Německo schvaluje halal porážky březích krav

Kdepak jsou ti němečtí Zelení, kteří neustále brojí za práva kdejakého muslimského džihádisty či příslušníka 70. pohlaví? Nebyly snad tyto partaje původně založeny mimo jiné coby ochránci přírody, tedy i zvířat? Zvířata však samozřejmě Zelené kdekoli v Evropě dávno nezajímají. Zelená v jejich podání dnes nejspíš neznamená „zeleň“, ale zelenou barvu islámu.

Veterinární úřad Rhein-Sieg-Kreis se marně snažil ušetřit 66 březích krav dopravy do Maroka a možného utrpení. Vrchní správní soud v Münsteru v naléhavém rozhodnutí zrušil opačné rozhodnutí správního soudu v Kolíně nad Rýnem.

V důsledku toho byla zvířata odeslána v pátek. Veterináři v Siegburgu opakovaně odmítli vydat doklady dopravcům pro přepravu zvířat do Maroka, v čemž byli podporováni kolínským správním soudem.

V listopadu soud zakázal přepravu 132 březích krav do severní Afriky s odvoláním na zprávy organizací na ochranu zvířat o „brutálních středověkých metodách“.

Například nohy zvířat byly svázány dohromady, aby mohly být krávy jednodušeji tlačeny. Pak se zvíře odvleče na jatka a podřízne se mu hrdlo. Zvířata jsou také zavěšena na jedné noze, zatímco jsou plně při vědomí.

Vrchní správní soud (OVG) nyní toto rozhodnutí, učiněné v Kolíně nad Rýnem, zrušil. Podle soudců v Münsteru případné porážky v Maroku v rozporu s dobrými životními podmínkami zvířat nejsou odpovědností dopravce.

Veterinární oddělení se navíc opíralo o „obecné znalosti“ o zacházení s kravami v Maroku, a nikoli o „neutrální stanoviska státních orgánů“. Kromě toho veterinární oddělení nemá pravomoc vydávat obecné zákazy přepravy.

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 0 Průměrně: 0]

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout