol v dámských šatech zpívat německou hymnu?

 

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 3 Průměrně: 5]

2 thoughts on “Petice žádá, aby dnes Conchita Wurst zazpíval(a) na stadionu německou hymnu

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout