Podivné tajnosti kolem lednového srazu WEF v Davosu

Podivné tajnosti kolem lednového srazu WEF v Davosu

Každoročně se v lednu ve švýcarském Davosu schází globální zločinci se svými loutkami, které si jezdí do Švýcarska pro instrukce. Počet účastníků (s výjimku online summitu v roce 2021) se vždy pohybuje kolem 3 tisíc a program je často znám již tak měsíc před samotným konáním summitu.

Tentokrát je však vše jiné. Více než 50 let zajeté zvyklosti se záhadně mění.

Především nelze detailněji zjistit, jaký je program summitu, který začne za pouhé 2 týdny. To je velmi neobvyklé. Většinou jsou takto zadržována jména účastníků, která se objeví skutečně až tak 5 – 7 dní před začátkem summitu.

Nicméně tajnůstkářství není jediná změna, která zatím doprovází plánovaný summit. Tentokrát se má totiž srazu účastnit rekordně malý počet účastníků, tedy asi jen třetina běžného počtu.

A jediná informace, kterou k programu summitu Klaus Schwab vypustil, nejen nic moc nenapoví, ale vyvolává jen další otázky.

Nicméně další indicie napovídají, že Schwaba možná pouze „vytlačila“ neméně profláknutá konkurence. Politik, o němž se již vloni spekulovalo jako o nástupci Klause Schwaba – Tony Blair.

Nakonec se však zdá, že WEF nepřevezme, ale nahradí úplně novou organizací.

Kolem Světového ekonomického fóra (WEF) je podivný klid. Zatímco v minulých letech na přelomu roku velká mezinárodní média spekulovala o prominentních návštěvnících Davosu a rozhovory s Klausem Schwabem, kolem události, která dominovala světovému tisku více než 50 let a zrodila nechvalně proslulého „Davoského muže,“ bylo zatím hrobové ticho.

Zaměřil se Klaus Schwab na špatné téma? Jeho letošní davoské téma je „obnovení důvěry.“ 

Zatím prý to není více než 1000 manažerů a politiků z celého světa, kteří jsou očekáváni v Davosu na summitu, který se letos koná od 15. do 19. ledna.

S ohledem na až 3 000 manažerů, politiků a vrcholových manažerů, kteří tam byli v minulých letech, vypadá WEF 2024 jako slabý odvar.

Vypadá to, že zlaté roky WEF v Davosu skončily.

Klaus Schwab, který má sídlo svého WEF na luxusním předměstí Ženevy, nastoupil před 56 lety do úřadu s bojovým pokřikem „Zlepšujeme stav světa.“

Tato výzva mohla mít význam až do 90. let, kdy se zhroutil Sovětský svaz. USA se staly jedinou světovou velmocí. 

WEF se stal nejvýznamnějším světovým místem setkání politiků a vedoucích představitelů byznysu. Schwab viděl, jak se mu Nobelova cena za mír přibližuje. Jeho ego jako vůdce světové politiky rostlo za Matterhorn a Mont Blanc.

Po 11. září, útoku na Světové obchodní centrum v New Yorku, bylo zlepšení světa u konce.

USA šly do zbytečných válek v Iráku a Afghánistánu. NATO a jeho evropské pomocné jednotky dostaly krvavé úkoly v různých malých válkách.

Ke zlepšení světa podle Schwabova modelu dokonce došlo: pro milionáře a miliardáře začalo 20 dobrých let, které nemohla změnit ani velká finanční krize.

Mistrovskými učni v Davosu však nebyli Američané a Evropané, ale Číňané.

S obrovskou pílí implementovali poselství kapitalismu ve své vlastní zemi a během krátké doby vytvořili Čínu, jakou si na pravidlech založený „hodnotový“ Západ nedokázal představit.

WEF, produkt společnosti Google, Billa Gatese, Blackrocku a tisíců dalších korporací, expandoval do světa.

Jako model byl tak úspěšný, že po světě vznikly desítky dalších „poboček“ WEF, dlouhou dobu většinou menších než originál, ale v posledních deseti letech rostou stále rychleji.

