V týdnu od 20. ledna se koná další sraz WEF v Davosu

V týdnu od 20. ledna se koná další sraz WEF v Davosu

Už za měsíc začne každoroční sraz globalistů a jejich oddaných loutek z celého světa. Aktuálně jde o asi největší akci svého druhu, dokonce větší než srazy G20, WEF nebo OSN (na G20 je méně zemí, dvě další organizace pak pořádají kratší a úzce zaměřené akce).

V současné době zatím nejsou oficiálně zveřejněna jména účastníků, ale jakmile se objeví, tak je zde samozřejmě zveřejním. Co však známo je již nyní, jsou hlavní témata, případně partneři letošního srazu.

Ve výčtu partnerů najdete mimo jiné například: Volvo, Google, Amazon, Pfizer, Nadaci Billa a Melindy Gatesových, Goldman Sachs, Deutsche Bank, Microsoft, Meta, Mitsubishi, Siemens, Unilever, Nestle, Pepsi, BlackRock, Mastercard, TikTok, ArcelorMital, ABB, Hitachi a mnoho dalších…

A jaká jsou témata 55. srazu WEF? Lednový sraz se ponese pod heslem  Spolupráce pro inteligentní věk. To přinejmenším naznačuje, že se bude zcela jistě debatovat o AI nebo přechodu na digitální společnost.

Tak jako vloni i letos je jedno z témat „Obnova důvěry.“ Připomínám, že vloni navrhovali jediné účinné řešení obnovy důvěry: zpřísněnou cenzuru, samozřejmě prezentovanou jako „tvrdší boj proti dezinformacím.“

Pokud budou mít všichni jediný a tentýž unifikovaný názor na zásadní záležitosti, tak budou také důvěřovat Schwabovi a spol., že to s lidstvem myslí dobře. Zřejmě tak nějak je to míněno.

Ostatně, jednou z hlavních hvězd debat v rámci tohoto tématu byla už 2x bývalá vrchní bruselská cenzorka Jourová, což je jistě samo o sobě vypovídající.

Téma „Průmyslová odvětví v inteligentním věku“ se bude pravděpodobně zabývat zejména AI a 4. průmyslovou revolucí (Velkým resetem).

Téma „Ochrana planety“ samozřejmě nebude o žádné ekologii, ale o tom, jak vybírat ještě více uhlíkových odpustků, jak zavádět další ničivé  klimatické politiky pod záminkou očekávání budoucí katastrofy vlivem CO2 produkovaného člověkem.

Pak jsou tam spíše nicneříkající témata jako „Nová koncepce růstu“ nebo „Investice do lidí.“ Předpokládám, že to první bude hlavně o tom, jak dále globalizovat ekonomiku, to druhé zavání další investicí do neziskovek.

A co o chystaném srazu píše WEF?

Jestliže propast mezi nadějemi a obavami byla loni neúprosně zřejmá, kontext Davosu 2025 není o nic méně rozporuplný. Geoekonomická nejistota, obchodní napětí, kulturní polarizace a klimatická úzkost duní, ale je tu také příslib rychlých inovací – AI, kvantových počítačů a biotechnologií – ke zvýšení produktivity a životní úrovně.

Jedním z hesel v Davosu 2024 bylo „projekce nejsou osud.“ Lídři varovali před roztříštěností, ale zaměřili se na jednotu. Byla tam zmínka o nové éře ekonomické „nenormálnosti,“ ale také o pocitu „pozoruhodné odolnosti.“ Zazněly poplašné zvonky umělé inteligence, ale také jsme viděli, jak roste nadšení z toho, čeho nám může pomoci dosáhnout.

Takže když se vynořujeme z narušení „rekordního roku“ demokracie a díváme se na rok 2025, odklon od stávajících stran naznačuje konec jedné éry. Pocit naléhavosti, aby se lídři přeskupili, ukazuje, že spolupráce je vždy kritická, ale stále náročnější.

Tolik komentář WEF.

Podrobnosti k programu budou známy v momentě, kdy WEF zveřejní i kompletní seznam účastníků (řečníků), což by mohlo být ještě do konce měsíce, nejpozději však začátkem ledna.

Seznam účastníků je totiž běžně zveřejňován nejpozději cca 3 týdny před začátkem akce. Jakmile bude znám, samozřejmě ho ihned zveřejním…

 

 

 

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 13 Průměrně: 4.9]

One thought on “V týdnu od 20. ledna se koná další sraz WEF v Davosu

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *