V německém Essenu bylo včera pořádně „horko“ – a to v tomto případě nehovoříme o počasí, ale o řádění fašistických bojůvek, které se snažily zabránit dvoudenní konferenci AfD.
Do města muselo být nasazeno celkem 4000 policistů, kteří měli dohlížet na pořádek, ale také každý delegát musel být na místo konání konference doprovázen kordonem policistů, neboť fašistická sebranka se zaměřovala právě na účastníky setkání, kde se zvolilo staronové vedení.
Při pochodech proti konferenci strany AfD v Essenu byli vážně zraněni dva policisté. Dříve neznámí „demokraté“ kopli dva policisty do hlavy, když je předtím srazili na zem. Pachatelé utekli v davu. Policie hlásí několik zatčení.
Násilní zločinci shromážděni samozvanými „demokratickými stranami“ se snažili zabránit delegátům v tom, aby se dostali na místo konání konference, blokováním silnic.
Opakovaně docházelo ke střetům s policií, někteří museli použít obušky a pepřový sprej.
Někteří delegáti byli vedeni pěšky přes fašistickou hordu do Grugahalle pod silnou policejní ochranou, aby se mohli zúčastnit stranické konference. Několik policistů a zločinců bylo zraněno.
Fašisté při skandování nazvali policisty „nacisty z AfD.“
Ministr vnitra NRW (Severní Porýní-Vestfálsko) Herbert Reul (CDU) byl překvapen: „Když slyším, že někteří demonstranti urážejí naše bezpečnostní síly jako ‚nacistické policisty‘ nebo jinak, opravdu se zlobím,“ řekl.
Skutečnost, že jeho CDU byla zpočátku na straně takzvaných „aktivistů,“ už ovšem poněkud zamlčel.
K protestům proti AfD již dříve vyzvaly i strany vládního „semaforu.“ Nesou tak za veškeré dění plnou zodpovědnost. Ministryně vnitra Faserová reagovala na násilí jejích oblíbenců neméně pokrytecky:
„Proti pravicovému extremismu a rasismu potřebujeme silné demokratické síly a pokojné protesty,“ reagovala německá ministryně vnitra Nancy Faeserová. „Ale nic neospravedlňuje násilí,“ řekla.
Co se týká prvního dne konference, tak zde mne zaujalo jedno velmi zajímavé usnesení, které by si měly vzít zasvé i další podobné strany po celé Evropě: AfD se zavázala, že nikdy nedopustí, aby u nich došlo k takzvané „Melonizaci.“
Několik řečníků varovalo před „ melonizací “ strany. „Nechceme stranu melonizovat,“ vysvětlil šéf strany Tino Chrupalla. Neměli bychom se ohýbat. „Melonizace“ je nyní oblíbeným sloganem AfD.
Obvinění: Italská premiérka Giorgia Meloniová se posouvá dál a dál do svých slibů a na eskalující invazi v Itálii se nic nezměnilo.
To je ona náhlá změna politiky některých údajně protestních stran, které se záhy poté, co získají zajímavá korýtka, otočí o 180 stupňů.
Většinou také na své voliče doma mluví jinak, než jak se reálně chovají u páníčků v Bruselu či Washingtonu.
Nicméně zde je také nutno opět připomenout, že u Meloniové mohli politicky gramotní italští voliči vědět od začátku, s kým mají tu „čest.“
Je totiž členkou Aspen institutu, což samo o sobě jasně ukazuje, pro čí zájmy bude její strana pracovat především.
Volba stran, ve kterých je často i více politiků zatíženo členstvím v této organizaci či například WEF nebo Trilaterální komisi, je volbou proti zájmům vlastní země.