WEF ztratil nárok na jedinečné postavení.

Projekce lepšího světa, které Davos každý leden vytruboval, se dokonce i v Evropě ukázaly jako fantasmagorie.

Klaus Schwab, kterému svět dlouho ležel u nohou, nenaplnil naděje do něj vkládané. WEF se stal tím, čím vždy byl – a to už od začátku: marketingovou akcí pro  malou hrstku šťastných.

Nová nabídka „obnovení důvěry“ jen ukazuje na beznadějnou aroganci prvního „Davoského muže.“

Jak by se měla obnovit úmyslně zničená důvěra mezi USA a Ruskem? Určitě ne  „čajovými dýchánky“ v Davosu.

Jak by měla být obnovena krize důvěry mezi Západem a Čínou? Se sjezdem hlubokým sněhem, který už je jen zřídka dostupný?

Jak by se měla obnovit důvěra ve válku na Ukrajině, která bude úspěšná pro Západ? Se 100 miliardami z Evropy, protože to už Američané nechtějí a nemohou platit.

Jak by se měla posílit důvěra v EU a jak by se měla budovat důvěra Švýcarska v EU?  Jak by měla být zachována důvěra lidí ve „své“ vlády? Svět je plný nedůvěry.

A stárnoucí bavič Klaus Schwab to chce změnit? Ne, jeho čas vypršel.

Protože je tu nový vyzyvatel, který byl kdysi „Mužem z Davosu“: Tony Blair, bývalý premiér Velké Británie, průměrný sociální demokrat, který rád ujišťoval své voliče, že to se svou ženou Chrie může udělat 5x za noc.

Blair vedl Brity do války v Iráku, kterou Gerhard Schröder, tehdejší německý kancléř, odmítl. Za to byl Blair donedávna politicky škrtnut svou stranou, sociálními demokraty.

Nyní to zasáhlo jeho stranického kolegu Schrödera, který je v politickém zákazu, protože raději sympatizoval s Vladimirem Putinem než s německým kancléřem Olafem Scholzem.

Aby unikl nečinnosti, založil  Blair Institut Tonyho Blaira pro globální změnu.

40 vlád mu už za jeho rady platí přes 140 milionů dolarů ročně. V příštím roce chce zvýšit počet zaměstnanců na více než tisíc.

Blair je zjevně v procesu vytváření moderní verze WEF. Raději se vyhýbá tisícům ješitných podnikatelů a top manažerů a soustředí se výhradně na šéfy.

To je v souladu s trendem nové globalizace, kdy se šéfové menších firem přeřazují ve prospěch těch z velkých organizací, kteří skutečně něco mají.

Připomínám, že Tony Blair je velkým propagátorem digitální identity (ID), digitální měny (CBDC) a mezinárodních očkovacích pasů, integrovaných v rámci ID.

Je tedy celkem jasné, kam se bude politika ubírat. Jen s tím rozdílem, že jednoho globálního zločince nahradí druhý….

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 22 Průměrně: 5]

3 thoughts on “Podivné tajnosti kolem lednového srazu WEF v Davosu

  1. Už je opravdu na čase, aby ti kdo si dříve jezdíval pro instrukce do Davosu si uvědomili, ze jsou placeni z daní svých voličů a ne z Davosu a podle toho by se měly ve svém počínání chovat. Nakonec při nástupu do svých funkci skládali slib’ že budou pracovat výhradně pro blaho svých zemí a svých voličů. To by byl velký, pro svět přínosný počin. Tak uvidíme, zda někdo z našich si pojede pro škůdcovské instrukce.

  2. Paradoxné je, že sestra Blairovej manželky konvertovala na šíitsky islam a podporuje teda Irán. On sám spáchal za svoj život už veľa zločinov, vrátane plnej podpory tých Bushových, a nebohý George Michael si z neho právom urobil srandu vo videoklipe k piesni Zastreľ toho psa.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout