Minneapolis má za sebou třetí noc nepokojů a lynčování bílých poté, co byl zabit černý kriminálník (videa)

Minneapolis má za sebou třetí noc nepokojů a lynčování bílých poté, co byl zabit černý kriminálník (videa)

V USA dochází mnohem častěji k situaci, kdy černoch zavraždí bělocha, než naopak. Nedávno černoch unesl a zavraždil čtyřleté bílé dítě, přičemž jediným motivem byl rasismus, ovšem nejde o jediného černocha, který poslední dobou zavraždil bílé dítě. Pročpak nevyšly davy do ulic? Jak je možné, že účelově mlčela všechna média? Nejde však o jediný podobný případ, nedávno vyvraždil černoch půlku bílé rodiny – vnoučata a jejich prarodiče. Počet vražd bělochů v USA roste, přičemž vrahy jsou černí rasisté. Ti si také mohou v ulicích bezostyšně vyzývat ke genocidě bělochů či bělochy přímo lynčovat a nic se neděje. Kolikpak mainstreamových médií o tom psalo? Ale jakmile je zabit černoch, je zle. A to i tehdy, kdy se jedná o kriminálníka, jako tomu bylo v případě tolik adorovaného George Floyda či v tomto aktuálním případě.

Mladý černoch jménem Winston „Boogie“ Smith byl zastřelen během pokusu amerických maršálů zatknout ho na základě zatykače na zbraně v parkovací garáži v okrese Minneapolis. Do incidentu nebyla zapojena minneapoliská policie, přesto výtržníci vyšli do ulic, rabovali a požadovali „spravedlnost“ a útočili na bílé. Na ulicích byly spatřeny slogany, vyzývající k zabití policistů.

Smith údajně vytáhl zbraň a vystřelil na zatýkající policisty a zástupci dvou sousedních okresů opětovali palbu a zabili ho. Společnice v jeho autě byla zraněna skleněnými střepy. Po střelbě se demonstranti shromáždili na ulici před garáží, a když se rozednilo, začali pálit popelnice a rabovat, desítky budov byly poničeny.

ImageImage

„Důkazy na místě naznačují, že muž vystřelil zevnitř vozidla. Pracovníci BCA z místa činu našli v prostoru řidiče náboje i nábojnice,“ uvedlo v prohlášení minnesotské ministerstvo pro veřejnou bezpečnost.

Smithova rodina nyní tvrdí, že se snažil obrátit list, a policie využila jeho minulosti k poskvrnění jeho charakteru. Jeho rodina vydala prohlášení požadující spravedlnost. Washington Post naznačil, že se jedná o další „smrt černocha rukou policie“.

Třetí noc násilí byla reakcí na čtvrteční smrtelnou střelbu. Minneapolis a oblast Saint Paul zažívaly dlouhé období protestů a nepokojů v důsledku smrti George Floyda, za kterou byl obviněn minneapoliský policista Derek Chauvin.

Na sociálních sítích koluje video nevinného bělocha – nikoli policisty – které ukazuje, že se stal obětí rasové agrese.

Smith byl již dříve odsouzen za loupež s přitěžujícími okolnostmi a odsouzen k 48 měsícům vězení, ale byl propuštěn na podmínku místo toho, aby si odseděl více času ve vězení. Úspěšně uprchl ve svém autě před policií v Bloomingtonu v Minnesotě, která se ho pokusila zatknout v roce 2020 na základě několika zatykačů, a v září 2021 čelil slyšení souvisejícímu s honičkou ve vysoké rychlosti z tohoto incidentu. Byl také odsouzen za držení střelné zbraně v Ramsey County a zmeškal 19. května 2021 vynesení rozsudku.

Smith vyzval k válčení proti policii. Rok před incidentem z 3. června 2021 se Smith na sociálních sítích chlubil, že zastřelí policisty a nevzdá se.

Andy Ngo na Twitteru poznamenal, že „autonomní zóna“ v Minneapolisu se mezitím demontuje. „Městské posádky v Minneapolis začaly po více než roce rozebírat autonomní zónu George Floyda. Zabarikádovaná oblast byla místem střelby. Tři lidé, včetně těhotné ženy, byli zavražděni v autonomní zóně BLM-Antifa.“

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 2 Průměrně: 5]

One thought on “Minneapolis má za sebou třetí noc nepokojů a lynčování bílých poté, co byl zabit černý kriminálník (videa)

  1. A to chtěli voliči Minneapolis zrušit policii zcela. Dělají si to sami, ale bohužel, to pak odnáší spousta nevinných. Jaký vůbec mají názor „naši“ Piráti na pravomoci policie u nás ?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout