Polští zemědělci plánují na pátek generální stávku a blokádu ukrajinských hranic

Polští zemědělci plánují na pátek generální stávku a blokádu ukrajinských hranic

Zemědělci po celé Evropě se bouří zejména proti ničivé politice Green Dealu a dovozu levných produktů z Ukrajiny i jiných mimoevropských zemí. Výčet zemí, kde vyjely nejen traktory, ale často i kamiony, blokovat vládní úřady, hlavní města či hranice, se potěšitelně rozrůstá.

Jsme tak jednou z mála evropských zemí, kde jsou zemědělci v naprostém klidu. To je však celkem očekávané, ať se děje cokoli, tak u nás jsme vždy „pozadu.“

Stále více je také patrné, že zatímco v některých zemích dochází k mohutnému probouzení, u nás zatím ona většinová masa spí velmi tvrdým spánkem nevědomých nebo se aktuálně těší na to, až se „zdigitalizuje.“

Patříme také k málu těch zemí, kde se lid stále mohutně odklání od hotovosti. A to v situaci, kdy jiné země zaznamenávají opak. Volební preference, stranící globalistickým slouhům se také nijak nemění.

Vše uvedené ukazuje, že probouzení se u nás jednoduše nekoná. Odtud ona laxnost našich zemědělců. Stejně jako většina spáčů také oni vůbec nechápou, jaké důsledky pro ně bude mít fašistická politika EU.

Nebo jim snad nestačí to, co se již dva roky děje v Holandsku, kde jsou ve velkém vyvlastňovány farmy –  a to ve jménu ničivé zelené politiky?

Co tak si vzít příklad třeba z polských sousedů?

Polští zemědělci z odborového svazu Solidarita plánují generální stávku, která začne tento pátek blokádou hraničních přechodů mezi Polskem a Ukrajinou, a připojí se tak k podobným protestům po celé Evropě.

Předsedové zemědělského odborového svazu „Solidarita“ ve středu jednomyslně přijali rezoluci oznamující generální stávku zemědělců v celé zemi.

Stávka začne 9. února blokádou všech hraničních přechodů mezi Polskem a Ukrajinou a blokádami silnic a dálnic po celé zemi mezi 9. únorem a 10. březnem, uvedl odborový svaz ve čtvrtečním prohlášení.

Došla nám trpělivost. Postoj Bruselu k poslednímu lednovému dni roku 2024 je nepřijatelný pro celou naši zemědělskou komunitu,“ uvedl odborový svaz v prohlášení.

„Navíc pasivita polských úřadů pokud jde o dovoz zemědělských produktů a potravinářských produktů z Ukrajiny… Nezbývá nám nic jiného, než vyhlásit generální stávku.“

Solidarita také požadovala, aby polská vláda zajistila ziskovost polského zemědělství a obnovila polský zemědělsko-zpracovatelský sektor, protože podle je likvidován „Zelenou dohodou pro Evropu,“ která se v současné době realizuje.

Polské rodinné farmy jsou základem potravinové bezpečnosti země,“ uvedl odborový svaz. „Bojujeme za naše společné dobro, kterým je ochrana polských rodinných farem, často vícegeneračních, před kolapsem a bankrotem.“

Zelená dohoda pro Evropu je iniciativa Evropské unie v boji proti změně klimatu a zhoršování životního prostředí, které EU považuje za „existenční hrozbu pro Evropu a svět“, uvádí se v politickém prohlášení Evropské komise.

Evropská komise přijala soubor návrhů, aby klimatická, energetická, dopravní a daňová politika EU byla vhodná pro snížení čistých emisí skleníkových plynů do roku 2030 alespoň o 55 procent ve srovnání s úrovněmi z roku 1990 s konečným cílem nulových emisí skleníkových plynů do roku 2050,“ uvádí se v prohlášení.

V podstatě to znamená likvidaci evropského zemědělství a i ty podniky, které zůstanou, by byly omezovány, což by časem vedlo i k jejich likvidaci.

Zemědělci ve Francii, Belgii, Portugalsku, Řecku, Nizozemsku, Itálii a Německu aktuálně stále protestují proti omezením, která na ně kladou opatření EU. Před pár dny začaly protesty také v Irsku. Polští zemědělci se obzvláště hlasitě vyjadřují k dopadu dovozu levných potravin ze sousední Ukrajiny.

Nabídka EU evropským zemědělcům je ovšem k smíchu.

Evropská komise 31. ledna navrhla, aby se zemědělci EU mohli na jeden rok odchýlit od některých zemědělských pravidel EU přijatých v roce 2023.

Takže bruselští diktátoři milostivě slíbili, že totální likvidaci evropského zemědělství o rok odloží. Je vidět, že bruselským papalášům, kteří jen plní zadání svých skutečných páníčků za oceánem, jsou zemědělci k smíchu.

Nebo si snad myslí, že jsou zemědělci tak hloupí a na jejich „nabídku“ někdo přistoupí??

Pro zemědělce – a vlastně i všechny ostatní občany – by měla být uspořádána nějaká osvětová kampaň, aby věděli, kdo za likvidací evropského zemědělství stojí.

Je to samozřejmě EU – v čele se zelenými šílenci.

Tuto likvidaci podporují i všichni voliči, kteří volí politické strany, hlasující pro politiku Green Dealu.

U nás jsou to zejména Piráti, kteří VŽDY hlasují proti zájmům zemědělců, potažmo tedy i zbytku populace. Připomínám, že různá hlasování – včetně těch, které se týkají zelené politiky – najdete zde.

Naši zemědělci by měli co nejdřív ty ostatní následovat, zatím se zdá, jako kdyby s touto politikou, která je chce zničit, souhlasili.

Neboť mlčení je souhlas…

A na závěr několik aktuálních videí z protestů z různých zemí:

Německo:

Nebudou-li zemědělci, nebude jídlo (Lidl v Lucembursku):

Holandsko: zemědělci postříkali vládní budovy močůvkou:

V Německu protesty pokračují:

Holandsko: blokáda hranic s Belgií:

Ve Francii se opět protestovalo proti EU:

Před pár dny se přidali i irští zemědělci:

 

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 12 Průměrně: 5]

2 thoughts on “Polští zemědělci plánují na pátek generální stávku a blokádu ukrajinských hranic

  1. Vzhľadom na protiruský a bruselofilný fanatizmus väčšiny tamojších obyvateľov je dosť prekvapujúce, že protestovať proti zamorovaniu svojej krajiny ukrajinskou „produkciou“ a šialenstvám z EÚ plánujú aj lotyšskí farmári. Tipujem na ruský pôvod /a teda dlhoročný brutálny nacistický útlak/ väčšiny z nich.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout