Coca-cola žádá po svých zaměstnancích, aby byli méně bílí

Coca-cola žádá po svých zaměstnancích, aby byli méně bílí

Protibělošský rasismus je dnes prosazován na všech úrovních. Na piedestal je stavěna nepokrytě rasistická organizace BLM svojí ideologií ne nepodobná protibělošské organizaci GNWP (k ní se u nás hlásil i Ivan Bartoš). Je tedy celkem normální svůj rasismus – jde-li proti bílým – navenek deklarovat. Přesně to nyní udělala Coca-cola.

Kurzy levicově orientované rasistické sociální filozofie Kritická teorie rasy (CRT) pro zaměstnance americké vlády před časem zakázal Trump, nyní se samozřejmě opět začínají uplatňovat. Organizátoři školení oznamují, že kurz na toto téma je povinný pro zaměstnance výrobce nealkoholických nápojů Coca-Cola Company.

Studenti jsou mimo jiné povzbuzováni, aby byli „méně bílí“. Být bílý je v kurzu spojeno s nižším postavením tím, že běloch má řadu negativních osobnostních rysů – mimo jiné arogance, nevědomost a útlak jsou popisovány jako „bílé“ vlastnosti.

Kurz je pořádán Robin DiAngelovou a je k dispozici na sociální síti Linkedin pro platící členy. DiAngelová je autorkou knihy Bílá křehkost.

Image result for robin di angelo coca cola
Robin DiAngelo propaguje protibělošský rasismus

Od té doby, co byl kurz zveřejněn online na konci června loňského roku, jím prošlo téměř 19 000 lidí. Drtivá většina účastníků dává kurzu negativní recenze – pouze 1 016 říká, že jej ocenili.

Bílá křehkost je výraz, který DiAngelová také podporuje v kurzu. Tím myslí, že běloši jdou do defenzivy, jakmile je zpochybněn jejich údajný smysl pro nadřazenost. DiAngelová, která je sám běloška, již v předpremiéře kurzu došla k závěru, že běloši jsou nevyhnutelně rasisti.

„Běloši, kteří říkají, že vidí ostatní jako jednotlivce a nezajímají se o barvu kůže, tak dělají pouze ve snaze vyhnout se jejich vině“, tvrdí. Bez ohledu na úmysly bílé osoby vedou její činy k zachování rasové hierarchie, tvrdí DiAngelová. Jinými slovy, běloši se nemohou vyhnout rasismu, ale přesto jsou vyzýváni, jak již bylo zmíněno dříve, aby usilovali o to, aby byli méně bílí.

Kurz zdůrazňuje, že bílým musí být nepřetržitě vštěpováno poselství méněcennosti. DiAngelo, která na svých webových stránkách uvádí, že pochází z chudé rodiny, se stala dolarovým milionářem prostřednictvím přednášek a kurzů na toto téma, jak informuje The Post Millennial.

Toto odhalení vyvolalo smíšené reakce na sociálních sítích, přičemž někteří chválili giganta nealkoholických nápojů za to, že byl „probuzen“, a vyzývali k bojkotu ostatních, kteří se zatím „neprobudili“.

K tomu jen dodávám, jestli by to nemělo být spíš naopak. Neměla by za svůj přístup k bělochům být bojkotována právě Coca-cola?

Pokud umíte anglicky, můžete se na kurz podívat:

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 7 Průměrně: 5]

2 thoughts on “Coca-cola žádá po svých zaměstnancích, aby byli méně bílí

  1. Tak třeba Cola bude platit zaměstnancům opalování na plážích ve slunných rájích (?) ….. Ale mají to ti Američané těžké, když je nejdříve mnohá desetiletí učili že jsou si lidé rovni, a teď je učí že si rovni nejsou …

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout