Kanaďan zabil autem čtyři členy pákistánské rodiny, pátý je zraněn

Kanaďan zabil autem čtyři členy pákistánské rodiny, pátý je zraněn

Nejprve si připomeňme, co se vlastně ve městě London v Ontariu přihodilo:

Muž srazil a zabil svým vozidlem čtyři chodce při podezření z “promyšleného” zločinu z nenávisti, oznámila v pondělí policie v kanadském městě London v Ontariu.

“Domníváme se, že se jedná o úmyslný čin a že oběti tohoto hrozného incidentu byly cílem,” řekl policejní šéf Steve Williams. “Věříme, že oběti byly cílem kvůli jejich islámské víře.”

20letý údajný útočník při útoku srazil pět lidí, uvedla policie.

Svědci řekli stanici Global News, že viděli vozidlo přejíždět střední pruh a dodali, že to vypadalo, že přijíždí z druhé strany silnice. Řidič byl zatčen na parkovišti nedalekého nákupního centra a čelí čtyřem obviněním z vraždy prvního stupně a jednomu pokusu o vraždu.

Detektiv superintendant Paul Waight řekl, že policie konzultovala s kanadskou královskou jízdní policií a prokurátory možné obvinění z terorismu.

Mezi zabitými při incidentu v neděli večer byla 74letá žena, 46letý muž, 44letá žena a 15letá dívka, oznámila v pondělí policie. 9letý chlapec byl ve vážném stavu, ale očekávalo se, že přežije. Rodina požádala, aby jména obětí nebyla zveřejněna.

Rodinný přítel Zahid Khan řekl, že ti čtyři byli babička, otec, matka a dospívající dcera. Khan řekl, že rodina emigrovala z Pákistánu před 14 lety a byla oddanými členy místní mešity. “Byli jen na procházce, na kterou chodili každý den,” řekl poblíž místa nehody.

Tolik tedy k případu. Snad nikdo rozumně myslící podobné vraždy nevinných lidí neschvaluje. Ovšem v tomto případě bych se ráda pozastavila nad úplně něčím jiným, než je samotný útok. Velmi mne zaujala reakce drtivé většiny politiků či novinářů, kteří útok komentovali všichni stejným stylem, za několik různých vyjádření uvádím alespoň to, které prohlásil kanadský premiér Trudeau:

“Muslimské komunitě v Londýně a muslimům po celé zemi – vězte, že stojíme při vás. Islamofobie nemá místo v žádné z našich komunit. Tato nenávist je ohavná a opovrženíhodná – a musí přestat.”

Slyšeli jste ovšem po jakémkoli útoku muslima nejen v Evropě, ale kdekoli ve světě, podobná vyjádření, avšak v opačném smyslu? Vyjádření, která by jasně řekla, že útoky muslimů na nemuslimy jsou dílem nenávisti k nemuslimům, případně k těm “špatným” muslimům? Problém je, že zatímco v momentě, kdy zaútočí nemuslim na muslima, začne se každý rozohňovat nad “islamofobií” a “nenávistí”, tak v případě útoku muslimů na nemuslimy (kterých je neporovnatelně víc a dochází k nim někde ve světě denně) se jen dočteme něco o osamělém vlkovi nebo psychicky nemocném chudákovi…

Ne, nechci tím zlehčovat jakoukoli smrt. Vždyť muslimové vraždí často i své soukmenovce, pokud nevyznávají tu správnou větev islámu nebo jsou ve své víře příliš chladnými. Ale vadí mi ten dvojí metr. Vadí mi, když politicky korektní politici nejsou ochotni přiznat, že je zde problém, který se bude časem ještě vyostřovat. Denně čtu o různých útocích nejen v Evropě. V Africe vraždí muslimové denně až stovky lidí,  moc se o tom ovšem nepíše.

ISIS, Al Kajdu, Boko Haram nebo Hizb Ut Tahrir nikdo nespojuje s islámem přesto, že jsou tyto bojůvky na islámu založené. Jsou spojeny jen  s jakýmsi smyšleným islamismem. Pak ovšem nemůžete při podobných útocích hovořit o islamofobii, nejste-li ochotni nazývat například útoky na křesťany v Africe křesťanofobií či každodenní útoky na hinduisty v Indii za hinduistofobii….

Nakonec, multikulturně obohacované země musí počítat s tím, že jak dochází k útokům ze strany muslimů na nemuslimy, začnou se objevovat “psychicky nemocní” jedinci, kteří začnou vracet “stejnou medicínou”. Také si nebudou vybírat oběti a budou útočit náhodně, třeba na zcela nevinné. Ostatně, ptám se, kdo z vás – nevážení politici a novináři – řekl na rovinu, že za všemi těmito útoky v Evropě stojí islám??? Pokud umíte v otřesném případě, který se přihodil v Kanadě, vyslovit slovo islamofobie, pak by pro vás neměl být stejný problém, vyslovit v uvedených případech, které nejsou o nic méně alarmující, jako příčinu jediné slovo – ISLÁM…

 

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 4 Průměrně: 5]

11 thoughts on “Kanaďan zabil autem čtyři členy pákistánské rodiny, pátý je zraněn

   1. Já nevím jestli vám to můžu i sem napsat. Dobrá udělám to, nemám se nic moc, když už se ptáte. Před necelým měsícem jsem přišel o syna. 34 let, byl z mých dětí nejmladší. Sice zlobil ale vždyť víte……..bolí mě to.

     1. Jo děkuji, někdy se ozvu a rád, jsem komunikativní člověk. Prý jsem i strašně ukecaný, jsem ten tip co na srdci to na jazyku. Víte už moje mami před více jak čtyřiceti lety říkala, že s tou mojí hubou proříznutou budu mít v životě problém. Málo kdy se stává, že bych si nechal něco líbit, když někdo má blbé kecy, nebo konání. 🙋‍♂️

 1. Podľa môjho skromného názoru nešlo o útok pod falošnou vlajkou /na rozdiel od oveľa masovejšej streľby na Novom Zélande/,ale vláda kryptomoslima Trudeaua ho bezpochyby využije na pritvrdenie “boja” proti “islamofóbii” a teroru proti kresťanom / resp. nemoslimom/ a odporcom šialenej slniečkovej diktatúry.

  1. Přesně to si myslím. A hodně to bude využito i u několika evropských voleb, letos budou v Německu nebo u nás, ale hned příští rok ve Francii nebo Švédsku… Důležité země, kde je potřeba hrát na vlnu islamofobie…

 2. Najednou to není psychicky nemocný člověk .. ? . Pokud by vláda byla “is lamo fobní” krotila by is lam, a chránila před ním své občany, tak pak ani nebudou žádní “is lamo fobové”, tedy lidé jež touží po svobodě, demokracii, spravedlnosti, prosperitě a bezpečí. Je nesmysl bojovat proti mlslimům fyzicky, když máme možnost bojovat politicky, kdy tyto “akce” maří právě onen politický boj. Neútočte na mlslimy, ale volte proti imigrační a proti is lamské strany.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.