„Musíme zničit všechny kostely,“ prohlašuje nejvyšší islámská autorita

„Musíme zničit všechny kostely,“ prohlašuje nejvyšší islámská autorita

Tak přesně to prohlašuje nejvyšší muftí Saúdské Arábie, tedy země, která je jedním z hlavních sponzorů mešit, islámských spolků, islámských škol a dalších atributů islamizace v Evropě. Tedy zatímco právě Saúdská Arábie sponzoruje islamizaci nejen Evropy, přímo v Saúdské Arábii i několika jiných islámských zemích se jinověrci omezují a výstavba jiných svatostánků než mešit je zakázána.

Nejvyšší muslimský náboženský vůdce Saúdské Arábie – a tedy i muslimského světa – často volá po zničení všech kostelů na Arabském poloostrově. Naposledy, když zákonodárci ve státě Kuvajt schválili zákony zakazující výstavbu křesťanských svatostánků.

Šejk Abdul Aziz bin Abdullah, velký muftí Saúdské Arábie, v rozhovoru s delegací v Kuvajtu vysvětlil, že „ničení kostelů je naprosto nezbytné a vyžaduje je islámské právo“.

Abdalláh, který je považován za nejvyššího islámského vůdce sunnitského muslimského království, působí také jako předseda Nejvyšší rady Ulemy (islámští učenci) a Stálého výboru pro vědecký výzkum a emisi fatwy.

V Saúdské Arábii již neexistují žádné kostely ani jiná neislámská místa uctívání. Ve skutečnosti je také zakázáno se shromažďovat k modlitbám v soukromých domech nebo je zakázáno nosit křížek.

Nyní ovšem Saúdští Arabové volají po tom, aby byly v Evropě postaveny další a další mešity, které velmi často sami sponzorují. Nebylo by fér zaujmout v Evropě stejný postoj k mešitám, jaký zaujímají oni ke kostelům a jiným neislámským svatostánkům?

Podobně, jako tento muftí, uvažuje i drtivá většina muslimů. Považují-li nějaké území za dobyté, dávají to na vědomí. Právě útoky na svatostánky jsou první jasnou známkou islamizace daného území. A je úplně jedno, zda se jedná o ničení buddhistických chrámů v Asii nebo kostelů a katedrál v Evropě, zejména ve Francii.

hořící kostely a katedrály ve Francii – požáry v letech 2018 – 2019
Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 4 Průměrně: 5]

One thought on “„Musíme zničit všechny kostely,“ prohlašuje nejvyšší islámská autorita

  1. Jak říkal Erdogan, mešity jsou naše kasárna a mlslimové naši vojáci. Určitě je třeba u nás zakázat stavbu těchto kasáren cizí armády. K tomu je třeba zákonem zakázat politický is lám (tím bude zakázán celý, jde jen o právní kličky) a dle toho volit. Jinak to nejde.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout