Jak máme rozumět tomu, že vlády EU – včetně naší – podporují fašistu??

Jak máme rozumět tomu, že vlády EU – včetně naší – podporují fašistu??

Jsem zásadně proti podporování nacismu, fašismu a různých totalitních ideologií ve všech jejich podobách. I proto se tak zasazuji proti islamizaci Evropy. Nicméně opakovaně nestíhám žasnout, že EU – i loutkové vlády – jsou ochotny podporovat kdejaké extremisty a to ještě jménem všech občanů zemí EU. Nevím kolik z vás sympatizuje – podobně jako jistý agent StB s krycím jménem Plavec – s fašistickým ukrajinským praporem Azov, ale zcela zřejmě s ním sympatizuje i EU či naše vláda.

O „vyprázdnění“ letového prostoru nad Běloruskem snad nemusím nijak obšírněji psát. Napsalo se toho již hodně, včetně informace o tom, že se jednalo o reakci na zatčení údajného disidenta Prataseviče. Ovšem mainstream – jak je pro něj typické – velmi zarytě mlčí o tom, že se jednalo o bojovníka za fašistický prapor Azov na Ukrajině, kde byl dokonce i náborářem.

Běloruský podporovatel opozice Raman Pratasevič byl  žoldák kontroverzního Azovského praporu, který rekrutoval zahraniční neonacisty, aby bojovali proti proruským rebelům. Sovetskaja Bělorusija – Běloruská Segodnya (SB), v posledních dnech publikovala několik článků obviňujících Prataseviče.

Pratasevič byl zatčen běloruskou policií v neděli za dramatických okolností poté, co letadlo společnosti Ryanair, ve kterém byl, bylo nuceno přistát v Minsku během letu běloruským vzdušným prostorem mezi Řeckem a Litvou. Okolnosti zatčení a skutečnost, že Bělorusko vyslalo stíhačky, aby doprovodily letadlo Ryaniar do Minsku, byly vhodnou záminkou k diplomatické krizi mezi Západem a Běloruskem.

toto podporuje EU i naše vláda

Šestadvacetiletý údajný disident je jedním ze zakladatelů mediálního kanálu Nexta, který používá Telegram a Youtube k šíření jeho poselství. Kanál byl využíván především ke koordinaci masových demonstrací a šíření videí z protestů, které se konaly před loňskými prezidentskými volbami v Bělorusku. Pratasevič žije od roku 2019 v Polsku a podílel se na plánování demonstrací v exilu, hledaný ve své rodné zemi.

Běloruský režim se však domnívá, že měl dobré důvody pro zatčení Ramana Prataseviče. V článcích publikovaných v běloruském tisku je vyznačován jako „pravicový extremista“ a „nacista“. Noviny mimo jiné zveřejnily jeho fotografii, jak se v roce 2015 dobrovolně přihlásil k takzvanému Azovskému praporu na Ukrajině. Azovský prapor je v Rusku i na Západě obvykle popisován jako krajně pravicová nebo neonacistická polovojenská jednotka působící na Ukrajině od roku 2014.

V satirické kresbě publikované prorežimními novinami, Stepan Putilo, druhý člověk v duu, který založil Nextu, nutí Hitlera salutovat s Pratasevičem v popředí. „Před námi vůbec není ‚novinář‘,“ tvrdí SB a popisuje Prataseviče, „ale jeden, navzdory svému mládí, velmi zkušený žoldák, který bojuje v čele informační války a který je zodpovědný za organizování a kontrolu destruktivních masových demonstrací.“

Běloruské noviny zároveň odmítají veškerá obvinění, že Bělorusko je „leteckým pirátem“, a tvrdí, že zatčení minulou neděli proběhlo správně a bylo v souladu s mezinárodními úmluvami.

K tomu jen dodávám, že jde o zcela běžnou praktiku, pokud se v letadle nachází jakýkoli zločinec, v dané zemi hledaný.  Nebo si snad eurosoudruzi nepamatují na let z Moskvy, který byl v roce 2013 nucen přistát ve Vídni kvůli domněnce, že je uvnitř Snowden? Nucenou zastávku ve Vídni tehdy musel navíc podstoupit v udivený Bolivijský prezident, který se na palubě letadla nacházel.  Ovšem nepamatuji si, že by tehdy část světa bojkotovala vzdušný prostor Rakouska či EU…

Nová republika: Neonacismus na Ukrajině, aktivní vůle nevidět na Západě
je zřejmé, že i bývalý člen TOP0,09 a europoslanec Štětina patřil k podporovatelům této fašistické bojůvky
Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 3 Průměrně: 5]

3 thoughts on “Jak máme rozumět tomu, že vlády EU – včetně naší – podporují fašistu??

  1. Samozrejme, že EÚ nevadia pochody na počesť Zbraní SS v Pobaltí , doslova bezprávne postavenie tamojších Rusov či stále intenzívnejšia fašizácia Ukrajiny. Ale skutočných /rozumej nepodporujúcich Izrael a odmietajúcich bruselskú nadvládu – Orbán či Morawiecki vlastencami ani náhodou nie sú/ vlastencov ,ako u nás ĽSNS či v Grécku Zlatý úsvit, žiadajú Sorosovi nohsledi trestať čo najtvrdšie

  2. Milý autore, nevím co na tom je k neporozumění, prostě po hadáku jsme vlezli do konečníku Yankees a tam je jak je známo DEMOkracie jenž tito ji ve velkém vyvážejí rádoby po celém světě a jelikož se jim to nedaří tak jak si to představovali, tak se mocí mermo snaží do zemí které se nepodřídili jejich diktátu aspoň nainfikovat parazita jehož pomocí by se do těch států dostali. Bohudík jim to ne vždy vychází.

  3. Bývalý europoslanec pan Štětina – Plavec, byl v r. 2014 v hotelu „Ukrajina“ v den a okamžiky střelby ze střechy hotelu na policisty a demonstranty na náměstí, kterou provedli objednaní střelci, aby trochu „živili kyjevský majdan“ a tak jej rozproudili.
    Sám Štětina o střelbě telefonoval do Prahy do Českého rozhlasu a ten jeho aktuální reportáž vysílal do éteru.
    Kdepak je záznam tohoto vysílání? Bylo by poučné jej znovu vysílat. A kdepak je pan Štětina?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout