Arab přišel bez dokladů do Švédska, když ho chtěli deportovat, prohlásil se za ženu

Arab přišel bez dokladů do Švédska, když ho chtěli deportovat, prohlásil se za ženu

Do Evropy už se dnes s doklady nejezdí. To tedy v případě, že pocházíte ze zemí Afriky či Středního a Blízkého východu. Většina muslimských vetřelců tak nejen zahodí doklady, ale zpravidla se vydává i za nezletilce. Někdy ovšem i nezletilec dospěje. Pokud do té doby nestihne získat občanství, rozhodně nemá vyhráno. I když jsou ve Švédsku deportace velmi vzácné, přesto k nim čas od času dochází.

Arab cestou do Evropy vyhodil svoje doklady a nikdo neví, kdo ve skutečnosti je nebo odkud pochází. Nyní však migrační soud rozhodl o udělení povolení k pobytu a postavení uprchlíka, protože náhle „prozřel“ a tvrdí, že má „transgender identitu“ a je ženou.

Muž požádal o azyl ve Švédsku v dubnu 2018, ale v září 2019 švédský migrační úřad žádost zamítl.

Případ pak vrátil migrační soud. Migrační rada znovu zamítla jeho žádost v červenci 2020 a rozhodla se ho deportovat do Kuvajtu nebo Iráku, odkud z největší pravděpodobností pochází.

Muž se nyní odvolává na skutečnost, že riskuje ve své domovské zemi perzekuci kvůli své transgender identitě.

Švédský migrační úřad však mimo jiné zjistil, že muž neprokázal svou totožnost, protože nepředložil doklad totožnosti a zároveň poskytl protichůdné informace o svém křestním jménu, příjmení a věku. Není jasné, zda je občanem Kuvajtu nebo Iráku.

„Informace o genderové identitě této údajné ženy nejsou spolehlivé. Neuváděla proto, že by patřila k obzvláště zranitelné skupině na základě pohlaví v Kuvajtu nebo Iráku,“ uvádí se ve zprávě.

Migrační soud u správního soudu v Göteborgu však nyní muži-ženě udělil prohlášení o postavení uprchlíka, jakož i tříleté povolení k pobytu a práci.

„Je neobvyklé, aby žadatel o azyl jako důvod ochrany uvedl genderovou identitu transgender osoby. Soud v tomto případě souhlasil s tím, že žadatelka o azyl vysvětlila své úvahy, které ji jasně a podrobně identifikují jako ženu,“ uvedl v tiskové zprávě radní Lars I. Magnusson.

Soud plně využil jeho vlastní nároky jako základ pro posouzení jeho potřeby ochrany. Stále není jasné, zda pochází z Kuvajtu nebo Iráku.

Migrační soud se domnívá, že „s ohledem na informace o jednotlivých zemích, o které se opírá, a na posouzení Migračního výboru se zdá pravděpodobné, že hrozba diskriminace je v obou zemích příliš velká“.

„Žena by nebyla schopna otevřeně vyprávět lidem o svém původu ani v Iráku, ani v Kuvajtu, a riziko spočívá v tom, že bude muset snášet odvetná opatření v místě, kde se usadí jako transsexuální osoba. Rozsudek také uvádí, že žena pravděpodobně nebude mít možnost získat odpovídající vládní ochranu,“ říká Lars I. Magnusson.

Je samozřejmě jasné, že poté, kdy vetřelec zjistil, že má být deportován, nějaká neziskovka mu pomohla s pohádkou o tom, jak se cítí být ženou. Je dokonce více než pravděpodobné, že právě tato neziskovka mu také poradila, co má před migračním soudem říkat, aby působil věrohodně.

Tento Arab bude zcela zřejmě příkladem pro mnohé další jeho soukmenovce, kteří budou odsouzeni k deportaci. Myslím, že skutečný boom „transek“ mezi Araby a černochy Švédsko teprve čeká. A ani nebude zapotřebí si snižovat věk…

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 4 Průměrně: 5]

One thought on “Arab přišel bez dokladů do Švédska, když ho chtěli deportovat, prohlásil se za ženu

 1. ?
  Tak proto ti kujóni od LGBT hlásají myšlénku transgender ano, přešívat ne.
  To bude zase ňáké fluidní pohlaví, jako u toho onoho Marie Feryna na Klinice.
  Přes den byla Marie a v noci nasliňovala v holčičí ložnici aktivistky.
  ?
  Ahmed je Ajša a kdo mu dokáže opak.
  Každopádně Ahmed dobře pochopil evropské hovnoty.
  ?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout