Woke šílenství pokračuje: Britský filmový institut vydává varování před staršími díly Jamese Bonda, nová vydání knih již byla zcenzurována

Woke šílenství pokračuje: Britský filmový institut vydává varování před staršími díly Jamese Bonda, nová vydání knih již byla zcenzurována

Takzvaná „woke“ politika doslova „rozežírá“ západní země a její nákaza již nějaký čas vede k přísné cenzuře starších knih či filmů nebo k jejich ukládání do trezorů. Ostatně, to je něco, co už známe. A přísnému dohledu „woke“ šílenců neujde žádné dílo starší 15 či 20 let, natož pak díla stará více než půl století.

Tato woke agenda má také plnou podporu různých umělců, což je ovšem mnohdy dáno i tím, že pokud se proti ní někdo postaví, dostává se na pranýř zbytku umělecké branže, což aktuálně zažívá například J. K. Rowlingová, autorka Harryho Pottera.

Velká Británie je nejen zemí islamizovanou, ale také tvrdě prolezlou „wokismem.“ A obětí „woke šílenství“ se nestávají jen reální tvůrci ze zábavního průmyslu, ale také mnohá starší díla.

Přepracovány již byly knihy mnoha dnes již zesnulých autorů, včetně Agathy Christie, nyní přišla řada na knihy i filmy o Jamesi Bondovi.

Woke policie si pro Jamese Bonda jde už nějakou dobu.

Dotisk klasických knih Iana Fleminga z 50. let 20. století z roku 2023 obsahoval přepsané pasáže, aby odstranil „rasově necitlivá“ slova a stereotypy.

Nový tisk také obsahoval prohlášení: „Tato kniha byla napsána v době, kdy termíny a postoje, které by moderní čtenáři mohli považovat za urážlivé, byly běžné.“

„V tomto vydání byla provedena řada aktualizací, přičemž se co nejvíce přiblížilo původnímu textu a době, ve které se odehrává,“ dodává prohlášení.

Britský filmový institut (BFI) nyní přidává několik varování před svou poctou skladateli Johnu Barrymu, jehož katalog zahrnuje několik bondovek.

Daily Mail uvádí, že woke šílenci v BFI vydali „absurdní“ spouštěcí varování pro moderní filmové diváky, které varuje, že filmy agenta 007 by mohly někoho urazit a rozrušit milovníky moderního filmu.

Filmoví fanoušci, kteří navštěvují sezónu klasických filmů, byli varováni, že Bondova dobrodružství „dnes způsobí pohoršení“, protože velké filmové hity jako Goldfinger a Žiješ jenom dvakrát obsahují jazyk a témata, která „převládala“ v 60. letech.

Vzkaz varující potenciální diváky byl umístěn před kinem BFI na londýnském Southbank, píše Telegraph. Píše se v něm:

„Vezměte prosím na vědomí, že mnohé z těchto filmů obsahují jazyk, obrázky nebo jiný obsah, který odráží názory převládající v jeho době, ale dnes by vás mohl urazit.

Tituly jsou zde uvedeny z historických, kulturních nebo estetických důvodů a tyto názory nejsou žádným způsobem podporovány BFI ani jeho partnery.“

Dvě bondovky z éry Seana Conneryho, ke kterým Barry složil hudbu, „You Only Live Twice“ z roku 1967 a „Goldfinger“ z roku 1964, ponesou varování před tím, že by mohly někomu způsobit trauma.

Spisovatel Douglas Murray poznamenává: „Zdá se, že jsme po rozhodnutí BFI řízeni ‚kulturními mladistvými.‘

Jen se snažím vzpomenout si na filmy vydané BFI, které jsem viděl v minulosti,“ řekl Murray.

„Teď, pokud se chystají dát na Jamese Bonda varování, myslím, že 120 dní Sodomy pravděpodobně potřebuje nějaký jiný druh extrémního varování.“

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 21 Průměrně: 5]

7 thoughts on “Woke šílenství pokračuje: Britský filmový institut vydává varování před staršími díly Jamese Bonda, nová vydání knih již byla zcenzurována

  1. na „120 dní sodomy“ nemusí byť žiadne varovanie, pretože v tom filme je zobrazená „zábava“ súčasných a najmä budúcich elít s úbohým plebsom!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout