Barevná revoluce v Gruzii: Globalistické neziskovky podněcují masové protesty proti „zákonu o zahraničních agentech“ (video)

Barevná revoluce v Gruzii: Globalistické neziskovky podněcují masové protesty proti „zákonu o zahraničních agentech“ (video)

Neziskovky, které podobné protesty organizují, tím v podstatě brání pouze své vlastní zájmy, neboť zákon cílí právě na pozadí financování těchto podvratných organizací.

Zákon přitom již velmi dlouho platí například v USA (zákon FARA), ale i v Rusku nebo Izraeli. Nicméně pokusy zavést ho v loutkových zemích pravidelně selhaly.

Například v rámci EU se jej v jistou dobu pokusily zavést dvě země: Maďarsko a Řecko. V obou zemích byl po výhružkách Bruselu po asi roční platnosti zrušen.

Ne každá země má tedy povoleno podobný zákon zavádět. Ostatně, pak by bylo poněkud obtížnější organizovat různé puče a barevné revoluce, neboť by bylo ihned jasné, kdo vše financuje.

To, že jde v podobných případech o klanem Sorosů podporované politické neziskovky, je takřka pravidlem.

Paradox je, že mainstream tyto akce prezentuje jako „spontánní protesty.“ Ovšem bez iniciace oněch ze zahraničí velmi slušně placených neziskovek – „vlastněných“ miliardáři – by nikdy k podobným protestům nedošlo.

Pokud by podobný zákon platil všude, pak by bylo možné velmi snadno odhalit, kdy globalistické mocnosti zorganizovaly „spontánní demonstrace“, aby destabilizovaly místní vlády, které jdou proti jejich zájmům.

V posledních dnech v gruzínském hlavním městě Tbilisi mobilizují mocné neziskovky tisíce protestujících proti „zákonu o zahraničních agentech,“ který již pošpinily tím, že jej nazvaly „ruským zákonem.“

Vtip je v tom, že nemůžete vědět, kdo skutečně financuje tyto neziskovky a tyto protesty – protože to je to, co chce vyjasnit zákon, jehož schválení se snaží zabránit.

Gruzínský parlament schválil ve druhém hlasování „zákon o zahraničních agentech,“ zákon, o kterém se globalističtí kritici obávají, že „potlačí svobodu médií“ a „ohrozí snahu země o členství v Evropské unii.“

Policie použila vodní děla, slzný plyn a pepřový sprej proti desítkám tisíc demonstrantů, kteří se shromáždili v okolních ulicích a hrozili vtrhnutím do budovy parlamentu.

Desítky lidí byly zatčeny ve středu, kdy v Tbilisi denně pokračují masové demonstrace.

Demonstranti odsuzují návrh zákona jako „ruský zákon“, protože sousední Rusko používá podobnou legislativu – jako je tomu ve skutečnosti v případě USA.

A co víc, USA byly první zemí na světě, kde byl již v roce 1938  zákon přijat. Ostatní jej už pouze „kopírují.“

Zákon by vyžadoval, aby se média a nekomerční organizace registrovaly jako „sledující zájmy cizí mocnosti,“ pokud dostávají více než 20 % finančních prostředků ze zahraničí. Vládnoucí strana Gruzínský sen stáhla podobný návrh loni poté, co protestovaly velké davy.

Osmdesát tři ze 150 zákonodárců Gruzie schválilo návrh zákona ve druhém čtení, zatímco 23 hlasovalo proti. Než bude moci být zákon podepsán, musí proběhnout třetí a poslední hlasování v Parlamentu.

Gruzínský zákonodárce Irakli Kobachidze ve středu novinářům řekl, že očekává, že konečné hlasování proběhne v polovině května.

Během násilných protestů vypukl požár:

 

Levan Chabeišvili, předseda prozápadní strany Sjednocené národní hnutí, se objevil v televizi, když dorazil do parlamentu s obvazy na nose a čele.

Členové jeho strany uvedli, že byl během protestů napaden policií.

„Pokud vás nezajímá, jak byl zbit vůdce hlavní opoziční strany, pak – kvůli těm mladým lidem, kteří byli zraněni, kteří byli udeřeni do hlavy a pohmožděni – vás chci ještě jednou požádat, i když nemám žádnou naději, abyste tento zákon stáhli,“ řekl.

Gruzínská prezidentka Salome Zurabišviliová, která je stále více ve sporu s vládnoucí stranou, kritizovala návrh zákona a slíbila, že jej bude vetovat, pokud bude schválen parlamentem. Ale vládnoucí strana může veto přehlasovat a požádat předsedu parlamentu, aby zákon podepsal.

Paradox je, že americké ministerstvo zahraničí zákon, který využívají v USA téměř století, kritizovalo:

„Ministerstvo zahraničí je Gruzií hluboce zklamáno.

Spojené státy odsuzují zákon o zahraničním vlivu, který byl dnes schválen gruzínským parlamentem, a falešný narativ, který si vládní úředníci zvolili k jeho obraně,“ řekl šéf tiskové služby amerického ministerstva zahraničí Matthew Miller.

Řekl, že účelem zákona je „umlčet kritické hlasy a zničit živou gruzínskou občanskou společnost“, která slouží jako kritická kontrola vlády „v každé demokratické zemi.“

Otázka tedy je, proč zákon nezruší v USA a požadují to po ostatních. Ano, samozřejmě. Většina financování oněch neziskovek pochází z USA.

Mimochodem, velmi pochybuji, že protestující mládež, která je indoktrinovaná týmiž neziskovkami, na které zákon míří, vůbec tuší, kde všude zákon platí a kdo jej schválil jako první.

A už vůbec neví, co je jeho skutečným cílem…

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 12 Průměrně: 5]

2 thoughts on “Barevná revoluce v Gruzii: Globalistické neziskovky podněcují masové protesty proti „zákonu o zahraničních agentech“ (video)

  1. Ťažko uveriť, že tak sprostí ľudia existujú, čo protestujú, a nevedia, prečo… lebo pre svoje záujmy neprotestuje taká masa tupcov!

  2. Že „spontánne protesty občianskej spoločnosti“ v Gruzínsku /ktorého relatívne vlastenecká vláda chce zbaviť moci nevolených mimovládkových parazitov/ organizuje CIA a Soros, o tom ťažko možno pochybovať… Nesmierne závidím Číne aj Iránu,že tam žiadne mimovládky, koncepcia „ľudských práv“ ani Ústavný súd neexistujú a že smú popravovať zločincov /Irán predovšetkým za drogovú kriminalitu/.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *