Holandsko: Učitelka se musí skrývat poté, co vystavila karikaturu a stala se terčem výhružek

Holandsko: Učitelka se musí skrývat poté, co vystavila karikaturu a stala se terčem výhružek

Jak už poměrně dlouho upozorňuji, tak nejmladší generace muslimů v Evropě je nesrovnatelně radikálnější, než generace předchozí. To ovšem plně konvenuje s tím, jak se chovají muslimové v zatím neislamizovaných zemích. Čím více jich je v populaci, tím jsou agresivnější. Tedy údajná radikalizace je jen projev další fáze džihádu.

Poslední dobou je radikalizace mladých muslimů zjevná především na školách a to dokonce již i základních, nejen středních. Školáci, projevující se nyní násilně, mohou za pár let útočit. Pokud se podíváme na věk útočníků z poslední doby – Čečenec ve Francii, který usekl hlavu učiteli, Tunisan, který útočil v Nice nebo Albánec útočící ve Vídni – všichni mají kolem 20 let.

Další islamizovanou zemí je také Holandsko. Právě tam se odehrála událost, při níž možná neměla učitelka daleko k tomu, aby dopadla podobně, jako nedávno francouzský učitel.

Učitelka na Emmaus College v nizozemském Rotterdamu byla obviněna z rouhání poté, co ve své třídě vystavila karikaturu muslima. Po výhrůžkách muslimských studentů byla učitelka nucena ze třídy odejít a přemístit se na utajované místo.

Kresba byla na nástěnce ve třídě spolu s dalšími obrázky. Byla nakreslena holandským umělcem Josepem Bertramsem, který tak chtěl projevit solidaritu se satirickým časopisem Charlie Hebdo poté, co bylo v roce 2015 v Paříži zabito 12 lidí v jeho redakčním týmu.

Kresba ukazuje osobu s useknutou hlavou v tričku s nápisem Charlie Hebdo, která vystrkuje jazyk z uříznutého hrdla směrem k vrahovi. Překvapený terorista drží krvavý meč a jeho vousy a oblečení naznačují, že je muslim (viz obrázek níže).

Charlie Hebdo: Cartoonists pay tribute to satirists - CNN

To považovaly některé muslimské dívky ve třídě za rouhání a vyzvaly k jeho odstranění. Jeden student pak zveřejnil fotografii kresby online a tvrdil, že uráží jejich lžiproroka Mohameda. Také naznačil, že učitelka chtěla provokovat.

„Pokud nebude odstraněna velmi rychle, uděláme to jinak,“ napsal někdo na Instagramu. Učitelka se snažila vysvětlit, že na kresbě není Mohamed, ale terorista. Nicméně, ani to nepomohlo a učitelka se stala terčem mnoha výhružek.

Karikatura byla nakreslena již roku 2015, ale tehdy ještě nezpůsobila žádné protesty. K nim došlo až po vzpomínkové bohoslužbě za francouzského učitele dějepisu Samuela Patyho, který byl před třemi týdny sťat.

Za výhružky, které vedly k tomu, že se učitelka musela skrývat, byla nakonec zatčena osmnáctiletá muslimka. Teenagerka byla zatčena pro podněcování k trestným činům, protože na sociálních sítích zveřejnila zprávu, v níž vyzvala ostatní muslimy, aby „páchali trestné činy proti škole a učitelce“.

Jak je vidět, tak profese učitele začíná být v islamizovaných zemích západní Evropy zároveň profesí nejrizikovější. S rostoucím počtem muslimů pak bude přibývat i učitelů, kteří se budou muset skrývat nebo dopadnou podobně, jako francouzský učitel dějepisu. Pokud vůbec v těchto zemích časem ještě zůstane někdo, kdo bude ochotný podobnou sebranku učit…

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 0 Průměrně: 0]

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout