V malé anglické vesnici mají otevřít tábor pro 500 vetřelců, místní jsou zděšeni

V malé anglické vesnici mají otevřít tábor pro 500 vetřelců, místní jsou zděšeni

Představte si, že žijete na klidném venkově, přičemž do vaší blízkosti přestěhují hned 500 nejhorších kriminálníků, často hrdlořezů, kteří před časem řezali hlavy bezvěrcům. 500 vetřelců, kteří vás nenávidí už jen proto, že jste bílý nemuslim, tedy – jak oni říkají – křižák. Něco podobného se nyní stalo realitou v jisté anglické vesnici, kde se již připravuje tábor pro 500 džihádistů, Žádné vězení, kde by byli hlídaní a omezení v pohybu, ale azylové zařízení se zcela volným pohybem.

Obyvatelé malé vesnice na venkově v Anglii vyjádřili obavy poté, co plány ministerstva vnitra odhalily, že vláda zvažuje výstavbu tábora pro vetřelce za vesnicí.

Uprostřed rekordních vln nelegální invaze lodí přes Lamanšský průliv byla britská vláda nucena uchýlit se k taktice, která byla dosud pozorována hlavně v kontinentální Evropě.

Ministerstvo vnitra plánuje postavit tábor přímo na hranici katastru malé vesnice Hampshire Barton Stacey, který by byl schopen zajistit bydlení pro 500 údajných žadatelů o azyl. Samotná vesnice je domovem pouze 1000 obyvatel, proto plány vyvolaly hluboké znepokojení mezi místními.

Okresní radní Phil North přirovnal plánovaný tábor pro invazisty k „otevřenému vězení“.

„Příliv 500 mladých mužů do vesnice se stávající populací pouhých 1000 obyvatel by měl ohromně škodlivý dopad. V jiných podobných zařízeních to vedlo k nárůstu antisociálního chování a kriminality,“ varoval North.

„Existuje jen málo míst, které bych považoval za méně vhodná pro zařízení tohoto druhu, a znepokojuje mě, že se něco podobného schválilo,“ dodal.

North spolu s místní poslankyní Caroline Nokesovou zahájili petici, na jejímž základě by mělo ministerstvo vnitra znovu zvážit výstavbu tábora poblíž vesnice. Petici zatím podepsalo přes 1500 lidí.

Jedna žena, která podepsala petici, řekla: „Obávám se, že se budu cítit velmi nervózní, když dovolím svým dětem (12 a 10) chodit po vesnici bez doprovodu. Tohle není to pravé místo pro takový tábor.“

Jiná místní žena řekla: „Jelikož jsem matka dospívající dcery, umístění tohoto tábora v blízkosti naší vesnice u mne vyvolává obrovské obavy o bezpečnost mé dcery a všech dalších žen, které by měly mít právo cítit se bezpečně ve své vlastní komunitě.“

„Podle mého názoru, bydlení 500 mužů v blízkosti naší obce představuje významné riziko pro bezpečnost a pohodu naší malé vesnice,“ dodala.

Zatím přistálo na britském pobřeží v tomto roce přibližně 8500 nelegálních vetřelců. Většina připlula na gumových člunech přes Lamanšský průliv z Francie.

Problémy s invazisty mají v mnoha evropských obcích, poblíž nichž byly vetřelecké tábory postaveny.

V jednom pozoruhodném příkladu skupina žadatelů o azyl terorizovala v roce 2018 občany na tržnici v malém německém městě Steinfurt, kde bojovala s místními teenagery a sexuálně obtěžovala mladé ženy.

Studie s názvem „Integrace uprchlíků: výzvy pro německé obce“ v roce 2016 zjistila, že mnoho malých měst v Německu bylo zadluženo, aby invazistům poskytlo potraviny a přístřeší.

Napětí již roste v bývalých vojenských kasárnách, kde je nyní tábor vetřelců, ve Folkestone v Kentu, kde si invazisté stěžují na údajné špatné podmínky v zařízení, kde bývali ubytováni britští vojáci.

V listopadu se skupina vetřelců pokusila prolomit brány kolem tábora a požadovala, aby měli přístup do nedalekého města.

K tomu už jen poznamenávám, že dosud to skutečně v některých evropských městech u těchto zařízení fungovalo tak, že byli vetřelci, zejména ti, kteří jsou určeni k deportaci, drženi v areálu tábora. V rámci nedávných nově nastavených azylových a migračních pravidel EU je již však uveden striktní požadavek na to, aby byl vetřelcům za všech podmínek umožněn volný pohyb mimo tábor a to dokonce i tehdy, kdy čekají na deportaci (ti na ni samozřejmě dlouho čekat nebudou a zmizí neznámo kam)….

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 0 Průměrně: 0]

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout