Muslimové si stěžují na nedostatečné zastoupení muslimů coby kladných postav v západních filmech (video)

Muslimové si stěžují na nedostatečné zastoupení muslimů coby kladných postav v západních filmech (video)

Ovšem nejde jim pouze o to, že mají zájem o zastoupení většího počtu “hodných” muslimů ve filmech západní provenience, ale jde také o počty muslimů jako takové. Tedy muslimové konkrétně požadují mnohem více muslimů ve filmech a seriálech, které jsou točeny na Západě, přičemž tyto postavy by měly být vesměs kladné. A samozřejmě by měli být muslimové zastoupeni i v hlavních rolích.

Nevím, jak dalece jsou ve filmech islámské provenience zastoupeni nemuslimové, ale troufám si odhadnout, že jen velmi okrajově, pokud vůbec. A kladné postavy to zřejmě nebudou. Tak, jako je přirozené, že v islámských zemích jsou v hlavních rolích filmů muslimové a zřejmě i v dalších, vedlejších úlohách, je docela normální, že v nemuslimských zemích budou v hlavních rolích křesťané, hinduisté, ateisté, buddhisté…či kdokoli, kdo je v dané zemi ve většinovém zastoupení.

Nepochybuji, že výzvy k zapojení více muslimů do filmů, ale třeba i muslimek v hidžábu v hlavních rolích, se hollywoodští neomarxisté velmi rádi chytí. Už nyní mají přísné kvóty na rasové a etnické zastoupení ve filmech (především tehdy, kdy aspirují na Oscara), takže přidat i kvóty na muslimy, by byl samozřejmě počin přesně v duchu vládnoucí ideologie.

I když žijí v USA asi jen 2% muslimů, nepochybuji, že by jich do svých filmů byli schopni na základě požadavků umístit třeba 20%, ale i víc, přičemž alespoň jeden muslim či muslimka by hráli hlavní roli. Ale pozor! Muslimka si zásadně nesmí vzít nemuslima, takže žádné podobné filmy netočit!! To by se jistě nejen Erdoganovi, z jehož provenience je video níže, ale ani dalším muslimům, vůbec nelíbilo. Muslimka, která si totiž vezme nemuslima, se automaticky stává nemuslimkou a je na ni uvalena fatva…

Muslimové si dále ve videu stěžují na to, že pokud už se v nějakém západním filmu muslim objeví, jde zpravidla o zápornou postavu. Tedy muslimové jsou ve filmech vykresleni zejména coby teroristé a zločinci. On třeba takový film o pákistánském znásilňovacím gangu jaksi nemůže být ani natočen tak, aby z něj vyšli muslimové kladně. Nebo se snad mají podobné filmy, natočené podle reálných činů muslimů na Západě točit tak, aby byli například členové těchto gangů prezentováni jako hodní strýčkové, kteří nezletilá bílá děvčata od 8 do 16 let zaučují tomu, co se jim “jednou bude hodit”??

A co kdyby někoho napadlo natočit film o teroristických útocích na území Evropy mezi lety 2015-2020? Jak by tam měli být muslimové vykresleni? Samozřejmě ne každý film odráží realitu, takže lze natočit  cokoli. Jenže v momentě, kdy se objeví ve filmu muslim, pak musí platit jistá pravidla, aby opět islámská komunita nevyřvávala něco o diskriminaci či dokonce islamofobii – viz výše uvedený případ, v němž by někoho – nedej Alláh – napadlo natočit film o velké lásce muslimky a nemuslima.

To jistě není ta pravá love story, kterou propagandistické oddělení Erdoganovy TV od západního filmu či televize očekává. I když by byla muslimka ve filmu vykreslena coby kladná postava, film by ve své podstatě urazil islám. A to nejde zdaleka o jediný případ, kdy by mohli filmaři při natáčení podobného filmu díky porušení pravidel šaríi “šlápnout vedle.” Pak by si Erdogan možná uvědomil, že je nakonec lepší, když se v západních filmech objeví muslim nejčastěji jako džihádista.

 

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 2 Průměrně: 4.5]

One thought on “Muslimové si stěžují na nedostatečné zastoupení muslimů coby kladných postav v západních filmech (video)

  1. No a v čem je problém, vždyť si mohou točit svoje filmy kde si mohou “páni režiséři” obsazovat kladnými teroristickými postavami jak chtějí. Vždyť ony tzv západní státy jim na to rády přispějí, ovšem nevím kdo jim zaručí že se to bude někde někdy promítat ( z důvodů návštěvnosti ).

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.