Muž se přihlásil do běžeckých závodů jako žena, skončil druhý

Muž se přihlásil do běžeckých závodů jako žena, skončil druhý

Jak možná víte, tak stále více zemí povoluje sportovcům, aby se přihlásili do takové kategorie, do jaké oni sami chtějí. Tedy podle toho, jak se cítí. Cítíte se jako žena? Žádný problém, nikoho nezajímá co máte v dokladech, rodném listě či mezi nohama. Můžete závodit jako žena, i když je na první pohled jasné, že žena nejste. Stačí, že prohlásíte, že se jako žena cítíte.

Na absurditu toho všeho se rozhodl upozornit jeden mladý sportovec, kterému stačilo se na běžecký závod zapsat jako žena.

Student trinity college v irském Dublinu soutěžil v ženské třídě v každoročním pětikilometrovém závodě školy a získal stříbrnou medaili. V době zápisu do soutěže se zaregistroval jako žena, aby zdůraznil absurditu genderové politiky školy.

Dvaadvaceletý Con Og O‘ Laoghaire se rozhodl vstoupit do soutěže jako žena poté, co se inspiroval mužským rapperem Zubym, který v roce 2019 v příspěvku na sociálních sítích uvedl, že se „identifikoval jako žena“ a ve videu překonal britský rekord v ženském vzpírání.

Pro Cona nebyl problém kandidovat do závodu jako žena, i když je de facto muž. Registrace proběhla online. Když se objevila otázka na pohlaví, jednoduše klikl na ženu.

vzpěrač Zuby prohlásil, že se cítí být ženou a trhl rekord v ženské kategorii…

„Když jsem si přišel vyzvednout číslo závodu ze sportovního centra Trinity, tamní dáma řekla: „Takže jste muž?“ Když šla provést úpravu v registru, řekl jsem trochu rozrušeným tónem: „Ne, jsem žena“. A bez problémů byl jako žena zaregistrován…

Con se podělil o stupně vítězů s Lucy Deeganovou, která vyhrála, a Marine Bardouovou, která skončila třetí. Když přišel čas na předávání cen, setkal se se smíšenými reakcemi, a to jak z publika, tak od ostatních soutěžících.

„Nikdy jsem nezažil takové ticho, když se shromáždilo tolik lidí. Myslím, že někteří byli zmatení, zatímco jiní byli pobaveni a někteří byli šokováni,“ vysvětluje.

Jak jistě víte, tak jedna z prvních věcí, které uzákonil Biden, byla právě možnost závodit v takové kategorii, na jakou se daný jedinec cítí. Tedy uzákonil něco, co již v některých zemích či při některých závodech dávno platí.

Každopádně mají být stejné postupy aplikovány i u organizace Olympiád a jiných světových sportovních soutěží. Jediné, k čemu podobná praxe povede, bude absolutní demotivace žen k jakékoli snaze být ve sportu co nejlepší, když budou vědět, že s fyzicky jinak stavěnými muži nemají ve většině sportů šanci vyhrát. Pokud se navíc začne stále více mužů prohlašovat za ženy, nakonec zůstanou i v ženské kategorii výhradně biologičtí muži.

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 2 Průměrně: 4.5]

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout