Britská policie vyšetřuje virtuální hromadné znásilnění mladé dívky v Metaverse

Britská policie vyšetřuje virtuální hromadné znásilnění mladé dívky v Metaverse

Nová technologie přinesla nové trestné činy. Podle všeho by totiž mělo být znásilnění ve virtuálním světě (a zřejmě i jiné násilné trestné činy) trestné. Zatím se o tom hovoří ve Velké Británii, ale je nejspíš jen otázkou času, než se tyto tresty rozšíří i do dalších zemí.

Přístup k virtuální realitě však přesto nemá být nijak omezen, ale spíš naopak. Vždyť i Harari, jeden vrcholných členů WEF, před časem hovořil o tom, že „zbyteční jedlíci“ by se měli v budoucnu zabavit podobným způsobem: život by strávili pod vlivem drog a u her, třeba ve formě virtuální reality.

I to je důvod proč se nyní tak vehementně prosazuje Metaverse nebo legalizace drog.

Sexuální útok na mladou dívku ve videohře pro virtuální realitu podnítil vyšetřování, které je považováno za první svého druhu na světě.

Britská policie vyšetřuje první případ znásilnění v Metaverse poté, co byla digitální osobnost dívky mladší 16 let sexuálně napadena gangem dospělých mužů v pohlcující videohře.

Dívka prý zůstala rozrušená poté, co její avatar (digitální postava) byl skupinově znásilněn cizinci online.

The Mail Online uvádí: Oběť s náhlavní soupravou neutrpěla žádná zranění, protože nedošlo k žádnému fyzickému útoku.

Vyšetřovatelé však uvedli, že utrpěla stejné psychické a emocionální trauma jako někdo, kdo byl znásilněn ve skutečném světě, protože zážitek „VR“ je navržen tak, aby byl zcela pohlcující.

Ve Spojeném království je to poprvé, kdy policie vyšetřuje virtuální sexuální delikt. 

Očekávalo se, že náhlavní soupravy pro virtuální realitu budou letos o  Vánocích oblíbeným dárkem, přičemž NSPCC odhaduje, že 15 procent dětí ve věku od pěti do deseti let VR občas používá.

Techničtí giganti, vedeni spoluzakladatelem Facebooku Markem Zuckerbergem, vsadili miliardy na to, že přitáhnou lidi – mladé i staré – do virtuální říše „metaverze,“ čímž nabízí šanci žít digitalizovaný život ve fantazii.

Oběť byla v online „místnosti“ s velkým počtem dalších uživatelů, když došlo k virtuálnímu napadení několika dospělými muži.

Policie nyní požaduje legislativu, která by se vypořádala s vlnou sexuálních trestných činů v takové sféře a tvrdí, že se musí vyvinout policejní taktika, aby bylo možné zastavit zvrhlíky využívající nové technologie ke zneužívání dětí.

Přelomový případ však vyvolal otázky, zda by policie měla stíhat virtuální trestné činy – vzhledem k tomu, že policie a státní zástupci v současnosti bojují s obrovským množstvím skutečných případů znásilnění – a zda by měl být takový útok stíhán podle současných zákonů.

Vedoucí vyšetřování ochrany dětí a zneužívání, Ian Critchley, včera varoval, že metavesmír vytváří bránu pro dravce k páchání strašlivých zločinů na dětech.

Podrobnosti o mimořádném případu virtuální reality byly drženy v tajnosti, aby se ochránilo zúčastněné dítě, kvůli obavám, že z několika důvodů nebude možné trestní stíhání.

Ale jeden vyšší důstojník obeznámený s případem řekl:

„Toto dítě zažilo psychické trauma podobné tomu, které měl někdo, kdo byl fyzicky znásilněn. Na oběť má emocionální a psychologický dopad, který je dlouhodobější než jakákoli fyzická zranění. Pro vymáhání práva to představuje řadu problémů, protože současná legislativa na to není nastavena.“

Bylo hlášeno několik sexuálních útoků na Horizon Worlds, bezplatné VR online hře provozované vlastníkem Facebooku – Mety.

V Horizon Worlds si uživatelé vytvářejí své vlastní avatary, animovanou online reprezentaci sebe samých, kterou mohou navrhovat a poté ovládat, když mají na sobě náhlavní soupravu pro virtuální realitu a související vybavení.

Nina Jane Patel, psychoterapeutka, která provádí výzkum metavesmíru, popsala „surrealistickou noční můru“ skupinového znásilnění v Horizon Venues.

Předsedkyně Asociace policejních a kriminálních komisařů Donna Jonesová řekla Mailu, že ženy a děti si zaslouží větší ochranu:

„Musíme aktualizovat naše zákony, protože neudržely krok s riziky poškození, která se vyvíjejí v důsledku umělé inteligence a trestné činnosti na platformách jako metaverse.“

K uvedenému jen dodávám, že by mne zajímalo, jak by chtěli podobné případy řešit, pokud budou pachatelé z různých zemí. Budou snad vydávat „virtuální zločince“ do země třeba přes půlku světa, mnohdy třeba někam, kde daný jedinec nikdy nebyl?

A jak by to řešili v případě, kdy by s trestem nesouhlasila domovská země virtuálních násilníků? Vždyť v nejedné muslimské zemi je i skutečné znásilnění nemuslimky beztrestné, natož virtuální.

Ale jedno je pravda: řešení podobných případů umožní ignorovat reálné trestné činy (na jejichž vyšetřování nebude čas), včetně razantně narůstajícího počtu skutečných znásilnění, o čemž právě ve Velké Británii mohou mnohé vypovídat oběti muslimských znásilňovacích gangů…

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 24 Průměrně: 5]

5 thoughts on “Britská policie vyšetřuje virtuální hromadné znásilnění mladé dívky v Metaverse

  1. Anglani nemaji dost skutecnych problemu, tak si musi vymyslet ty vittualni. Muj znamy ve videohrach postrilel stovky virtualnich lidi, takze zavrit na nekolik po sobe jdoucich dozivoti, ze?

    1. jen stovky já třeba v GTA 5 ještě v roce 2015 když jsem měl konzoli PS3 tak jsem zmasakroval celou policejní stanici to byla síla to střilet kalachem a helikoptery odstřelil Bazookou a tak jsem to dělal mnohokrát nebo si skočit na střechu auta a ze střechy auta střilet do dalších aut nebo jen tak si tankem jezdit po městě a všechno co vidíš vystřilet nebo něco uchylneho chodit ven jen v trenkách ono kdyby to šlo chodil bych i uplně nahej takhle chodit za ženskými nebo za černými bratry si představ že se na ně rozběhneš teměř nahej skočiš po nich a si s němi na zemi skoro jako v Gay pornu nebo jsem si ho nechal od šlapky leštit bambus u policejni stanice

  2. Ty „hry“ bych rozmlátila motykou a hodila na hnůj, kam patří. Leda duchovní troska leze do virtuálního světa marnit svůj život, který dostala od Boha ke svému vývoji.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout