V cikánské čtvrti v německém Hagenu odklonili autobusy – tamní omladina na ně útočila kameny i železnými tyčemi

V cikánské čtvrti v německém Hagenu odklonili autobusy – tamní omladina na ně útočila kameny i železnými tyčemi

Další příklad odlišného přístupu k nedotknutelným (zatím) menšinám, jimž se za všech okolností ustupuje. Kam až ústupky dojdou? Až do té fáze, že jim místní dobrovolně darují své vlastní domovy? Ostatně, mnohde se tak již děje, i když ne vždy dobrovolně. Před časem jsem zde psala o situaci v Bruselu, kde museli odklonit kvůli agresivitě muslimských gangů autobusovou dopravu. Nicméně – jak je vidět – zdaleka zřejmě nepůjde o jediné místo, kde se po mnoha opakovaných incidentech nepřizpůsobivé menšiny k něčemu podobnému město rozhodlo…

Co by se stalo v Hagenu nebo jiném německém městě, kdyby děti blonďatých a modrookých rodičů pravidelně napadaly autobusy veřejné dopravy v etnicky německé čtvrti?  Nejprve by úředníci použili tým stovek lidí, aby zatkli dav a pak by hlídkovali v oblasti s policejními vozidly po dobu nejméně několika týdnů. Vše by se samozřejmě patřičně medializovalo. A pro mnoho rodičů by se péče o děti rychle stala historií.

Ale co když pachatelé patří do privilegované skupiny „Novoněmců“, které dnes většina německých médií a téměř všechny politické strany považují za posvátné nebo se k nim alespoň tak chovají?  Pak je samozřejmě nutné situaci zklidni. A nejlepší způsob, jak toho dosáhnout, je jednoduše opustit poničené zastávky a přesměrovat autobusy. Jako se to děje právě teď v Hagenu.

V problémové čtvrti na Wehringhauser Straße žijí většinou cikánské rodiny z jihovýchodní Evropy, tedy z Rumunska a Bulharska. Sociální hotspot. Většina lidí tady žije ze sociálních dávek, menší část pracuje jako příležitostní dělníci.

„Naše vozidla bývají při průjezdu poseta kameny a dostávají rány železnými tyčemi. Je to život ohrožující, neodvážíte se projet,“ hlásil řidič autobusu. Kromě toho jsou již mnoho týdnů přes silnici natažena tlustá lana a na čelní sklo na straně řidiče byly záměrně vystřeleny kuličky. Vedení města Hagen se shodlo, že se jedná o situaci, která musí být co nejdříve zastavena. Důvodem bylo to, že obvinění proti přistěhovaleckým rodinám nevypadá ve statistikách dobře. Takže radnice města Hagen jednala „důsledně“!

Autobusy byly jednoduše přesměrovány, aby nudící se děti neměly na koho s kameny, železnými tyčemi, lany a kuličkami útočit. Alespoň se zdá, že to je taktika, se kterou město přišlo společně s policií. Proto byly některé autobusy (celkem 64) odkloněny. A zřejmě se tak bude dít, kdykoli se objeví zprávy, že si drahé malé děti opět dopřávají svou oblíbenou zábavu.

K uvedenému jen podotýkám, že je na tomto příkladu velmi dobře vidět, že západní část Německa nemá s jistou menšinou zatím dostatečně bohaté zkušenosti. V Rumunsku a Bulharsku jsou jistě rádi, že se mohli o toto obohacení podělit i s méně zkušenými, nicméně právě u těchto zkušenějších by bylo dobré se poučit. Nakonec věřím, že si tato menšina dobře sedne i s tou muslimskou, vždyť i oni před mnoha sty lety přišli do Evropy z míst, kde je nynější Pákistán. A geny se prostě většinou nezapřou…

 

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 4 Průměrně: 5]

2 thoughts on “V cikánské čtvrti v německém Hagenu odklonili autobusy – tamní omladina na ně útočila kameny i železnými tyčemi

  1. Pokiaľ viem, najväčšie problémy s cigánskymi prisťahovalcami /nie nevyhnutne parazitmi, mnohí tam pracujú/ z celej „vyspelej“ Európy má Veľká Británia. Aj so „Slovákmi“ a „Čechmi“. Zatiaľ si netrúfnem tipovať ďalší vývoj tohto problému po Brexite…

  2. Je vidět, že když si s nimi Němci užívají svoje, tak i nějak utichlo dříve věčné obviňování ČR a dalších východních států z rasismu a podobných nesmyslů.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.